Opremljanje doma > Ostalo
Baterijski vijačnik, kateri?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baterijski vijačnik, kateri?
Malo oklevam med:

http://cgi.ebay.at/HITACHI-DS-18DFL-18V ... 286.c0.m14

http://cgi.ebay.at/Metabo-Akkuschrauber ... 286.c0.m14

http://cgi.ebay.at/DeWALT-DW959K2-18V-A ... 286.c0.m14

http://cgi.ebay.at/Makita-Akkuschlagboh ... 286.c0.m14

Torej: Makita / Hitachi / Dewalt / Metabo. Najbolj se ogrevam za Makito, kaj bi vi izbrali?

LP!
bernik Napisal:Malo oklevam med:
Torej: Makita / Hitachi / Dewalt / Metabo. Najbolj se ogrevam za Makito, kaj bi vi izbrali?
LP!
Sicer ne vem, kaj boš rabil 18 V vijačnik, ki je zelo težak, vendar vem, da Dewalt med njimi nima kaj iskati. Makita je še najboljša izbira. Ostala dva tudi nista slaba. Mislim, da nima dosti ljudi vseh treh, da bi jih primerjali med sabo in ti podali izkušnje.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Točno tako kot ti je Fery napisal, najprej povej za kaj bi jih uporabljal. To so močne težke mašince, z vgrajenimi "štemarcami". Jst recimo gledam 14,4V ali 12V makito je dovolj močna za vsa opravila (samo vijačenje, za vrtanje so druge mašince)...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
firefly Napisal:Točno tako kot ti je Fery napisal, najprej povej za kaj bi jih uporabljal. To so močne težke mašince, z vgrajenimi "štemarcami". Jst recimo gledam 14,4V ali 12V makito je dovolj močna za vsa opravila (samo vijačenje, za vrtanje so druge mašince)...

No mogoče res malo pretiravam z močjo, recimo da bi bila 14V dovolj močna iz sedajšnih izkušenj. Do sedaj sem uporabljal Makito, Metabo in Dewaltovo...najbolj se mi je dopadla prva. Rabim jo pač za vse, kar bo prišlo na poti pri gradnji hiše...(na začetku sploh, ker nimamo še štroma na parceli). Torej kot znamka, je recimo Makita iz izbora najboljša?
Če ti je všeč makita, nabavi, ne boš zgrešil. Matabo je isti rang. Pa še kaka druga bi se lahko našla, večjih razlik razen cene (vrste akumulatorjev?) pa mislim da ne bo.

Dokler ni štroma pa kr en agregat pa bodo štemarce in radio pele Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
firefly Napisal:Če ti je všeč makita, nabavi, ne boš zgrešil. Matabo je isti rang. Pa še kaka druga bi se lahko našla, večjih razlik razen cene (vrste akumulatorjev?) pa mislim da ne bo.

Dokler ni štroma pa kr en agregat pa bodo štemarce in radio pele Smile

No bomo pol kar Makito vzeli, nekako sem jo že predhodno izbral-pa vseno....
No, če jo ne rabiš za službene zadeve, potem nikakor ne jemlji 18V baterijske.
Za praktično delo so precej pretežke in BTW v kolikor nisi pazljiv, ti z lahkoto povzročijo zvin zapestja ali še kaj več. Pa še precej dražje so. Eno je baterijsko potežkati, povsem drugo pa je, ko jo v roki držiš kakšno uro ali več.
so že ostali povedali bistveno, sam lahko samo še potrdim!
Makita...pa nikar 18v, pa tudi ta model je precej težak...
sam uporabljam makite in še dolgo ne mislim menjati...

lp
Primož Napisal:so že ostali povedali bistveno, sam lahko samo še potrdim!
Makita...pa nikar 18v, pa tudi ta model je precej težak...
sam uporabljam makite in še dolgo ne mislim menjati...

lp

Kateri model z 14V pa svetuješ? Spodnji?

http://cgi.ebay.at/Makita-Akkuschrauber ... 286.c0.m14
Tako makito brez kladiva sem kupil in je 18 V.
Mašina je lahka in ni težka. Proti drugim, ki sem jih imel priliko držati, je praktično enako težka, da ne rečem najlažja. Je proti drugim super uravnotežena. POglejte na sliki, koliko je velika baterija, pa vam bo jasno, da nima neke teže. Drugače je s 3,0 Ah baterijami.
Proti kakšnim z NICD baterijami, je pol lažja. Z njo je super delati . Res je edino, da njena moč zahteva tudi od baterije določen napor. Tako da z dvemi 1,5Ah (težko) zdržiš čez dan (npr. da bi torxe dolge 12 cm vijačil v colarce, bo kmalu konec pesmice). Močna pa je tako, da raje vtrga vijak, kot da bi popustila. SUPER stroj je to. Jaz sem jo naročil v ZDA, skupaj s poštnino, carino, itd. je prišla cca 220 ali nekaj takega EUR. Je bilo potrebno pa precej iskati zaradi poštnine (od 50 do 500 USD so hoteli).

PS: nekam poceni je. ALi je rabljena?
Sam imam tale vijačnik: http://cgi.ebay.at/Makita-Akkubohrschra ... 286.c0.m14

Za veliko večino del povsem zadošča, majhnen, lahek ....
Tadej7ad Napisal:Sam imam tale vijačnik: http://cgi.ebay.at/Makita-Akkubohrschra ... 286.c0.m14

Za veliko večino del povsem zadošča, majhnen, lahek ....

Za hišna opravila bi zadostoval, za gradnjo pa je prešvoh...sploh iz sedajšnih izkušenj. Pri prejšni hiši sem uporabljal 12V in je bil kdaj že ker problem kakšen vijak večje dolžine prišraufat...tako da defenitivno 14V.
bernik Napisal:Za hišna opravila bi zadostoval, za gradnjo pa je prešvoh...sploh iz sedajšnih izkušenj. Pri prejšni hiši sem uporabljal 12V in je bil kdaj že ker problem kakšen vijak večje dolžine prišraufat...tako da defenitivno 14V.
Upam, da primerjaš Makito z Makito. Ker šare iz Obi... s profesionalno baterijsko ne primerjaj.
Fery Napisal:
bernik Napisal:Za hišna opravila bi zadostoval, za gradnjo pa je prešvoh...sploh iz sedajšnih izkušenj. Pri prejšni hiši sem uporabljal 12V in je bil kdaj že ker problem kakšen vijak večje dolžine prišraufat...tako da defenitivno 14V.
Upam, da primerjaš Makito z Makito. Ker šare iz Obi... s profesionalno baterijsko ne primerjaj.

Bila je Dewaltova...sicer ni bila slaba...pa vendar kdaj zmanjka moči...
Vsekakor priporočam Makito. Sam sem imel prej neko mašinco iz BAVBAVA, ker mi je stara Black&Deckerca crknila pa sem na brzino kupil nek šit. Takoj ko sem prinesel domov Makito je BAVBAV romal v smeti. Za 170€ mašinco in dve bateriji, ki držita. Sam sem zvrtal z eno polnitvijo 200 lukenj fi5 v CUMARU debeline 20 mm.
Za tak denar ne boš dobil kaj boljšega. Mogoče v kaki akciji.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »