Opremljanje doma > Kopalniška oprema
kopalna kad-prebarvati?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kopalna kad-prebarvati?
Pozdrav!

Vprašanje popolnega nepoznavalca.

Kaj lahko naredim s tuš kadjo, ki ji je na določenih koncih odstopila barva? Je možno s čim premazati, prebarvati?
Ali ni nič dovolj obstojnega in je možna le zamenjava kadi?
Ker smo namreč v podnajemniškem stanovanju, se nam zdi nepotrebna investicija, bi pa jo vseeno malce polepšali.

hvala za pomoč

Lp,
Ita
100% ti ne morem zagotoviti da bo v redu, ampak meni je uspelo in je zdržalo cca 8 let.
Kad mora biti seveda očiščena (razmaščena), suha itd. Najbolje jo je najprej dobro oprat, potem odstranit barvo ki se lupi, prebrusit, sploh tam kjer se je lupilo, posesat in obrisat z razredčilom, da se posuši.
Jaz sem nato kad prebarval, in sicer z dvokomponentnim AVTOLAKOM oz barvo za avto. Moja teorija pač. Sicer so mi ponujali neko vaerianto za obnovo kadi z epoxi premazom, a je pisalo da se mora sušiti več kot en teden pa še drago je bilo, preko 20 jurjev, jaz sem pa kupil tisto kilo barve +trdilec za 5 jurjev.
No, sem premazal z valjčkom in je bilo v redu.
Zakaj avtolak? Ker je dovolj elastičen, ker prenese velike temperaturne spremembe (od -20 pa tudi do 60 ali več stopinj, če je avto črn) in ker je več kot očitno iz prakse tudi dovolj odporen.
Kot sem omenil, ne vem če je to še kdo naredil, meni so se vsi smejali, ampak mi je uspelo za male pare zrihtat. Samo ne pa mene ganjat če vam ne uspe! :lol:
LP,
Samojed
Hvala Samojed za tako nazorno pomoč.
Tvoja ideja se mi zdi zelo iznajdljiva in smiselna-to z avtolakom.
Sem že v akciji po nakupih in pripravah!

Lep pomladni pozdrav
Ita

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »