Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Okovje za polkna

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okovje za polkna
Imam naslednji problem :
Ko sem montiral okna in balkonska vrata s polknami sem imel namen YTONG dodatno izolirati s fasado 5 cm, za toliko so mi monterji tudi odmaknili polkna od stene.
Sedaj pa sem se odločil da fasada ne bo 5 ampak 10 cm.
Tu pa nastopijo težave zaradi polken. Imam okovje JADRO 200 od KPL - kratko.
Nekatera polkna bom lahko rešil z njihovim daljšim okovjem. Problem pa je pri poklnah na preklop, ker je tu že zmontirano daljše okovje. Ena možnost je, da na okna dodatno montiram okvir iz lesa ?!! Druga varianta pa je, da mi kakšen ključavničar naredi okovje, oziroma kakšne podaljške ?

Prosim za vaše predloge kako naj zadevo rešim in morda kakšne kontakte od ključavničarjev, ki bi mi lako "podaljšali".
Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme, bom kar tu nadaljeval. Zanima me, ce kdo ve, ce je se kje mozno dobiti okovje JADRO 200 ali pa kako drugo okovje, ki je dovolj dolgo, da omogoca odpiranje na cca 17 cm sirokih spaletah? Staro okovje namrec ni vec mozno uporabiti, razen ce bi dal globoke okvirje okrog oken.
Saj lahko tudi podaljšaš katerokoli okovje.
Ampak ni naključje, da tega nočejo izdelovati in prodajati. Garancije pač ne dajo, sam lahko čaraš.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Mi lahko svetuješ, kako naj podaljšam okovje. Sam vidim samo način globjega lesenega okvirja ali nekaj podobnega. Da bi podaljševal nosilce okovja (tiste, ki se privijačijo v okvir)? Kako? Verjamem, da se sicer da na kakšen način, pa se bojim, da bi me prišlo še dražje kot novi modeli (so pa precej dragi, pa preveč okovja je potrebno menjati, potreboval bi pa samo jadro 200 nosilce, pa bi šlo). Žal so jih nehali proizvajati, o morebitnih zalogah se mi pa ne sanja. Žal.

Torej, če ima kdo pameten način kako rešiti zagato, naj mi prosim pove.

LP
Došvasaš palico!? Verjetno si naredil fasado.
Ampak ponovno, pričakuj poves, ne glede na izbrano okovje.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ce podaljsas palcko se polkno ne zapre. Moras podaljsati 2x Smile na palcki in na polknu. Da se se vedno lepo zatesni na okvir.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(18.3.2009 ob 10:34)ogorazd Napisal: Imam naslednji problem :
Ko sem montiral okna in balkonska vrata s polknami sem imel namen YTONG dodatno izolirati s fasado 5 cm, za toliko so mi monterji tudi odmaknili polkna od stene.
Sedaj pa sem se odločil da fasada ne bo 5 ampak 10 cm.
Tu pa nastopijo težave zaradi polken. Imam okovje JADRO 200 od KPL - kratko.
Nekatera polkna bom lahko rešil z njihovim daljšim okovjem. Problem pa je pri poklnah na preklop, ker je tu že zmontirano daljše okovje. Ena možnost je, da na okna dodatno montiram okvir iz lesa ?!! Druga varianta pa je, da mi kakšen ključavničar naredi okovje, oziroma kakšne podaljške ?

Prosim za vaše predloge kako naj zadevo rešim in morda kakšne kontakte od ključavničarjev, ki bi mi lako "podaljšali".

Www://pantal.si okovje Maco rustico je rešitev za take težave.
Holy crap pantal! Od kje si se pa ti pritihotapil???
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »