Splošno > O cenah materiala in storitev
izolacja podstrešja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
izolacja podstrešja
Naju pa zanima, kje bi lahko najugodneje dobila stekleno volno za izolacijo podstrešja - mansarde?!
Gresta v trgovine in preverita cene, nato vprašata koliko se da dobiti max. popusta na vajino x kvadraturo. Pazita edino da je 1.klasa in da ne kupita poceni neko 3.klaso.

Če bi blo po moje, bi šel v Merkur in kupil potrebno izolacijo, ter si poskusil izboriti 20% popust. To je ena takih stvari, za katere ni vredno varčevati.
Lep pozdrav,
Kroket
Točno tako, če bo delal pa kdo na hiši (knaufar, krovec, zidar) pa povprašaj če lahko preko njega dobiš kaj ceneje...

Glej dobro izolacijo 0,35 ali 0,34...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Moja izkušnja je takšna, da je Merkur ne samo najdražji ampak najdražji na svetu!

S tistim njihovim popustom "Takoj 20%" so zadeve še vedno od 10 do 20% dražje od ostalih. Recimo primer... priporočena cena za rolo SF 35 5cm je 54,5 EUR, cena v Merkurju je pa 57,12 EUR! Na tako ceno ni problem dati 20% popusta. Jaz tudi lahko tako prodajam, napišem ceno 100 EUR, jo prečrtam in spodaj napišem "50% popusta!". Poleg tega 10 cm variante sploh nimajo znižane, ker vedo da vsi nucajo 16 cm in še 10 cm. To ni zame nič drugega kot popolni nateg.

Danes sem v TopDomu za rolo SF 35 10 cm plačal 33,2 EUR z 20% davkom vred. In to brez dodatnega 10% do 15% popusta, ki ga imajo obrtniki, če so njihova redna stranka. Preprosta računica nam pove, da obrtnik za to isto rolo z 8,5% davka ne da več kot 27 EUR kar pa je trenutno skoraj pol ceneje kot v Merkurju.

Jaz že par let ljudem govorim, naj ne nasedajo obrtnikom zaradi 8,5% davka, ker te delo + material z 20% davkom pride ceneje, če sam nabavljaš material.
BlaY0 Napisal:Moja izkušnja je takšna, da je Merkur ne samo najdražji ampak najdražji na svetu!

S tistim njihovim popustom "Takoj 20%" so zadeve še vedno od 10 do 20% dražje od ostalih. Recimo primer... priporočena cena za rolo SF 35 5cm je 54,5 EUR, cena v Merkurju je pa 57,12 EUR! Na tako ceno ni problem dati 20% popusta. Jaz tudi lahko tako prodajam, napišem ceno 100 EUR, jo prečrtam in spodaj napišem "50% popusta!". Poleg tega 10 cm variante sploh nimajo znižane, ker vedo da vsi nucajo 16 cm in še 10 cm. To ni zame nič drugega kot popolni nateg.

Danes sem v TopDomu za rolo SF 35 10 cm plačal 33,2 EUR z 20% davkom vred. In to brez dodatnega 10% do 15% popusta, ki ga imajo obrtniki, če so njihova redna stranka. Preprosta računica nam pove, da obrtnik za to isto rolo z 8,5% davka ne da več kot 27 EUR kar pa je trenutno skoraj pol ceneje kot v Merkurju.

Jaz že par let ljudem govorim, naj ne nasedajo obrtnikom zaradi 8,5% davka, ker te delo + material z 20% davkom pride ceneje, če sam nabavljaš material.

Spet eden, ki so mu obrtniki in firme trn v peti.
Kdo pa tebi daje kruh, oziroma, kako si ga ti zaslužiš? Ali si mogoče na največji firmi zaposlen, borza d.o.o.?

Lp
Dany
Lejga, še en ki očitno samo preprodaja nekaj. Obrtnik naj dela tisto kar mu piše pod dejavnostjo in iz tega naj služi denar, ne pa da preprodaja robo! Klasično slovenčevstvo... vsi bi radi samo nekaj pre/prodajali, delali pa čim manj.
Itaq, Koliko pa obrtniki plačujejo % davka na dobiček itd, cifre se vrtijo tudi do 50% ki jih država gnila jemlje to pa taki ne vidite. Tongue
Kakšno dodano vrednost si pa ustvaril s preprodajo materiala? Nikakršne! Večkrat ko zadevo preprodaš manj si konkurenčen na trgu. Samo Slovenčki še kar vztrajamo. Nikomur na svetu ne moremo več nič prodati zato zdaj samo še sami sebi pre/prodajamo. S čim pa danes večina obrtnikov dela dobiček? S preprodajo! Jaz bi vsem obrtnikom, ki nimajo registrirane primarne trgovske dejavnosti in služijo predvsem s preprodajo materiala, odmeril še kaj več kot samo 50% davka!

Pri nas velja ena zanimiva zakonitost, ki jo drugod po svetu ne poznajo in sicer: "Če gre kaj dobro v promet, je treba to še malo podražiti, da se v čim krajšem času s čim manj dela čim več zasluži!"

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »