Opremljanje doma > Pohištvo
Klubska miza

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klubska miza
Jst mislim da ta ni iz navadnega belega iverala z oblečenimi robovi. Mislim da je cela lakirana v barvo belega visokega sijaja (ne vem kako se temu točno reče). Tako da nima niti ostrih robov.
Potem je iz MDF-a, kar pa je bistveno dražje, če se poleg spravi mizar, saj podem dela unikat (in ni primerljivo z masovno proizvodnjo v nekem obratu). Lahko pa je tud en kos iverala barvan na tak način... Jaz pri teh zadevah za lastno pohištvo ne kompliciram tako. Imaš hohglanc belo, naslednja stopnja pa je špiglglanc bela. Torej sijaj in visoki sijaj. To se potem zarobi z ABS trakom, ki je tudi primerljiv s površino samega iverala. Končni izdelek je vsaj zame zelo dodelan proizvod.
Hm... a se gremo frustrirat, ker bi lahko imeli za cca. 50 € tako zadevo, narejeno iz pulta?
Nekaj takega npr.?
(klik na pultni dekorji) 40 mm?

Kot je csamo001 že izračunal (in so brisali komentar), je kvadrature 1,08 kv.m. po ceni cca. 33,5 €/kv.m. = 36,15 € + da za cca. 5 € izvrtajo tistih 8 lukenj (po 2 za moznike pa 2 za vijake na stranico)...

Pa pričakujem napade, vendar, samo na glas razmišljam... bolje napisano, malo pišem neumnosti, pa vseeno. Mogoče komu pomaga. Big Grin

LP steklenička
LP, steklenička
Kvadrature je 1,0320 m2.
Morda še nekaj malega iz mojega znanja:
Mizica na sliki je oblikovno precej domišljen kos pohištva, zato bi bil izdelek iz debeline 40mm 'nekoliko' drugačen. Stvar okusa, vendar se nekaterih zakonitosti oblikovanja enostavno ne da spregledati, razmerje med debelino plošče in nog je videti v 'zlatem rezu'.
Konstrukcija, oziroma vezava nog in plošče bi morala biti kar precej 'konkretna', dovolj je pomisliti na možnost vzdolžnega premikanja po preprogi, da se človek vpraša, kakšna vez bo vzdržala te sile. Razen (kar se na sliki ne vidi), če je spodaj v sredini še mostiščna letev, vezana na noge.
steklenicka Napisal:... izvrtajo tistih 8 lukenj (po 2 za moznike pa 2 za vijake na stranico)
Tega ne razumem popolnoma, za kakšne vijake gre? (to ni 'napad', steklenička, le nerazumevanje ideje z moje strani!)
In za konec: seveda je mogoče nekaj takšnega izdelati tudi iz iveralov in ABS-a ustreznih debelin, nisem pa prepričan, če bi to šlo v 'naredi sam' režiji, tudi ob nakupu v kakšnem od Hobi centrov. Skoraj 100% sem prepričan, da gre za industrijski izdelek lakiran z UV utrjenim lakom visokega sijaja, morda celo robotsko nanesenim.

LP
piknik Napisal:Kvadrature je 1,0320 m2.

Madona, da sem šel še 1x preračunat in ja, v bistvu je kvadrature 1,032 kv.m.
V prvem izračunu vzel stranico višine 40 cm, namesto 36 (+ 4 cm zgornji del = 40 cm skupne višine).

lial Napisal:Tega ne razumem popolnoma, za kakšne vijake gre? (to ni 'napad', steklenička, le nerazumevanje ideje z moje strani!)
In za konec: seveda je mogoče nekaj takšnega izdelati tudi iz iveralov in ABS-a ustreznih debelin, nisem pa prepričan, če bi to šlo v 'naredi sam' režiji, tudi ob nakupu v kakšnem od Hobi centrov. Skoraj 100% sem prepričan, da gre za industrijski izdelek lakiran z UV utrjenim lakom visokega sijaja, morda celo robotsko nanesenim.

LP

stran 13

Torej, več kot 60 € tole ne bi smelo bit, če bi se v tem primeru 40 mm pultne plošče obravnavalo po tekočem metru, če pa po kvadraturi, potem pa 50 €, z lakiranjem vred.

LP steklenička
LP, steklenička
Ej mali...

Pultna plošča je na eni strani obkrožena z ULTRAPASOM...ne drugi strani NI...spodaj NI...
edini primeren iveral, ki bi lahko konkuriral visokemu sijaj je oplemenitena plašča z poliranim akrilom, potem samo še kupiš ABS v visokem sijaju in to je to. http://www.p-p.si/novosti/93
vse druge iveral variante so sranje in izgledajo zelo ceneno oz. niso primerljive z sliko. Najbolj fensi pa seveda izgleda lakirano in polirano na visoki sijaj, poznam mizarja ki to naredi vrhunsko za 70€ po kvadratu.
impre Napisal:Si sposodim tole temo.
Mi lahko kakšen mizar navede približno cena takšne klubske mizice kot je na sliki, dimenzij 100x60x40cm in debeline 4cm.
Hvala.

Ker vidim da mnogi nimajo predstave o sami ceni take mize DELANO PO MERI...in ne kupljene v trgovini sem se odločil da vas malce podučim o sami vrednosti tega izdelka!

Taka miza delano po meri:
-beli iverala visoki sijaj FUNDERMAX najboljši visoki sijaj
-ABS nalimek 1/44
-nastavljive nogice (vgrajene v stranice)
-delo (grobi razrez, lepljenje, fini razrez, nanos ABS nalimka, izdelava vezi, izdelava izvrtin za noge, čišenje, sestava, elektrika, obraba strojev pa še bi lahko našteval skrite stroške...)

vas pride cca 245 EUR plus DDV....

LAKIRAN MDF visoki sijaj (za občutek ta postopek traja 14dni če hočeš da dobiš efekt stekla, lahko ga pa narediš v treh dneh sam je pol bolš da daš iveral!) vas pride cca 185 EUR plus barvanje ki je 130 EUR po m2.

čim menjamo material za osnovni visoki sijaj recimo kaindl skozi katerega se vidijo iveri vas pride cca 185 EUR manj....

Pač po meri izdelki stanejo in jih ne morete primerjati s serijskimi izdelki ki ji štancajo po cele dneve....

Za vse tiste samouke ki kličejo v trgovine kot so: Blažič, Starman, Slovenija les, Lesoprodukt...in govorijo koliko je material poceni in se čudijo zakaj smo mizarji dragi naj si kupijo stroje in začnejo sami delati pohištvo....me prou zanima koliko bi bilo takih!

Ne vem zakaj se noben ne pritožuje nad ceno frizerja za 15 minut dela 15 EUR halo.....

Ko pomislim na to mi je prav žal da sem se odločil za to smer ker mizar ni NIČ...arhitekt je pa CAR....pa se vprašam a zato ker vam je narisu nemogoče in vam je všeč...mizar pa vam tega ne more nardit ker se enostavno ne da....oz. še huje lahko vam naredi sam ko pa ceno pove je pa vse narobe....

pa brez zamere, sam sem se moral razpisati.
[Slika: DSCI0036.JPG]

kaj pa ta mizica, je iz kaljenega stekla in z barvo na spodnji strani Big Grin
mizar28 Napisal:
impre Napisal:Si sposodim tole temo.
Mi lahko kakšen mizar navede približno cena takšne klubske mizice kot je na sliki, dimenzij 100x60x40cm in debeline 4cm.
Hvala.

Ker vidim da mnogi nimajo predstave o sami ceni take mize DELANO PO MERI...in ne kupljene v trgovini sem se odločil da vas malce podučim o sami vrednosti tega izdelka!

Taka miza delano po meri:
-beli iverala visoki sijaj FUNDERMAX najboljši visoki sijaj
-ABS nalimek 1/44
-nastavljive nogice (vgrajene v stranice)
-delo (grobi razrez, lepljenje, fini razrez, nanos ABS nalimka, izdelava vezi, izdelava izvrtin za noge, čišenje, sestava, elektrika, obraba strojev pa še bi lahko našteval skrite stroške...)

vas pride cca 245 EUR plus DDV....

LAKIRAN MDF visoki sijaj (za občutek ta postopek traja 14dni če hočeš da dobiš efekt stekla, lahko ga pa narediš v treh dneh sam je pol bolš da daš iveral!) vas pride cca 185 EUR plus barvanje ki je 130 EUR po m2.

čim menjamo material za osnovni visoki sijaj recimo kaindl skozi katerega se vidijo iveri vas pride cca 185 EUR manj....

Pač po meri izdelki stanejo in jih ne morete primerjati s serijskimi izdelki ki ji štancajo po cele dneve....

Za vse tiste samouke ki kličejo v trgovine kot so: Blažič, Starman, Slovenija les, Lesoprodukt...in govorijo koliko je material poceni in se čudijo zakaj smo mizarji dragi naj si kupijo stroje in začnejo sami delati pohištvo....me prou zanima koliko bi bilo takih!

Ne vem zakaj se noben ne pritožuje nad ceno frizerja za 15 minut dela 15 EUR halo.....

Ko pomislim na to mi je prav žal da sem se odločil za to smer ker mizar ni NIČ...arhitekt je pa CAR....pa se vprašam a zato ker vam je narisu nemogoče in vam je všeč...mizar pa vam tega ne more nardit ker se enostavno ne da....oz. še huje lahko vam naredi sam ko pa ceno pove je pa vse narobe....

pa brez zamere, sam sem se moral razpisati.

Podpišem. Glede arhitektov itak - živijo v oblakih in so tehnično šibki. So pa odlični prodajalci - megle. Ko berem forum enostavno ne morem verjeti, da je kdo pripravljen dati 500 eur za neko pleksi mizico, enostaven dizjan, nefukcionalno, vedno umazano, umetno - za leseno mizico z intarzijo in še kakšno rezbarijo je pa 500 eur full too much. Še manj pa razumem, da ljudje primarno iščejo stvari po naročilu in ne serije - živimo v obdobju neverjetne ponudbe in najprej poberi kar se da serijsko, saj so cene smešno nizke. Kar ostane po naročilu - pa ne ene klubske mizice - miljone oblik in barv je v trgovinah.
haha, šele zdaj sem opazila, da tole glede arhitektov leti name Wink pač sto ljudi sto okusov Wink no, ko rišem pohištvo, se običajno usedemo z mizarjem skupaj in poiščemo rešitve Smile da smo vsi zadovoljni Smile
Dandanes je vsako delo in delo drugega podcenjeno, ker vsi vse znamo - opremljati, učiti, knjige izdajati, javno peti, voditi in kuhati, menedžirati ...

Dizajn pade z neba, podjetja pa ga samo mastno zaračunajo, a ne? Le na avtomobilskem plehu se mora svetiti olala znamka. Tukaj je dizajn cenjen, zaželen in ga z veseljem plačate.

V katere trgovina zavijate, da so v njih 'cene smešno nizke'? Mene v teh trgovinah že na vratih odbija duh po ceneni plastiki. Če sodite dizajnerski pleksi samo po fotografijah in cenah, vam privoščim, da bi kakšen oblikovalski kos postal del vašega doma. Morda boste takrat spremenili svoje mnenje.

Arhitekti: V vsakem klasju se najde tudi kilavo zrnje.
Navade in odločitve: Vsako tele ima svoje veselje.

Špela, cenimo, da delite z nami svoje znanje!
lanatri, hvala Smile
(avg. '19)
ali kdo kaj ve o mizi na slikah ? Kako je sestavljena ? Prevsem pa kako se jo razstavi ?

[Slika: 10.jpg]

[Slika: 20.jpg]

[Slika: 30.jpg]

[Slika: 40.jpg]

[Slika: 50.jpg]

[Slika: 60.jpg]

[Slika: 70.jpg]

[Slika: 80.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »