Nepremičnine > Finančna plat
GURS in vrednotenje nepremičnin

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GURS in vrednotenje nepremičnin
Zdravo,

upam, da mi lahko tukaj pomagate. Vnaprej se opravičujem, če moja razlaga ne bo dovolj jasna.Smile

Površina parkirišča po SIST ISO je 12,78. Uporabna popravljena neto tlorisna površina pa je 6,39. Korekcijski faktor je 0,50. Zanima me katera površina se upošteva pri odmeri NUSZ.

Parkirišče je v garažni hiši (če je to kaj pomembno).

Najlepša hvala!
(nov. '17)
na katerem naslovu najdem trenutno vpisane podatke za svojo hišo in na katerem naslovu jih lahko spreminjam/popravljam ?
Javni vpogled: http://prostor3.gov.si/javni/login.jsp?jezik=sl

Za stavbe brez katastrskega vpisa podatke spreminjaš z REN obrazci (GURS).
Za stavbe s katastrskim vpisom podatke spreminjaš z elaboratom (geodet) oz. na poenostavljen način s K-obrazci za določene manjša spremembe (GURS + sam).
Več glav, več ve ...
"Spreminjanje podatkov registra nepremičnin s pomočjo spletne aplikacije NI VEČ MOGOČE!"

Vseeno kliknem na gumb in dobim pojasnilo:

"... od 22.11.2018 naprej spreminjanje podatkov registra nepremičnin s pomočjo spletne aplikacije ni več mogoče."

Danes smo pa 19. V čem je finta ?

_______

Priložene datoteke
.jpg   Clipboard02.jpg (Velikost: 39,91 KB / Prenosi: 1456)
.jpg   Clipboard04.jpg (Velikost: 67,77 KB / Prenosi: 1456)
Živjo

Zanima me če se na portalu prostor ali kje drugje da zahtevati zgodovinski izpis vrednosti za določeno nepremičnino? Namreč v zadnjih nekaj letih so se te vrednosti kar veliko spreminjale.
V čem je catch, da tega vprašanja, dobesedno prepisanega, ne nasloviš na GURS?
Na kakšen način lahko dosežeš zvišanje vrednosti nepremičnine, ki je objavljena na spletni strani GURS-a? Problem je, da trenutno prodajamo nepremičnino, ki je na GURS-u ocenjena na precej manj, kot znaša njena realna vrednost, ki jo je določil cenilec in za kolikor imamo kupca. Posledično nam grozi visok davek na dobiček, kar je popolnoma nepošteno.

Hvala za informacije.
Davek nimam NOBENE veze glede na cenitev Gursa, ste pomešali pojme.

Sicer pa povejte koliko let ste lastniki, in pa če je lastnik prijavljen na naslovu in pa če gre za stanovanjsko ali poslovno nepremičnino, pa vam povemo, kaj več .....
Čudno, imam potem napačne informacije? Lastniki smo (sega v čas staršev in starih staršev) več kot 40 let, od samega nakupa parcele in izgradnje nepremičnine. Je prehajalo iz roda v rod, jaz osebno sem lastnik nekaj let. Trenutno ni tam prijavljen nihče (jaz nisem bil nikoli), gre pa za stanovanjski objekt.
Če si ti lastnik nekaj let plačaš vsekakor vedno 2% davek na promet nepremičnin + 25 % davka razlike med pridobitno vrednostjo in sedaj prodajno.

Na kratko, če ste ob daritvi npr. 4 leta nazaj ko so ti starši neobdavčeno podarili hišo vpisali da je vrednost darila npr. 100 k eur, sedaj jo pa ti prodaš za 200 k eur plačaš 2% od 200 k + od RVC ja 100 t eur še 25%, če pa te razlike ni pa samo 2%.

Sedaj ali je kaj razlike ker si 1 dedni red po starših pa ne vem.....
@stix:
Zelo napačne.
Davek se odmerja glede na razliko med vrednostjo nepremičnine ob odsvojitvi in vrednostjo nepremičnine ob pridobitvi.
Novo (poskusno) vrednotenje nepremičnin:
https://www.mvn.e-prostor.gov.si/mnozicn...-izracunu/

Novo vrednost lahko preverite tu:
https://eprostor.gov.si/PI_JAVNI/

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »