Splošno > Sam svoj mojster
Zapiranje vratne odprtine - siporeks

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapiranje vratne odprtine - siporeks
Pozdravljeni!

Najprej pohvala članom foruma, kjer sem našel že kar nekaj zanimivih tem in odgovorov. Če je bila ta ali podobna tema že kje obravnavana se opravičujem - v tem primeru bo dovolj link na sorodno temo :mrgreen:

Torej,
odločili smo se da "poštimamo" sobo za našega najmlajšega družinskega člana. Prva stvar, ki jo bo potrebno naredit, je zaprtje odvečne vratne odprtine. V sobo vodita dve vrati, ena so popolnoma odveč.

Sem se pozanimal pri naših lokalnih mojstrih kako bi bilo najenostavneje in seveda kvalitetno zapreti odvečen vhod. Eni prisegajo na mavčne plošče, spet drugi dajo roko v ogenj za siporeks. Sam sem se odločil, da bo najpametneje uporabit siporeks. Glavni razlog za to je (oz. naj bi bil...) boljša zvočna izolacija in večja trdnost stene. Mogoče se bo v prihodnosti zgodilo, da bo "lastnik" :wink: sobe (mimogrede, gre za sina) zahteval recimo svoj LCD in mu ga bom lahko pritrdil na novo steno.

No, seveda vsi mojstri obljubljajo: "eh, ne skrbi, to bomo poštimali čisto poceni...". Kjub temu sem se odločil da to moško delo opravim kar sam - jah, s tem lahko sebi dokažem marsikaj, da ne omenim da s tem pridobim morebiti tudi kakšnen "bonus" pri boljši polovici, a ne? :mrgreen:

Problem se pojavi pri samem začetku! :roll: Kako sploh pristopit k takšni nalogi? No, razen tega da moram odstranit vrata in podboje in še kakšno malenkost, me predvsem zanima:
- Je kakšna posebnost pri rezanju siporeksa,
- kakšna razdalja naj bo me posameznimi kockami (pri navpičnem spoju mislim),
- s kakšnim lepilom lepit,
- kako dolgo naj se lepilo suši.
- Kako zgladit oz. nanesti izravnalno maso preko vsega,
- Kako in kdaj uporabiti trake, ki jih nalepiš med spoje stare in na novo nastale stene
- Ali te iste trake uporabim še za recimo spoje med samimi kockami siporeksa
in podobno...

Ja, veliko vprašanj :oops: vendar sem kljub temu odločen da opravim zastavljeno delo!!! :wink:

Torej, potrebujem napotke kako in kaj. A ne bi bilo lepo, če že obstajajo raznorazni vodiči za telebane, da bi bil še za polaganje siporeksa en? :wink: :wink:

Za odgovore se zahvaljujem,
Lep pozdrav, Marko
Pohvalno, da se boš zadeve lotil sam. Ni nobena umetnost. Za začetek pa ti predlagam da si malo prebereš TOLE .
Nikakršne znanosti:

BaSSMan Napisal:- Je kakšna posebnost pri rezanju siporeksa,
- kakšna razdalja naj bo me posameznimi kockami (pri navpičnem spoju mislim),
- s kakšnim lepilom lepit,
- kako dolgo naj se lepilo suši.
- Kako zgladit oz. nanesti izravnalno maso preko vsega,
- Kako in kdaj uporabiti trake, ki jih nalepiš med spoje stare in na novo nastale stene
- Ali te iste trake uporabim še za recimo spoje med samimi kockami siporeksa
in podobno...

- za rezanje siporeksa uporabiš kar kakšno staro žago za les - tisto z lokom ali večji 'lisičji rep'; posebnosti ni
- razdalja naj bo takšna, da vmes obstane lepilo, ki ga predhodno namažeš na en in drugi kos, preden ga 'vstaviš'
- bilokakšno lepilo za siporeks - recimo nivedur s
- par dni preden čez vse potegneš izravnalno maso
- izravnalno maso zagladiš z kovinsko gladilko; najprej eno plast izravnalne mase, nato vtisni fasadno mrežico in še eno plast čez.
- omenjene trake uporabiš, preden boš na fino skital novo steno pred beljenjem; daš jih na spoj med staro steno in siporeksom. Med posamezne plošče jih ne rabiš dati. Posamezne plošče lahko med sabo utrdiš tudi z žeblji; tako ti zadeva ne bo 'plesala', ko boš že višje z zidom-ne rabiš posebej čakati, da se spodnje vrste posušijo.
Odlično! Hvala za odgovore. Res izgleda preprosto, zdaj imam še večje veselje! :lol:

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »