Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Polkrožna somostoječa tuš kabina Kolpa san-šlamparija!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polkrožna somostoječa tuš kabina Kolpa san-šlamparija!
Citat:Jaz sem že kar nekaj sten naredil za kopalnice, vse v pravi kot, pa me ni še nobena stranka klicala, da je tuš kabina kriva in zdaj ne gre notri.

Mislim da nekdo dolguje opravičilo Kolpa san-u.

Po poklicu sem orodjar,tako da mi kotnost ni tuja stvar.Nisem govoril o tuš kabini ampak o tuš kadi.Za preverbo kotnosti sem vzel kotnik velokosti 1x1 m ,ki ga v firmi uporablajmo za izdelavo raznih konstrukcij,tako da ni dvoma da je točen in vsaka stranica je bila 1 cm iz pravega kota.ne bi pisal nekaj kar ni res.Prav tako lahko isto rečem za kolpa san omarico.Prednja vrata so prav tako iz pravega kota,saj nikakor ne moreš nastaviti vrat tako,da bi bilo povsod okoli enako razmika,da ne govorim o tem da so bili zdraven predolgi stezni trni ali pa so bile izvrtine norobe narejene.
Tudi jaz sem bil v preteklosti zelo zadovoljen s kvaliteto Kolpa san-a,ampak kar sem pa dobil sedaj,pa ni da bi govoril.Ja lahko bi robo reklamiral in čakal še en mesec za drugo,lahko pa tudi ne bi dobil nič boljše robe....tako da se nimam za kaj opravičevati!
Nikakor pa mi somostoječa kad z oblogo ne deluje fiksno.Kaj če ti naprimer v kadi spodrsne in se opreš na steno,saj boš premaknil kad s kabino vred.
Še enkrat hvala vsem za koristne nasvete.
O postavitvi somostoječe tuš kadi sem se pa res premalo pozanimal,
Če je kadička res odstopala za 1cm, bi jo moral (kot sem razumel si jo) takoj reklamirati. Seveda še pred montažo. Tudi če je po naročilu, jo morajo zamenjati. To pišem bolj za ostale kot zate. Bi pa rad vedel kateri model je bil? Prvič slišim za tolikšno odstopanje pri kolpinih kadeh.
Dont waste your life...go surfing
barracuda Napisal:Po poklicu sem orodjar,tako da mi kotnost ni tuja stvar.Nisem govoril o tuš kabini ampak o tuš kadi.Za preverbo kotnosti sem vzel kotnik velokosti 1x1 m ,ki ga v firmi uporablajmo za izdelavo raznih konstrukcij,tako da ni dvoma da je točen in vsaka stranica je bila 1 cm iz pravega kota.ne bi pisal nekaj kar ni res.Prav tako lahko isto rečem za kolpa san omarico.Prednja vrata so prav tako iz pravega kota,saj nikakor ne moreš nastaviti vrat tako,da bi bilo povsod okoli enako razmika,da ne govorim o tem da so bili zdraven predolgi stezni trni ali pa so bile izvrtine norobe narejene.

Nja, glede na to kolikokrat omenjaš da si orodjar in kako "se spoznaš" na zadeve, me čudi, kako da se je odstopanje v kotnosti od uvodnega posta do zdaj spremenilo že za cela 2 cm? Torej nekje si napisal nekaj kar ni res.
In po vsem napisanem še nisi napisal opravičila oziroma spremenil naslova teme da bi nehal po nepotrebnem blatit ime proizvajalca. Mirno lahko v uvodnem postu odebeljeno dodaš povzetek razpleta in zahvalo uslužni trgovini za menjavo zaradi tvoje šlamparije, ne njihove.

Tudi glede nastavitve vrat bi bilo ob tvojem "poznavanju" ravnosti povsem možno, da ravnina stene, kamor je omarica pritrjena, odstopa za kak cm...

Še dobro da si pravega foha, da si obvladal krajšanje sponskih trnov, kar sicer zahteva neverjetno sposobnost obvladovanja žagice in pile.
Da o vrtanju niti ne govorim...
Hmm,nisem si mislil,da bom z mojim laičnem vprašanjem povzročil toliko hude krvi.Sedaj pa k odgovorom.Ne vem kje si dobil podatek,da se je kotnost spremenila za 2 cm.Prosim,preberi si še enkrat moj prvi post,kjer sem napisal:
Citat:Druga še večja težava pa je ta,da kad ni pravokotna,tako da ko postavim kad v kot mi na eni strani manjka skoraj 3 cm.Tudi stena ni čisto v pravi kot,ampak sedaj pa še kad odstopa od pravega kota,vendar v drugo smer kot stena.Sedaj pa ne vem,kako naprej
razmišljal sem,da bi kad vseeno malo obzidal,tako da bi bila bolj fiksna,ampak kako naj rešim 3 cm veliko režo
mislim,da ni potrebna obrazložitev,pa vseeno:
3 cm je mišljena reža.ki je vsota vsega(kadi in krive stene)
Tuš kad je bila Ocean 80x80 z oblogo

[Slika: 94.jpg]

Citat:Tudi glede nastavitve vrat bi bilo ob tvojem "poznavanju" ravnosti povsem možno, da ravnina stene, kamor je omarica pritrjena, odstopa za kak cm...

da si boš lažje predstavljal ,kako izgleda samostoječa omarica za pod umivalnik
[Slika: 845.jpg]

kakor lahko vidiš,tukaj ni važna ravnost,kot tudi ne kotnost stene,saj omarica stoji samostojno na koleščkih in na vrata omarice ravnost stene nima vpliva.

Citat:Še dobro da si pravega foha, da si obvladal krajšanje sponskih trnov, kar sicer zahteva neverjetno sposobnost obvladovanja žagice in pile.
Da o vrtanju niti ne govorim...
Tukaj sem na brzino skiciral,kako izgledajo ti sponski trni
[Slika: OPQJQPiT.jpeg]

samo,kaj mi tukaj pomaga žaga in pilica,če hočem trn skrajšati za 5/6 mm?

Citat:In po vsem napisanem še nisi napisal opravičila oziroma spremenil naslova teme da bi nehal po nepotrebnem blatit ime proizvajalca. Mirno lahko v uvodnem postu odebeljeno dodaš povzetek razpleta in zahvalo uslužni trgovini za menjavo zaradi tvoje šlamparije, ne njihove.

Ne vem zakaj želiš nekakšno opravičilo?Kot kupec sem pričakoval brezhibno robo,brez popravljanja ali reklamacij.Mogoče bi me prepričal,če bi bila napaka samo na enem izdelku,ampak tudi ko sem montiral tuš kabino je bilo eno steklo zalepljeno tako,da je prekrilo prečno izvrtino za vijak in res ne vem zakaj bi moral spremeniti naslov teme.
Lahko samo napišem,da sem razočaran nad kvaliteto Kolpasan-a.
barracuda Napisal:Hmm,nisem si mislil,da bom z mojim laičnem vprašanjem povzročil toliko hude krvi.Sedaj pa k odgovorom.
.................................
Ne vem kje si dobil podatek,da se je kotnost spremenila za 2 cm.Prosim,preberi si še enkrat moj prvi post,kjer sem napisal:
Bravo Barracuda!
Odlični in utemeljeni, vrhunsko profesionalno spisani odgovori. Tak se to dela :wink: !
LP
Mene pa zanima vgradnja-zamenjav, no ne zanima, ampak bom zamenjal vgadnjo tuš kabino z samostoječo banjo. Problem- celotna kopalnica je že izdelana ploščice, pipe,...itd. Sedej me pa zanima, če je potrebno naredit obzidavo- hrptna stran- banje ali lahko dam samo kovinske nosilce, prav tako me pa zanima če sploh obstaja lepilo ki to prime. Banja je smostoječa, a jo je pametno tudi obzidat zaradi same nosilnosti.

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »