Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
zazidljivo stavbno zemljišče na območju arheološke dediščine

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zazidljivo stavbno zemljišče na območju arheološke dediščine
Pozdravljeni,
Tudi mi smo dobili iz Zavoda za kulturno dediščino odgovor in sicer, da je potrebno opraviti intenzivni podpovršinski terenski pregled s strojnimi testnimi sondami. Pregledati morajo najmanj 20 m2 površine.

Zemljišče naj bi bilo po zagotovilu občine zazidljivo v roku 1-2 mesecev. Če želimo, da nam država krije stroške mora biti parcela zazidljiva, kajne? Koliko časa traja, da pridejo iz Zavoda za kult. dediščino in opravijo pregled? Nekje sem slišala, da se pri njih čaka po cca. 1 leto, da prideš na vrsto.

Koliko mislite, da bi zadeva stala?

Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Jaz sem dobil od ZVKDS-ja da moram narediti 5 ročnih testnih sond velikosti 2x2 m ter del izkopanega materiala še presejati.

Ko sem vprašal na CPA (Center za preventivno arheologijo) so mi odgovorili, da so prezasedeni in naj se obrnem na enega pooblaščenih izvajalcev.

Soglasje ZKVDS-ja sedaj že imam, sem pa vložil vlogo za povrnitev stroškov na Ministrstvo za finance kjer se je sedaj nekaj zakompliciralo.

Cena raziskav je okrog 3k Eur.

Časi ko si prišel z rovokopačem in malo popraskal in dobil soglasje pa so žal mimo - ali pa vsaj pri meni.
Novi 123 - napisal si, da si že dobil soglasje od ZVKDS in da si vložil vlogo za povrnitev stroškov na Ministrstvo za finance.

Midva sva sedaj sklenila pogodbo z enim zasebnim arheologom in ta je v najinem imenu vložil vlogo na ZVKDS. Na podlagi tega dokumenta naj bi menda lahko opravil delo na najini parceli. Kako je s temi subvencijami - ali dobiš povrnjeno tudi, če ti dela nek zasebni arheolog ali samo v primeru, da delajo iz Centra za preventivno arheologijo?
Jaz močno upam, da bomo to naredili še pred zimo.

Hvala za pomoč.
Hej " sotrpini " hehe...

Ajoj, sm mel isti problem. Ne me spominjat.. Sm mislu, da se mi bo zrolal. Boril sem se skoraj 3 leta da sm dubu GRADBENO DOVOLJENJE , ampak sem GA !!!! Eni pravjo tko, piše spet drugo, ko kličeš spet ni tapravga na ministrstvu, da bi ti podal tehten odgovor kaj in kako. In pol spet jovo na novo kontaj sam in beri dopis v takšnem jeziku, da ga sam bog ne razume... Ma ej, vam povem, da mi je skor mozag poču od tega razvozlevanja teh zadev... Samo SM PA PRŠU DO DNA in ZADEVO SPELU 8) ...

Strošek je bil 800 eur .. Vse se da, sam če se hoče. Treba pa je plačat . Trajal pa je vse skup 60 dni... In končen izplen mojih " akcij in letanja " ???

PRAVNOMOČNO GRADBENO DOVOLJENJE Z VSEMI SOGLASJI Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Mata Napisal:Novi 123 - napisal si, da si že dobil soglasje od ZVKDS in da si vložil vlogo za povrnitev stroškov na Ministrstvo za finance.

Midva sva sedaj sklenila pogodbo z enim zasebnim arheologom in ta je v najinem imenu vložil vlogo na ZVKDS. Na podlagi tega dokumenta naj bi menda lahko opravil delo na najini parceli. Kako je s temi subvencijami - ali dobiš povrnjeno tudi, če ti dela nek zasebni arheolog ali samo v primeru, da delajo iz Centra za preventivno arheologijo?
Jaz močno upam, da bomo to naredili še pred zimo.

Hvala za pomoč.

Vlogo na ZKVDS se vloži, ko že imaš poročilo od arheologa. Najbrž je vložil na MF za dovoljenje, da lahko opravi predhodne raziskave?

Jaz sem dobil dopis od CPA, da so prezasedeni in sem zato najel pooblaščenega arheologa.

Za povrnitev stroškov je bolj malo upanja (vsaj tako pravi moj arheolog) ne vem pa zakaj.

Po vsej zakonodaji sem upravičen do povračila.

Čakam na odgovor MK.

lp
Pozdravljeni.

Tudi sam imam kulturnovarstveno soglasje vendar jih moram 14 dni pred izkopom pisni obvestiti.
Kopal bom manjši temelj za stopnice in predprostor do mansarde vendar mora pridet en od njih na ogled.

Ali je ze kdo pisal tale dopis ker me zanima kaj moram napisat kak naj bi tole zgledalo ke nikjer nič ne najdem.

lp
Nič posebnega napiši jim dopis in notri napiši, da jih v skladu z njihovim soglasjem št. ta in ta obveščaš, da boš tega in tega dne opravljal izkop na tej in tej lokaciji. Priloži svoj kontakt in to je to.

Kar pa se oblike tiče pa ni treba nič komplicirati, standardna oblika, zgoraj levo tvoj naslov pod njim njihov naslov, potem naslov zadeve in kratek dopis. Spodaj pa datum in tvoj podpis.
Najlepsa hvala.

lp
Lep pozdrav vsem skupaj.
Pohvalim forum. Sem ravnokar začel z gradnjo hiše na dolenjskem, na parceli, ki je v III. kategoriji kulturne dediščine. Kot sem če prej zasledil, ste nekateri pravilno ugotovili, da potrebuješ pogoje Zavoda za varstvo kulturne dediščine - ZVKD. To v praksi pomeni, da si moraš pridobiti izvajalca, ki ti bo te pogoje izvedel. Eden izvajalec je lahko "državno podjetje", ki ga država financira sama ali pa si ga najdete sami med seznamom arheologov, ki so odobreni s strani države. Kot navedeno prej, kot fizična oseba si lahko dobite državno podjetje, podjetje ali s.p. žal ne. Država vam v tem primeru financira vse potrebne pogoje. Problem v tem primeru pa je, ker je izvajalec samo eden, ki je vezan na državni proračun (ki vemo kakšen je), nato pa je vezan še na vrstni red prosilcev. Druga varianta je za vas dražja, vendar občutno hitrejša, saj izvajalca izberete sami iz tistega seznama (jih je kar nekaj) in vam on to naredi. Izvajalec vam pošlje v podpis predračun in soglasje, da vas zastopa. navedeno mora izvajalec poslati tudi na Min. za kulturo v potrditev, Min. za kulturo o tem izvajalcu izda sklep, min. obvesti tudi ZVKD, da je bila vloga prosilca uspešno rešena. Izvajalec po zaključku del napiše poročilo, ki ga pošlje ZVKD, le ti pa vam izdajo soglasje ali pa vam daje nove pogoje :-( kot v mojem primeru (prisotnost arheologov ob temeljnem izkopu in dokumentiranje).

Nam je zadevo zavleklo 3 mesece, glede na končno pridobitev gradbenega dovoljenja. Moram reči, da smo z ZVKD kar v redu sodelovali, bili so dokaj hitri, malce počasnejši na Min. za kulturo, vendar smo jih vstrajno klicali :-) ene in druge. Sprva smo imeli strojni in ročni testni izkop, napisano poročilo, našli so neke "cegučke", to smo imeli preko enega izvajalca iz tistega seznama arheologov, po ponudbah najugodnejši izvajalec. Nato smo od ZVKD dobili nove pogoje ob izkopu temeljev. Ker smo zamenjali izvajalca del, ker ni imel več najugodnejše ponudbe, je moral drugi izbrani izvajalec na Min. za kulturo poslati novo prošnjo za izkopavanje ter obvestiti ZVKD, da je on dobil posel.

Zdej pa bistvo:
- pazite koga izberete med izvajalci, če se odločite, da boste sami financirali. Niso vse cene, ki so najcenejše tudi najboljše. Za "nas" investitorje je važno, da je "žličkanje" hitro za nami in da je cena ugodna.

Ker sem bil sam kar malce razočaran kako te stvari potekajo v ozadju, vam jaz priporočam eno podjetje, za katerega sem prepričan, da boste zelo zadovoljni. Ker mislim da ne smem imensko oglaševati, pošljem številko na zs.

Da ni to nek "nateg" me lahko kontaktirate na ZS.

Lep pozdrav.
verjetno se je od odprtja teme zakonodaja kaj spremenila, zato še z moje strani eno vprašanje, stavbno zemljišče poleg obstoječe hiše, tam imam namen urediti dvorišče. za ureditev dvorišča bi moral podreti cca 1m visok zid in izkopati klančino (zemljišče je dvignjeno za 1m) sliši se enostavno dokler ne izveš da je v tistem zemljišču zakopanih xxx grobov...

na zavodu za kulturno dediščino so mi pojasnili da v kolikor bi gradil stanovanjsko hišo za lastne potrebe bi raziskave plačala država, izkop mrtvih pa bi bremenil mene. Ali to res drži, ali sem narobe razumel?
glede na to da imam namen delati dvorišče (izkopati dovoz, izravnati zemljo) bi moral vse sam kriti...

prosil bi nekoga ki se spozna na te zadeve če mi lahko piše v zs, imam še eno vprašanje.
lahko tudi nekdo ki bi mi izdelal predračun in biu pripravljen izkopati.

hvala
Sicer ti ne bom odgovoril.
Ne moreš prosit za komunikacijo prek ZSjev ...to je forum. Ki ni namenjen samo tebi in tvojim vprašanjem.
Lust Napisal:Sicer ti ne bom odgovoril.
Ne moreš prosit za komunikacijo prek ZSjev ...to je forum. Ki ni namenjen samo tebi in tvojim vprašanjem.
zaradi osebnih razlogov ne bom postavil vprašanja tukaj, ker s tem bi moral dati v javnost podatke ki se tičejo moje lastnine. pravtako dvomim da koga zanima in bi komu pomagau odgovor na to uprašanje, ker je preveč specifično.
Potem forum ni pravo mesto za razčiščevanje teh stvari, a ne?
Bo treba it na ZVKD vprašat, če je že tolk specifično.
Nekateri ta forum dojemate kot "pro bono" institucijo za nasvete. In potem nobenega feedbacka, ko se zadeva reši, zginete ko kafre. Do naslednje težave. Pol pa spet najraj na ZSje.
tja pa sem moraš naleteti na kakšnega človeka da te spomne kako je lepo življenje.
da ne bom motil uporabnikov foruma popravljam svojo objavo:

verjetno se je od odprtja teme zakonodaja kaj spremenila, zato še z moje strani eno vprašanje, stavbno zemljišče poleg obstoječe hiše, tam imam namen urediti dvorišče. za ureditev dvorišča bi moral podreti cca 1m visok zid in izkopati klančino (zemljišče je dvignjeno za 1m) sliši se enostavno dokler ne izveš da je v tistem zemljišču zakopanih xxx grobov...

na zavodu za kulturno dediščino so mi pojasnili da v kolikor bi gradil stanovanjsko hišo za lastne potrebe bi raziskave plačala država, izkop mrtvih pa bi bremenil mene. Ali to res drži, ali sem narobe razumel?
glede na to da imam namen delati dvorišče (izkopati dovoz, izravnati zemljo) bi moral vse sam kriti...

če je tukaj kdo ki se s tem ukvarja (izkop in / ali papirologija) naj piše na zs,ga potrebujem

Lust, bo tako ok?
Lust Napisal:Potem forum ni pravo mesto za razčiščevanje teh stvari, a ne?
Bo treba it na ZVKD vprašat, če je že tolk specifično.
Nekateri ta forum dojemate kot "pro bono" institucijo za nasvete. In potem nobenega feedbacka, ko se zadeva reši, zginete ko kafre. Do naslednje težave. Pol pa spet najraj na ZSje.

ZVKD pove tako kot je zakon, rabim pa na specifičnem primeru vedeti kaj in kako,(podobno temu da ti policist napiše kazen in greš ti po odvetnika) in če bi prebrau vse bi opazil besedo predračun, poglej pa na google kako izgleda predračun za pro bono in ga objavi tukaj, če ga najdeš
ne vidim razloga zakaj kompliciraš živlenje za brez veze, navadno to počnejo ljude ki imajo dosti svojih problemov.

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »