Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Poznavalci talnega gretja (uporabniki, monterji...)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznavalci talnega gretja (uporabniki, monterji...)
Imam problem oziroma vprašanje. Ali se da in kako se to izvede, regulirat oz. nastavit željeno temperaturo za različne prostore različno? Pri radiatorjih npr montiraš termostatsko glavo, ter jo npr v spalnici naštimaš na 18 stopinj, medtem ko je v sosednjem prostoru nastavljena na 21. Kako se to naredi pri talnem gretju?
LP,
Samojed
termopogoni na posameznih zankah, lahko upravljani brežžično ali žično ..... v vsaki sobi pa je žićni ali brezžična regulacija......

...drugače pa bosa zadeva...odzivnost talne ga je slaba.... stran vrženih 2000 eur...

ceneje.... pretoke za posamezne sobe "zadušiš" npr če hočeš imeti v določeni sobi manjšo temperaturo npr...spalnica.... vpraksi potem tako ostane..

lp
Hvala za odgovor!
Ja, točno to sem sicer študiral, da bi priprl posamezni ventil, a če npr. tja sije sonce ali ne, deluje talno z isto močjo. Enkrat bo prevroče, drugič prehladno, razen če bom stalno hodil "kurblat" ventil posamezne veje. Pa glede na izkušnje z radiatorji težko ujameš pravo pozicijo, da "ravno prav" deluje. Termopogoni pa verjetno stanejo še pa još, sploh brezžični Sad

Zanima me da vem kako izvest zadeve prede sploh začnem delat. Takrat bo (pre)pozno za študirat Big Grin
LP,
Samojed
pedenjdeklica Napisal:termopogoni na posameznih zankah, lahko upravljani brežžično ali žično ..... v vsaki sobi pa je žićni ali brezžična regulacija......

...drugače pa bosa zadeva...odzivnost talne ga je slaba.... stran vrženih 2000 eur...

ceneje.... pretoke za posamezne sobe "zadušiš" npr če hočeš imeti v določeni sobi manjšo temperaturo npr...spalnica.... vpraksi potem tako ostane..

lp
Danny povedal, ali kakšna konkretna zadeva? 3 veje ali 30 vej?
Samojed Napisal:Hvala za odgovor!
Ja, točno to sem sicer študiral, da bi priprl posamezni ventil, a če npr. tja sije sonce ali ne, deluje talno z isto močjo. Enkrat bo prevroče, drugič prehladno, razen če bom stalno hodil "kurblat" ventil posamezne veje. Pa glede na izkušnje z radiatorji težko ujameš pravo pozicijo, da "ravno prav" deluje. Termopogoni pa verjetno stanejo še pa još, sploh brezžični Sad

Zanima me da vem kako izvest zadeve prede sploh začnem delat. Takrat bo (pre)pozno za študirat Big Grin
Če je 20,00 EUR za termopogon "še pajoš", ne vem. Sicer pa termopogoni niso brezžični. Lahko so povezani neposredno s termostatom, ki je napajan na 230VAC, ali pa so povezani s sprejemnikom signala v omarici, ki je spetpod 230 VAC.
Obvezno termopogone na večino vej. Jaz jih nimam samo na vejah za kopalnice (kjer so popolnoma odprte) in hodnikih (kjer so minimalno odprte). Dodal sem jih tudi na veje, kjer najprej niso bili (ob zunanjih zidovih), ker je bilo prevroče, ko je sonce obsijalo prostor.
Imam pa kar žične vezane na digitalne termostate s časovnikom (Vimar Plana, ker so tudi stikala enaka):
[Slika: 14445.jpg]
In dela čisto v redu. V spalnicah je 20-21 st.C, v otroških sobah in dnevnem prostoru pa 22-23 st.C. Ponoči pa vsepovsod na 20-21 st. C.
bi bil kdo tako dober, in razloži, kako naj razložimo centralničarju glede te regulacije, oziroma kako naj razložimo, kaj želimo?

koliko ta investicija podraži "navadno" pripiranje ventilov oz. vej?

na to se pa res nič ne spoznava...

tomice, kako imaš to izvedeno? Tudi glede električne napeljave?
Alea iacta est
cene komponent brez ddv

1000538 T020020263 Uponor talno tipalo za T-33, T-37, T-53 20,97 €
1000515 T020020264 Uponor povezovalni kabel 15m 26,15 €
1000529 T020020265 Uponor zunanje tipalo za T-33, T-37, T-53 56,66 €
1000531 T020020270 Uponor priključni modul C-33, 6 kanalni ožičen 74,10 €
1000533 T020020271 Uponor priključni modul C-35, 12 kanalni ožičen 117,68 €
1000535 T020020272 Uponor sobni termostat T-35 ožičen 18,23 €
1000536 T020020273 Uponor sobni termostat T-37 ožičen 33,15 €
1000537 T020020274 Uponor sobni termostat T-33 ožičen, za javne prostore 33,15 €
1000540 T020020275 Uponor timer I-35 za priključni modul C-35 47,07 €
1000138 T020020276 Uponor termopogon 24 V za plastični razdelilec, M30 x 1.5 ZN 25,41 €
1013005 T020020277 Uponor omejevalnik temperature povratka 81,09 €
1005605 T020020165 Uponor termopogon 230 V za plastični razdelilec, M30 x 1.5 ZN 25,47 €
1000132 T020020278 Uponor sobni termostat 230 V ožičen 22,14 €
1034447 T020020279 Uponor termostatski senzor ITR 24V 131,54 €
Tadej7ad Napisal:
Samojed Napisal:Hvala za odgovor!

Če je 20,00 EUR za termopogon "še pajoš", ne vem. Sicer pa termopogoni niso brezžični. Lahko so povezani neposredno s termostatom, ki je napajan na 230VAC, ali pa so povezani s sprejemnikom signala v omarici, ki je spetpod 230 VAC.

Če bi res bilo samo 20€ se mi že smeje. A dvomim v to, ker toliko mogoče stane samo pogon, če ga dobiš ultra poceni. Pametnega termostata pod 50€ še nisem videl, pa verjetno se še marsikaj najde. Kot si napisal, tudi če je prenos podatkov "brezžičen", rabiš napajanje na več kocih itd. Skratka, hvala za odgovore do sedaj, seveda pa vabljeni da še kaj napišete.
LP,
Samojed
http://ss1.spletnik.si//000/000/0c5/0a2/...7_2008.pdf

Stran 15
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
neika Napisal:bi bil kdo tako dober, in razloži, kako naj razložimo centralničarju glede te regulacije, oziroma kako naj razložimo, kaj želimo?

koliko ta investicija podraži "navadno" pripiranje ventilov oz. vej?

na to se pa res nič ne spoznava...

tomice, kako imaš to izvedeno? Tudi glede električne napeljave?

Od "kurilnice" oz. TČ do vseh omaric za talno so napeljani UTP kabli (6 žilni) in enako od sobnih termostatov do omarice, kjer so ventili za veje teh sob. Jaz imam v vsaki etaži omarico za talno ogrevanje (torej tri). Na en termostat imam priklopljene vse termoventile na vejah za ta prostor. Upam, da sem razumljivo napisal.

[Slika: dsc00990.jpg] [Slika: dsc00995.jpg]

Največji strošek so bili digitalni termostati Vimar (okrog 100€/kos), lahko imaš tudi mehanske, ki so bistveno cenejši. Želel sem pač imeti enak design kot so stikala in vtičnice. Termoventil pa je okrog 25€/kos. Vse skupaj je bilo okrog 1000€.

Gotovo pa ne mislim na roke vrteti 25 ventilov v omaricah Big Grin.
Jaz imam zadevo rešeno z seltron sobnimi termostati ST1 ( 62€ X 6kom) in kar še rabiš je magnetna glava ventila ( 21.30€ ) za vsako vejo, ki jo hočeš krmiliti. Seveda je vse žična povezava ( mehki dvožilni kabel ) ki sem jo 'instaliral' pred ometi. Napajanje je iz kurilnice ( peči ) osnovno regulacijo kontrole temperature vode, razdelilce in ostalo 'navlako' pa itak rabiš v vsakem primeru.
Torej je mene stala regulacija : nekaj m kabla, 6x62€ + 11x 21.30€ -popust + DDV.
no, potem smo tak prepozni....

ometi so že fertik...bomo pač morali ročno pripirat ventile v spalnicah...
Alea iacta est
neika Napisal:no, potem smo tak prepozni....

ometi so že fertik...bomo pač morali ročno pripirat ventile v spalnicah...

Rešitev je brezžična povezava. Na roke bo bolj težko regulirati.
tomice...po sliki omarice predvidevam da so 4-sredinski so termoventili ostali 3-štelaš na roke...?Kaj pa pozimi ko sonce posveti(velika okna južni del hiše)tudi če termoventil izklopi je tu še fazni zamik...torej odpiraš vrata na hodnik, al pa skačeš na okol v gatah...
Moder človek se odloča sam, neumen pa sledi javnemu
mnenju.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »