Splošno > Sam svoj mojster
Pralni stroj-->Smrdeče obleke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pralni stroj-->Smrdeče obleke
Zdravo,
Na vas se obračam, ker že daljši čas opažam, da občasno (ne vedno) imajo obleke po tem, ko so oprane moteč vonj.
Vse skupaj se je začelo tako:
-Občasno stroj ni dobro ožel (so bile stvari že mokre);
-Potem enkrat je po centrifugiranju vse skupaj full smrdelo po vonji, kot da bi se elektromotor pokvaril, vendar se ni;
-Najbolj moteče pa je to, da imajo obleke, predvsem temne moteč vonj, po tem ko se posušijo.
Ker je pralni stroj še vedno v garanciji, sva poklicala serviserja. Serviser je pregledal in dal simptom zamašenega otoka. Tudi voda, ki je prišla iz stroj kot odtok je smrdela. To je razložil s tem, da pač ne da vse vode ven.
Po tem sem poklical vodo, ki je spucal odtok, tako da sedaj to dela ok.
Centrifuga sedaj vedno super izvede. Vendar pa imajo obleke še vedno moteč vonj.
To me niti ne čudi, daj sem preveril in voda, ki pride iz pralnega stroja še vedno čudno smrdi
Po priporočilih serviserja sem enkrat naredil prazno pranje s tem, da sem dal noter sodo bikarbono. Vendar nič bolje.
Pregledal sem tudi filter, ki je povsme čist. Probala sva tudi raznorazne praške, mehčale, vendar nič bolje.
Ima kdo kakšno idejo, kaj še preverit, oziroma kako se tega znebiti?
Že vnaprej hvala za odgovor.

lp,
Si probal oprati na 90 stopinjah? Lahko, da je treba razkužiti stroj.
Ali mogoče pustiš perilo dolgo v stroju po končanem pranju. Ti trgovinski mehčalci začnejo zelo hitro plesniviti na vlagi.
Vinkos,
Probal sem oprati na 90 stopinj, vendar ni spremembe. Po pranju dava takoj ven, nikoli dlje kot 20 min. Kako se razkuši stroj?
Pošlji mi tvoj naslov na ZS, ti bom poslal posebno kisikovo belilo za 2x stroj oprati in poskusi tako.
Daj na 90 stopinj, brez perila in predpranja.
Ali imaš cev za odvod vode iz stroja dovolj visoko? Po navodilih proizvajalca?
Zdravo,
Cev je standardno narejena v steni, nekje na cca 80% višine standardnega stroja.
Mislim, da je to ok.
lp
Tudi OK.
Dobil sem tvoj naslov, ti pošljem.
Pozdravljen!
Najbrž si že rešil problem "smrdečega perila". Tudi mi od kar imamo novi stroj Wirthpool imamo isti problem. Problem pa je v tem, da so ti novi varčni stroji nareti tako, da porabijo zelo zelo malo vode. Za pranje je voda seveda osnovna. Tako je žena enkrat, ko ji je bilo tega dovolj, ustavila stroj, takoj po tistem, ko je prvič točil vodo in nekajkrat zavrtel. Ugotovila sva, da je kljub ustrezni količini perila (cca 5kg) perilo bilo napol suho!!! In to na začetku pranja. Stroj vode po programu ne dotaka več, kar pomeni, da pere napol namočeno perilo in potem ni čudno, da smrdi. Težavo je žena rešila tako, da sedaj ročno dotoči na začetku pranja še vode po potrebi in "smrdeče perilo" je izginilo. Kadar pa se pere posteljnina ali brisače, jih žena najprej namoči in da mokro, neožeto v stroj.

Razmišljava, da bova kupila drugi stroj, takšnega, ki porabi za pranje čimveč vode in adijo varčnost!!!
mene pa zanima, zakaj znajo le določene cunje zamsmrdet, predvsem recimo črne barve (kakšne jopice ipd)?
sicer je bila že enkrat debata na to temo, pa vseeno, mogoče ima kdo kakšno kreativno rešitev..
V veliki meri so krivi tudi praški in mehčalci. Poskusite kupiti Ariel ali Persil, ter Lenor mehčalec v Millerju (prodajajo praške, ki so delani za Avstrijski -zahodni trg). Razlika z enakimi kupljenimi pri naših trgovcih, ki so delani za Vzhodne države, je kot noč in dan.
Vse kar ljudje govorijo o tem, da je kvaliteta istega parška, delanega za V ali Z tržišče, različna - imajo prav, čeprav proizvajalci trdijo da ne.
Lp

Stanko
avion Napisal:Zdravo,
Na vas se obračam, ker že daljši čas opažam, da občasno (ne vedno) imajo obleke po tem, ko so oprane moteč vonj.
Vse skupaj se je začelo tako:
-Občasno stroj ni dobro ožel (so bile stvari že mokre);
-Potem enkrat je po centrifugiranju vse skupaj full smrdelo po vonji, kot da bi se elektromotor pokvaril, vendar se ni;
-Najbolj moteče pa je to, da imajo obleke, predvsem temne moteč vonj, po tem ko se posušijo.
Ker je pralni stroj še vedno v garanciji, sva poklicala serviserja. Serviser je pregledal in dal simptom zamašenega otoka. Tudi voda, ki je prišla iz stroj kot odtok je smrdela. To je razložil s tem, da pač ne da vse vode ven.
Po tem sem poklical vodo, ki je spucal odtok, tako da sedaj to dela ok.
Centrifuga sedaj vedno super izvede. Vendar pa imajo obleke še vedno moteč vonj.
To me niti ne čudi, daj sem preveril in voda, ki pride iz pralnega stroja še vedno čudno smrdi
Po priporočilih serviserja sem enkrat naredil prazno pranje s tem, da sem dal noter sodo bikarbono. Vendar nič bolje.
Pregledal sem tudi filter, ki je povsme čist. Probala sva tudi raznorazne praške, mehčale, vendar nič bolje.
Ima kdo kakšno idejo, kaj še preverit, oziroma kako se tega znebiti?
Že vnaprej hvala za odgovor.

lp,

Nekaj podobnega je imela tudi moja mami problem..je klicala vse mogoče in ni bilo nič narobe. Tudi te cunje so imele čuden vonj, kot da nebi dal ne praška in ne mehčalca..no in na koncu so ugotovili da je neka serijska napaka, da mehčalec gre nevem kam..in zdaj daje posebej v boben...tako kot tekoči prašek in kasneje ko opere še posebej na mehčalec. Pa je vredo in cunje ji spet dišijo.
Mogoče je pri vama kaj podobnega, ali pa tudi ne!!?
Bom še jaz eno "pametno" prijavil - za razmislek.

Pa da ne bo kdo užaljen ali prizadet.

Odgovor je " GORENJE" !

Pralec je pri hiši že vseskozi, pa je bil vedno te znamke. Trenutno je mislim da 3-ja mašina.
Pa ne kakšna "ful- automatik - in govorni programi". Model, ki ima funkcije, ki so osnovne za to čemur je "washmašina" v prvi vrsti namenjena.

Nikoli nobenih težav. Vsaj večjih ne. Malenkosti že, ampak servis je za vsakim vogalom - in pride takoj.

In ta je sedaj star dobrih 10 let. Počasi gledava za novim. In spet bo - ja seveda Gorenje.

Znanci imajo vsega hudiča - Miele, candy, bosch, whirpool,.... in kaj vem kaj še vse. Od takih na senzorje, do takih ki skoraj govorijo. Ampak vsi le perejo cunje. In to precej slabše - kakor slišim dame, ko se menijo o cunjah - kakor najin revež. S tem, da so odkartali precej € za hi-tech mašine. Ampak učinka ni.

A ja, pa še tole. Navodila je pa potrebno vselej naštudirati - tudi pri gorenju. :oops:
Imamo Gorenje pralni stroj - že več kot 10 let, model WA 942.
Cunje smrdijo :evil: .
In to ne vedno, občasno le takrat, ko peremo črno perilo. Črne majice smrdijo, kot da bi jih nekdo poscal (pa zanesljivo in preverjeno nihče od nas ne lula po perilu že kakšnih 30 in več let).

Očitno stvar torej ni odvisna niti od znamke niti od modela stroja, temveč od pralnega praška oz. mehčalca (za informacijo: skoraj vedno uporabljamo Ariel in Lenor).
kresnicka Napisal:Imamo Gorenje pralni stroj - že več kot 10 let, model WA 942.
Cunje smrdijo :evil: .
In to ne vedno, občasno le takrat, ko peremo črno perilo. Črne majice smrdijo, kot da bi jih nekdo poscal (pa zanesljivo in preverjeno nihče od nas ne lula po perilu že kakšnih 30 in več let).

Očitno stvar torej ni odvisna niti od znamke niti od modela stroja, temveč od pralnega praška oz. mehčalca (za informacijo: skoraj vedno uporabljamo Ariel in Lenor).

Že mogoče. Lahko verjamem. 8)
In imaš definitivno prav. :wink:
Zadeva sploh ni odvisna od pralnega stroja. Idea
Niti ni bistveno odvisna od pralnega praška. Idea

Odvisno je od "cunje" in njene sestave. 8) Confusedhock:
Žal je "moja" barva črna. Srajce, puliji in ostale cote. Pa še en minus je. Tobak. :oops: Se cunje kar navzamejo vonja in dima.
In res je, da nikoli ne nosim "cot" iz plastike. Vselej naravne materiale. In za te se uporabljajo malo drugačne barve in obdelave materiala.

Sedaj pa seštej 1+1. Torej plastična "cunja", poceni material, "china" sistem barvanja, poceni pralni prašek in da o raznih deodorantih in parfumih, ki jih dodajamo - niti ne govorim.
Nisem kemik, ampak če tole vse skupaj zmešaš - ja dobro da stroja ne raznese. :lol: :lol:
A te cunje vam smrdijo že ko jih date iz pralnega stroja ven? Jaz sem tud pristaš črne (95% moje obleke je črne) pa cunje iz stroja ne smrdijo, prav nasprotno, lepo dišijo, sam jaz sem eno drugo napako naredila. V omaro sem pospravila še malo vlažne cunje. Zdelo se mi je sicer, da so dovolj suhe, pa očitno niso bile in sedaj se poskušam znebit tega smradu v omari. Žal bom morala vso obleko preprati in omaro dobro zluftat, potem pa upam, da se tega smradu rešim.
Tay Napisal:Pozdravljen!
Najbrž si že rešil problem "smrdečega perila". Tudi mi od kar imamo novi stroj Wirthpool imamo isti problem. Problem pa je v tem, da so ti novi varčni stroji nareti tako, da porabijo zelo zelo malo vode. Za pranje je voda seveda osnovna. Tako je žena enkrat, ko ji je bilo tega dovolj, ustavila stroj, takoj po tistem, ko je prvič točil vodo in nekajkrat zavrtel. Ugotovila sva, da je kljub ustrezni količini perila (cca 5kg) perilo bilo napol suho!!! In to na začetku pranja. Stroj vode po programu ne dotaka več, kar pomeni, da pere napol namočeno perilo in potem ni čudno, da smrdi. Težavo je žena rešila tako, da sedaj ročno dotoči na začetku pranja še vode po potrebi in "smrdeče perilo" je izginilo. Kadar pa se pere posteljnina ali brisače, jih žena najprej namoči in da mokro, neožeto v stroj.

Razmišljava, da bova kupila drugi stroj, takšnega, ki porabi za pranje čimveč vode in adijo varčnost!!!

Večina pralnih strojev ima funkcijo za dodatno vodo, preveri v navodilih, če ima tudi vaš. Ali pa kakšen poseben program za "bolj umazano", kar običajno pomeni, da doda več vode.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »