Kar naredi dom > Dom in male živali
Hišni Ljubljenčki

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hišni Ljubljenčki
Kaj pa ste mu dajali za jesti do zdaj? Koruzo in pšenico z nekaj hidrolizirane masti v lepi vrečki? Če boste s tem nadaljevali, potem ne pričakujte izboljšanja ampak ravno obratno.

Dajte mu neobdelano meso, kite, vezno tkivo, drobovino - notri je vse kar rabi za zdravje in vse kar primanjkuje v procesirani hrani. In pa najbolj pomembno - pes naj je lačen, naj se posti kakšen dan ali dva na vsakih nekaj mesecev.
diz666 Napisal:....trenutno pa se na parceli "pajsa" od bratranca maček, ki potolče vse ptice, kar jih je tam...hmmm....tko, da (se opravičujem vsem ljubiteljem mačk) se mu življenski ciklus počasi a vztrajno bliža koncu...čez 1 mesec bomo tam gradili....in tam sem jest absolutno gospodar 8)

resno? nisem ljubitelj mačk. bi šla celo nekoliko dlje - ne maram jih. one pa mene ne. tako jih pri hiši ni, ampak mi čez parcelo lazita 2 sosedova. ne vem, koliko km na dan obdelata. malo sta traso spremenila, ker prej sta hodila tam, kjer je sedaj hiša, zdaj morata par m zraven po terasi. ko da bi črto narisal... in mene blazno skrbi, ker bomo zdaj ograjo naredili. mora biti, zaradi prometne ceste zraven in malih otrok, da mi ni treba biti nonstop zraven, ko jih ven spustim in travmiram da ne bo previsoka, da ne bosta mogla več po tej poti. da mi to miši in podgane potem pogruntajo... me moj miri, da res kaj dosti pojma nimam od mačk, ker 1m visoka ograja še nobenega ni ustavila...
aleš.h
Pes je jedel vsak dan en obrok zvečer in to kuhano hrano. Od zelenjave, mesa, testenin, riža, obranih kosti, morda 2x na teden pasje konzerve. Ne bom trdil, da ni imel preveč kg (49). No sedaj je na dijetnih briketih.
Upoštevajte surovo hrano in drobovino, čim manj kuhane hrane in prepoved oglj. hidratov (testenine, riž, testo, kruh, pecivo, pekarski izdelki itn.).Vsega tega je že v briketih veliko, veliko preveč. Drobovino se dobi svežo kjerkoli (jetra, vranica, ledvice, srce, tace, pljuča z goltancem, razne odpadne kosti z veznim tkivom itn.) in se jih surove doda k briketom.

49 kg je močno debel pes te velikosti. Vsaj 10 kg ima preveč. Vkolikor bo še tako debel naprej, se bo zalomilo tudi pri kolkih, hrbtu in kolenih. Potem bo ne samo na inzulinu, pač pa bo tudi šel na operacijo zaradi displazije kolkov ali pa direkt na uspavanje, če ne boste želeli plačati za drago operacijo.

Briketov nič več kot 300g dnevno, razdelite na dve manjši porciji in zraven surovo drobovino (eno majhno kepo narezane, da je ne pogoltne v celoti). Nobenih testenin, riža ali ostalih neumnosti. Pa niti slučajno kakšnih mesnih trakov, priboljškov, sušeno kožo ali tiste prešane kosti iz kože.

Lahko pa še dalje kupujete drage "dietne" brikete.
No sedaj ima še samo 41kg tako da je malo zhujšal. Brikete lahko kupimo navadne za pse ali kakšne druge.
Pa hvala vam za vprašanja, ki sem kih zastavil.
Za psa te velikosti je max. tel. teža 35 kg. Še bo treba hujšat in še bolj pomembno, potem ohranit to težo, kar ne bo enostavno.

Srečno!
Prekomerna teža je pri labradorcih vedno problem.
To ga je najverjetneje pripeljalo do bolezni.
Veliko oseb se počuti užaljene, ko jim preprosto povem, da imajo krasnega psa, vendar predebelega. Psu se mora pod roko otipati rebra, vendar se ne smejo videti.
Mislim, da so ti zgoraj dobro svetovali. Več beljakovin, čimmanj ogljikovih hidratov, hrana naj bo surova, več manjših dnevnih obrokov........
Poskrbite za čimveč gibanja na zraku, zaposlite ga.
Pes je še zelo mlad, nekje sredi življenjske dobe, škoda da je tako zgodaj zbolel.
Poskušajte se še posvetovati s kom, ki se ukvarja z alternativnimi metodami zdravljenja živali.
Kje je fora v surovi hrani?
Da vsebuje vse hranilne snovi, vitamine in minerale.
Ni izdelana iz klavničnih odpadkov (kljuni, kremplji,...), ne vsebuje nobenih dodatkov, aditivov, predelanih ogljikovih hidratov, maščob in podobnega,.......
Ni podvržena nobenemu postopku obdelave,......
Ugodno deluje na zobovje, prebavni sistem, presnovo.
Vsak karnivor bi se moral prehranjevati s surovim, brikete jim dajemo, ker je to bolj preprosto in čisto.......
Glede zdrave pasje prehrane je na prvem mestu surova, nato kuhana, sledijo ji konzerve, na zadnjem mestu pa so briketi.
Naši člani :

- srednja šnavcerka poper - sol po imenu Sushi ( čez dober mesec bo stara 6 let )
- maček, k nam je prišel pred 13 leti, takrat mladiček, najdenček, sestradan, sedaj precej zavaljen, razvajen gospod Čili
- maček star 3 mesece, nek retard od človeka je pred 3 tedni v kanal vrgel 4 črne mucke, smo naredili akcijo, jih rešili in si jih porazdelili. Čuftek se je odlično vklopil v naš dom, sprejela sta ga oba, psička Sushi je takoj pokazala "naval materinske ljubezni", stari mačkon Čili je prve dni s prezirom opazoval malo črno kepo, kasneje ga je začel tolerirati, sedaj pa že išče njegovo družbo in se celo poigra zraven
- akvarij poln gupijev, 110 literski, 360 literskega, rastlinskega smo po 15 letih šenkali, ker je bilo res preveč dela z njim.

Pred dobrim mesecem smo izgubili središče naše družine, 8 in pol letno šnavcerko Pepo.
Prometna nesreča. Po 3-eh dneh je kljub vsemu trudu zdravnikov, težkim operacijam zaspala v mojem objemu. Ne vem..... v tistem trenutku bi najraje odšla za njo. Ko si z nekom toliko let, 24 ur na dan, ko imaš nekoga tako rad.....

Še nekaj vzpodbudnega; v prvi polovici marca, če bo vse posreči, dobimo novo članico, še eno šnavcerko. Kotitev je pričakovana okrog 5. januarja.
Vem, da ne bo Pepa, tudi nikakor ne iščem nadomestila zanjo. Ga ni in ga ne more biti. Bo čisto unikatna pasja dušica in prav je tako.
Hvala vsem za nasvete!
JaBK Napisal:Kje je fora v surovi hrani?
To je resno vprašanje?
ja, povsem resno. tudi tisto, kar je karmen napisala nima dosti veze s kuhanim/surovim, bolj samo kvaliteto hrane.

razen tega: Ugodno deluje na zobovje, prebavni sistem, presnovo
malo bolj požvečiti, malo vplivat na hitrost prebave in tle je bržkone ves hakelc. ko pa pride do kalorične vrednosti in vsebnosti hranil, pa me bo težko prepričati, da je svet razlike.
Daj pojasni zadevo malo bolj podrobno. Sploh tisti del, da lahko s škrobnimi derivati nadomestimo čisto vsa hranila iz mesa/drodovine pri nekem mesojedcu.
kje sem to napisala? vprašanje je - razlika med kuhanim in surovim mesom v vsebnosti hranil. in ne morebiti med mesom surovim mesom in kuhanim rižem. če je zdaj bolj jasno...

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »