Kar naredi dom > Vrt in okolica
Katero vrtno kosilnico?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero vrtno kosilnico?
Gledam Bauhausovo ponudbo na zadnji strani kataloga:

Mc Culloch Edition 1
+ zadnji ali stranski izmet
+ funkcija mulčanja (?)
+ brigsov motor 4,4 KS
+ pogon prvih koles
+ 5 let garancije

Motor naj bi itak bil ok, dopade se mi 5 let garancije.

Kosili bomo okrog hiše (cca 10 arov trave, sadovnjak), pa okoli vikenda cca 20 arov.

Komentarji in predlogi dobrodošli!
a se se niste navelicali slabo robo v bau.. ih kupovat???
vse te kosilnice so za en drek in to veliki drek

kaj bos pa naredil ko boš kosil z košem in bo teza zadaj a boš ketne montiral da ti bo prednji pogon vlekel.
Pa ne me narobe razumet ko se kopujejo takšne stvari se gredo do učenega trgovca ki obvlada svojo stroko in ga vprašat za nasvet ampak v bau... ih je takšnega trgovca skoraj nemopgoče najt

Jaz ti priporočam da kupiš hushvarno ali kakšno drugo priznano firmo in upoštevaj kakšen teren boš kosil ali je popolna ravnina ali imaš kaj hriba

lp
od prijatelja sem dobil nasvet, da je boljši prednji pogon, zaradi obračanja. kosil bom po ravnini.

sem pa našel ugodnejšo ponudbo v mercatorju:

+ brigsov motor 6KS
+ 55cm
+ zadnji in ali stranski izmet
+ 24 obrokov

vse gre v prid tej varianti, le garancija je tu le eno leto. sicer pa mislim, da če bo kaj crknilo, bo prvo leto. brigsovi motorji so pa itak singerce....
Tudi jaz se strinjam s tem, kar je napisal dominokolje o BAU BAU zadevah.
Pa da ne bo izpadlo da pluvam kar nekaj v tri dni, ti povem (in priznam), da moje strinjanje z napisanim oz. odsvetovanje nakupa temelji na lastnih izkušnjah. Ja, sem se že nasral. Na žalost. Čeprav sem mnenja da nisem tako bogat da bi poceni kupoval. Pač smo nabavili kosilnico po priporočilu prijatelja (prednji pogon). Še dobro da smo jo nabavili štirje skupaj (sosedje) ker sem vrgel v smeti samo 25.000 takratnih SIT, drugače pa bi se znebil skoraj 100.000 SIT-ov. Zaupal sem mnenju drugih in sem primaknil 25 jurjov. Mislil sem si: "No ja, za par let, potem bomo pa svojo kupili.".
Še vedno uporabljam tista BAU BAU jajca (že tretje leto) in vsakič ob košnji kolnem kot nor. Da ne omenim da je samo vprašanje časa kdaj bodo šli zobniki pogona (narejeni iz mehke plastike) v k....!

Jaz ne bom nikoli več ponovil te napake! Zase si bom kupil zgoraj omenjeno Husquarno ali pa Hondo. Se pa bolj nagibam k Hondi in mislim da bom ob nakupu tudi sledil tem občutkom.

damo:
Prijatelj, ki ti je svetoval prednji pogon najbrž nima pojma o tem kakšna bi morala kosilnica biti! Pa brez zamere. Reci mu naj poskusi kositi s kosilnico na zadnji pogon in priznane znamke. Kot noč in dan. Garantiram. Tudi tokrat iz lastnih izkušenj!!!

Pa vso srečo pri nakupu. In pazite na led v BAU BAU. Je zelo tanek. :wink:

LP-Damijan
Jas ti lahko svetujem samo tako:

Kar se tiče briges & station motorjev so res zakon (sami imam vrtni traktor s tem motorjem, in špila kot urca pa tudi vse ostale vrtne ki jih jas poznam ni problema).
Pred tem sem jas imel vrtno kosilnico AL-KO, ki je bla kupljena v merkurju, zdaj je že kar precej stara ampak še vedno deluje- glede na to kolko je pretrpela je super.
Svetujem pa še ti, da kupiš takšno z močnejšim motorjem, ker bo manj obremenjena (predvsem pri višji trati je lahko problem) in bo manj težav. Sistem mulčenja pa je tak, da zapreš izmet trave, in ti jo tako premelje- mulči.

Lp
http://www.husqvarna.si/node1817.aspx?n ... &pid=38160
... s to mašinco sem zadovoljen. Na šihtu, kot stroj za "obiranje" in ena doma za redno košnjo 3000 kvadratov .
... ja, res je grozna na pogled ! Ampak karakteristike ima pa odlične.
PR-ST Napisal:http://www.husqvarna.si/node1817.aspx?ni...&pid=38160
... s to mašinco sem zadovoljen. Na šihtu, kot stroj za "obiranje" in ena doma za redno košnjo 3000 kvadratov .

no tole imam jaz in dela kot urica, ima hondin motor in je tako rekoč neuničliva stvar kar se tice motorja, tale motor ima tudi razliko od drugih da je možno delat z njim na 30 stopinski naklonih

damo Napisal:od prijatelja sem dobil nasvet, da je boljši prednji pogon, zaradi obračanja. kosil bom po ravnini.

sem pa našel ugodnejšo ponudbo v mercatorju:

+ brigsov motor 6KS
+ 55cm
+ zadnji in ali stranski izmet
+ 24 obrokov

vse gre v prid tej varianti, le garancija je tu le eno leto. sicer pa mislim, da če bo kaj crknilo, bo prvo leto. brigsovi motorji so pa itak singerce....

merkator je za prodajo kruha in mesa ne pa kosilnic

prijatlu pa povej da ga sprasujes za kosilnico in ne za avto
@pr-st: koliko pa približno stane zadeva?

vidim, da ste "popljuvali" moje izbire. tud prav, saj zato sem pa vprašal. raje dam malo več, pa da je zadeva ok in bo služila vsaj 20 let, kot pa da fuknem 300 ali 400 eurov za nek plastičen picikl.

doma imamo kot rezervno kosilnico panonijo letnik 76, dela ko urca, le nek konus not se je znucal, pa samohodna ni.
Za cene pa nisem ta pravi naslov ... vem, da ena moja plača takrat ni bila zadosti.

Ja, tista Panonija je bila zakon enostavnosti ! In če jo poznaš - si že toliko star :wink: , da moraš vedeti: danes se stroji delajo in nabavljajo za krajše življenske dobe !
dominokolje Napisal:a se se niste navelicali slabo robo v bau.. ih kupovat???
vse te kosilnice so za en drek in to veliki drek

kaj bos pa naredil ko boš kosil z košem in bo teza zadaj a boš ketne montiral da ti bo prednji pogon vlekel.
Pa ne me narobe razumet ko se kopujejo takšne stvari se gredo do učenega trgovca ki obvlada svojo stroko in ga vprašat za nasvet ampak v bau... ih je takšnega trgovca skoraj nemopgoče najt

Jaz ti priporočam da kupiš hushvarno ali kakšno drugo priznano firmo in upoštevaj kakšen teren boš kosil ali je popolna ravnina ali imaš kaj hriba

lp

veš kako pravijo - ni vse zlato kar se sveti in ni vse dr*ek kar smrdi?!

Motori so tak klasika - več ali manj dve znamki prevladujeta: Tecumseh ali Brigss&Stratton...pol je še tu Honda....

Če bi vsi kosili s husqvarnami ipd., bi bilo 85% okolic objektov itd. zaraščenih!!

Maš stare kosilnice, "no name" brand, pa ji pokažeš štrik, pa pali...z nabrušenimi noži pa pokosiš, ko z britvico?! in kaj ji manjka???

vsak zase mora vedeti - za kaj rabi-išče kosilnico, koliko bo kosil in koliko je za mašinco pripravljen odštet....

skratka; ni vse slabo v bau.... - brez skrbi da ne!!! amapak na to temo lahko debatiramo v nedogled!

Malo za oceno, po čem je Husqvarna - (NI KAJ -vrhunske zadeve!), pa najdeš npr. tu:

http://www.totum.si/trgovina/vrtne_kosil...varna.html
Mirando Napisal:.....Motori so tak klasika - več ali manj dve znamki prevladujeta: Tecumseh ali Brigss&Stratton...pol je še tu Honda....
Od vseh naštetih je Honda zagotovo zakon!! Je pa res da je dražja. Tega nihče ne zanika. Kot si napisal na koncu svojega prispevka: Vrhunske zadeve! :wink:

Mirando Napisal:....Maš stare kosilnice, "no name" brand, pa ji pokažeš štrik, pa pali...z nabrušenimi noži pa pokosiš, ko z britvico?! in kaj ji manjka???.....
Nič ji ne manjka, samo takih ne delajo več!!!!!!!

Mirando Napisal:.....vsak zase mora vedeti - za kaj rabi-išče kosilnico, koliko bo kosil in koliko je za mašinco pripravljen odštet....
Se strinjam. V osnovi gre za to. Dejstvo pa je, da kvaliteta stane in da gre s kvalitetno kosilnico delo lažje od rok. No ja pri BAU BAU zadevah si moraš pa s pivcem živce hladit (ena dobra lastnost!! :lol: ).

Mirando Napisal:.....skratka; ni vse slabo v bau.... - brez skrbi da ne!!! ......
Trdim nasprotno! Kar je pa kvalitetno, pa tako ali tako stane enako kot drugje.

LP-Damijan
Aja, pa še nekaj sem pozabil. Tu je link do nasvetov pred nakupom kosilnice (če koga zanima). Morda bo malo v pomoč pri izbiri.

http://www.totum.si/trgovina/vrtne_kosil...lnice.html

LP-Damijan
Jaz sem gledal Jonserdovo 7KM, mislim da ima B&S motor...ima vse kar rabim za dokaj ugodno ceno...ker imam pa delno hribovito parcelo imam pa kar na nitko...(Jonsered)
Jonsered (na nitko!)...ni slaba! preverjeno!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »