Gradnja in obnova > Energijski viri
Ogrevanje z inverter klimo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrevanje z inverter klimo
Imam trosobno podnajemniško stanovanje katerega nameravam prihodnjo zimo ogrevati sam.
V načrtu imam da bi imel inverter klimo v dnevni sobi ter preostale prostore ogreval skozi odprta vrata. Vsi prostori skupaj imajo manj kod 50m2 in imajo spodobno izolacijo ter novejša okna. Razmišlam še da bi strope dodatno izoliral z notranje strani.

Zanima me če se kdo ogreva samo na ta način in koliko da več za elektriko zaradi tega.
In ali ga kdaj zebe.

Lep pozdrav

Marko
v najhujši zimi, sploh če je vlažna bi znali bit problemi - zamorzovanje zunanje enote, mogoče kombinacija elek. radiator in klima

http://www.b-klik.si
les je lep
... Vaja dela mojstra - Mojstri pa vajo ...
Letos smo se prvič greli s klimo. Vzel sem čisto navadno invertersko Panasonic , ki gre do -5. Ker imam tudi centralno ogrevanje se mi ne izplača furat ogrevanja v -. Ta pa dela nekako do -7, potem pa je samo še ogrevanje zunanje enote.

Za 80m2 sem vzel 5kW in tja do ničle je šlo ogrevanje samo s klimo (edino kopalnica se ogreva samo z radiatorjem, ker imam tam višjo temperaturo), potem pa sem v oddaljenih prostorih dogreval z radiatorji. Sem pa v bloku z 8cm izolacije. Spodaj je odprta garaža (in 10cm izolacije), stene so 3/4 zunanje.

Poraba - skupna poraba je za 1/3 manjša. Od tega je zopet 1/3 plin in 2/3 elektrika.

Klima je delovala praktično od oktobra do aprila, samo 4 dni mislim, da v januarju je stala, ker je bilo preveč mraz.

Poleg nižjih stroškov (klima je bila primarno kupljena za hlajenje, tako da stroškov klime ne računam!) je tudi udobje pri ogrevanju s klimo višje. Klimo imam usmerjeno v tla proti hodniku in edino, ko prečiš tok zraka je malo moteče, ne pa toliko, da bi razmišljal o ogrevanju z radiatorji.
Mi smo ogrevali dve sezoni, potem prodali zaradi selitva...če kupuješ, kupi z visokim copom in do -20 stopinj. Problem je prehajanje toplote skozi vrata v druge prostore, tam si omisliš kakšen el.radiator. Moteč je lahko tudi izpih in seveda suh zrak (kupiš vlažilec ), mi nismo šparali in smo imeli zelo toplo. Mesečna poraba je pa zelo nizka proti drgim napravam...sem za!
Jaz sem klimo Panasonic montiral pred cca. enim mesecem. Zdaj se z njo seveda hladim hehe,, nameravam pa pozimi tudi ogrevati stanovanje velikosti 55 m". Moj soroddnik enako stanovanje ogreva z klimo,, poraba elektrike je 40 EUR na mesec s šprispevkom. Aprila pa je ob poračunu nazaj dobil 170 EUR tako, da je poraba res minimalna. Kriza je samo če bi tgemp, padla npr. na minus 15 ali več,, potem pa spet drva in radiatorji inpd...... . Moja klima je do - 15,, je menda zelo dobra,,, bila je tudi draga tako da SmileSmileSmile

Bom pa poročal pozimi. SE SLIŠIMO, KO BO HLADNO
Koliko dni v letu pa je pod -15?
Če tista dva dni malce dogrevaš s kaloriferjem ali nalagaš kamin te ne bo pobralo...

Da Panasonic danes še vedno dela drage klime vemo, ampak da bi bile pa zelo dobre? Model prosim!
Zaspanc Napisal:Koliko dni v letu pa je pod -15?
Če tista dva dni malce dogrevaš s kaloriferjem ali nalagaš kamin te ne bo pobralo...

Da Panasonic danes še vedno dela drage klime vemo, ampak da bi bile pa zelo dobre? Model prosim!
Kar gre temp proti -10 je sama izguba. Ne dobiš nobene toplote vn iz klime tud če skoz laufa. Sj ne, da bi hotel kakroli koga prepričevati, samo to je poterbno upoštevat, da takrat klimo najbolje, da ugasneš in vklopiš en drug vir ogrevanja.
Povsem odvisno od klime.
Ne posploševat.
Itak pa je klimam najtežje nekje med 0 in 10°C. Pod -5 jim je spet lažje.
Mi grejemo na inverter 70 m2 veliko stanovanje.
Če imaš prostore lepo razporejene da je puh klime usmerjen v vse prostore, potem si zmagal, vendar moraš imeti odprte vrata.
Pri nas imamo to težavo da je spalnica za ovinkom in topel zrak ne zna zavijati. Ampak spalnica je lahko bolj hladna, moram samo še mojo prepričat ker je bolj zmrznjene sorte.
Zaspanc Napisal:Povsem odvisno od klime.
Ne posploševat.
Itak pa je klimam najtežje nekje med 0 in 10°C. Pod -5 jim je spet lažje.
Pa ne energijsko. Temveč v smislu, da ti izmenjevalnik zmrzne in ni več pretoka zraka in potem mora klima odmrzovat (najboljši pretok energije iz zraka na klimo dobiš ravno v vlažnem zraku). In to se mi zdi, da je tam nekje pod 3-4°C. Pri temperaturah, ki grejo proti -10°C pa kompresor ne dobi nobene toplote več vn, oziroma z bistveno več vloženega dela - porabljene energije.
Pri meni je bila dnevna poraba za 70m2 in brez dodatnega ogrevanja pri temp nad 5°C pod 5kW, nad ničlo okrog 6kW-7kW , pod ničlo je energija narasla do 9kW. Pod -5°C pa sem moral začeti dogrevati z radiatorji, ker ni šlo več - pihal je samo še mlačen zrak, poraba pa je začela rasti čez 12kW, nekje okrog -7-8°C pa sem zadevo ugasnil, ker je prevečkrat odmrzovala kompresor.

Če bi imel boljšo klimo (z več minusa) še vedno ne bi spravil več energije vn iz zraka, ker jo enostavno ni več (zrak brez vlage je dober izolator in slabo prenaša energijo), samo odmrzovala bi manjkrat.
emso Napisal:Mi grejemo na inverter 70 m2 veliko stanovanje.
Če imaš prostore lepo razporejene da je puh klime usmerjen v vse prostore, potem si zmagal, vendar moraš imeti odprte vrata.
Pri nas imamo to težavo da je spalnica za ovinkom in topel zrak ne zna zavijati. Ampak spalnica je lahko bolj hladna, moram samo še mojo prepričat ker je bolj zmrznjene sorte.

ko da bi moje razmere opisoval hahaha, še posebej glede taboljše polovičke hahahaha
s klimo smo se ogrevali okgtobra in novembra,,, potem je ratalo premrzlo, vsaj za mojo familijo,,,, jaz bi zdržal z njo celo zimo, ker nisem preveč zmrznjene sorte. Pa ko je bilo fajn pod nulo je delala OK tako, da bomo z njo "štukali" jesen in pomlad pa bo,,,,,, poraba elektrike je pa itak minimalna :lol:

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
14.10.2021 ob 12:51:59
Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
Vzorčna hiša Lumar Primus-R 150 iEDITION, prva slovenska certificirana aktivna hiša, se je uvrstila med štiri... Beri dalje »
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
14.10.2021 ob 07:46:10
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
Vabimo vas na polurni spletni seminar o kakovosti bivanja, ki bo v sredo, 20. 10. 2021, ob 17:00. Prijavite se tukaj. Dan pred... Beri dalje »
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
07.10.2021 ob 09:37:23
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
V podjetju Rihter smo pričeli z gradnjo enega zahtevnejših projektov v vseh letih našega delovanja. Gradimo Frischaufov dom... Beri dalje »
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
05.10.2021 ob 12:12:19
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
Spoznajte Ytong hiše manjših kvadratur V bogati in cenovno dostopni ponudbi Ytong tipskih hiš je zbranih več kot 50... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »