Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru?
Glede cevi je tak, da je pod mano stanovanje in pod njim še 3 nadstropja.Jaz sem namreč v 4 nadstropju oziroma v podstrešju - mansarda in bi prestavitev cevi mogoče povzročala težave.

WC školjko bova pustila tam kjer je, moti me edino dosti velik boljer mislim da je nekje 80l. a obstaja mogoče isti volumen bojlerja vendar manjših zunanjih dimenzij?

Radiator bova tudi prestavila za sušilni stroj na steno, med tem bova pa sušilni in pralni stroj postavila eden zraven drugega, dokler se ne odločiva da bi pa mogoče vzela all in one ali pa vsaj pralni stroj ožji - US varianta.

stanovanje sva res obnovila zelo lepo in lahko rečem moderno, mi je pa slabo ko stopim v kopalnico :?

Zakaj se nas večina odloči kopalnico na koncu obnovit? :roll:
ja, kopalnico moreš imet poštimano, če bo tudi ostalo stanovanje v nulo. nasploh je nakako kopalnica odsev stanovalcev, se mi zdi.
v glavnem, dejte to res komplet poštimat. če hočeš imeti urejeno, bo teba vsak centimeter pri tako majhnih dimenzijah preštudirat, priredit priključke, odtoke ipd. ni poceni, vendar na dolgi rok verjetno skoraj nujno.
tako da, lepo premeri vse na cm natančno (še bolje na 0.5cm, tudi diagonale, da dobiš filink o pravokotnosti itd) in potem do kakšnega, ki ti bo zrisal zadevo, tako kot se spodobi. lahko dobiš okvirne predloge tukaj, vendar pri takšnih zadevah je pač treba vse dobro premislit ipd.
čist tako, v tistem predlogu je bilo narisana banja z rahlim zamikom, dobijo so tudi tako "odrezani" lijaki recimo, tako da imaš en lep, vzpreden prehod od wc školjke itd..
Jaz bi naredial sledeče:
wc bi pustila tam kjer je (seveda vgradni kotliček), tudi umivalnik bi ostal kjer je, nato bi za omivalnikom dala tuš kabino, desno od tuš kabine pa bi bil pralno-sušilni stroj.

LP
ja, jaz bi naredila isto - namesto banje daj tuš, zraven pa pralno sušilni stroj. Ostalo bi pustila tako kot je. Smile
Za tiste, ki si niste prebrali celotne zgodbe....

Danijel Napisal:Problem je v tem, da žena inzistira, da bane ne želi zamenjati za tuš kabino.
Tuš kabino sem tudi sam predlagal vendar se ne strinjava.

Danijel Napisal:Glede tuš kabine bi jo jaz imel raje kot bano, vendar opažam, da se hčerka in žena bolj namakata v bani kot jaz.Verjetno bo temu tako tudi v prihodnje.

Je zdaj kaj bolj jasno, zakaj je banja narisana notri ali mu boste kar naprej ponujali tuš kabino!? :?
Ali se lahko kopalnica kaj razširi v drug prostor?
Ker imaš mansardno stanovanja - ali lahko postaviš bojler na kakšno podstreho ali kaj podobnega? Če ne drugo kupi ležeči bojler ali še boljš grelce za na vododvodne cevi in sploh ne rabiš bojlerja.
Ali lahko daš pralni in sušilni stroj kam drugam? Jaz sem kobiniranega pralno sušilnega montiral v kuhinjo namesto nizkega hladilnika pod pult in hladilnik prestavil na drugo steno.
Kar pa se vrat tiče tudi jaz ne bi posegal po harmoni ali drsnih vratih za kopalanico. Raje se odloči za vrat ki se bodo odpirala navzven!

Jaz osebno bi naredil tako:
Školjka kjer je in vzidan kotliček. Viseče variante ne bi dajal, ker me izredno moti, da me poškropi po riti vsakič ko se podelam in da uriniram direkt v vodo.
Umivalnik bi pustil kjer je - le da je novo!
Bojler bi vrgel ven in namontiral grelec na cevi.
Banjo bi vrgel ven in namesto nje na levo stran postavil sušilni na vrh pralnega stroja.
Na desni strani bivše banje pa bi dal tuš kabino oz. bi kar zazidal predelno steno med pralnim strojem.
Radiator bi zamenjal v tistega z cevni, kjer sušiš brisače.

Če ne gre je potrebno nekje naredit kompromis. Ponavadi ga nardiš tam kjer te najmanj moti.
Glede na to, da je želja čim manj spreminjat(inštalacije), pripenjam še eno sliko. So pa želje po mojem mnenju neuresničljive. Postaviti dva stroja, banjo, lijak, wc, odlagalne površine, pa koš za perilo tudi mora bit, vse to na 4m2? Če hočeš vsaj malo funkcionalnosti in estetike, to ne gre. Bodo morale ženske en kompromis sprejez. Al sušilca na pralni, al pa brez namakanja v banji. Enostavno ne gre in če boš vse to spravil noter, lepo prosim pošlji slikco, da bomo vedeli za v prihodnje.
[Slika: kopalnica1.jpg]
SAŠA
SašaB

Ne boš verjela ampak ravno včeraj ko sem spal (namreč v spanju oziroma v fazi mirovanja vedno dobim kakšno idejo oziroma kakšno rešitev problema) sem razmišljal ravno o tvoji zdevi. Neverjetno.
Točno to kar si zrisala sem o tem razmišljal.

Namreč WC bom pustil tam kjer je, umivalnik tam kjer je, pod bojlerjem bo PS in SS nad njima pa boljer vodoravni ali pa grelce cevi, bana pa bo na drugi strani.Poštudirali bomo če bi šla kakšna kotna bana, če pa ne pa bo šla takšna kot je sedaj. Nad bano malo v desno pa dam radiator.
Razmislil bom še o premestitvi vrat na odpiranje navzven.

Povejte mi samo kako izgledajo ti grelci za cevi in kje se jih da dobiti?
Namreč preko bojlerja dobivam toplo vodo tudi v kuhinji!
Sam sem nekaj časa malo poizvedoval po tem artiklu:

http://www.vaillant.si/Uporabniki/Proiz ... lusiv.html

Mogoče bi bilo...?
sašaB, kje skiciraš te kopalnice?
Risano je v programu AutoCAD, kopalniški elementi pa se dobijo na spletnih straneh proizvajalcev.
Lep pozdrav.
SAŠA
Najlažja rešitev je tuš, prodat oba stroja in vzet enega, ki dela oboje. Potem pa malo olepšet prostor, tako z drugimi ploščicami kot barvno. Zamenjati umivalnik z enim okroglim iz stekla kateri je locinar na omarici pod katero lahko odloži razna čistila.

Pod bojler pa namestiš aparat. Zadevo lahko enostavnop olepšaš z raznimi materiali kot so les, rosfraj itd.

Osebni bi ti pa proporočal namestit stroj v kuhinjo, če je dovolj velika.

Želim ti pa, da najdeš večji prostor za čim boljšo ceno.

LP
Interior Designer
Mi smo imeli prav tako majhno kopalnico, ki se je je držala "shramba". Vrata od shrambe smo vrgli ven in steno zazidali, steno proti kopalnici odprli, vseskupaj obložili s ploščicami, dali tuš kad 80 x 120 in imamo najrazkošnejši tuš - bivša shramba je dopuščala dimenzije 140 x 120. Odlična rešitev.

Odkar imamo tak tuš se ni nihče več kopal v banji, ki smo jo pač dali noter ker "kopalnica mora imeti banjo", je pa najmanjši možen model in še proti eno strani se zoža, tako da se uporablja samo za namakanje motorističnih cunj, služi pa v glavnem kot zbiralec prahu. Psujem vsakič, ko jo pomivam.

A ni na vsakem koraku nek fitness in wellness center z jaccuzziji in whirlpooli in podobnimi zadevami za namakat? Zakaj si ne bi ženski za namakat privoščili res luksuz, vi pa bi se v kopalnici lahko vsaj obrnili?

Kaj pa bojler v vgradno omaro v predsobo?

Premislite, kako sladko bo po brisačo letet izven kopalnice, saj v njej ni prostora za omarico? Kje pa bo spravljen wc papir - vprašam z enakim tehtnim argumentom? Kje bo koš za perilo?

Kar se tiče pralnega in sušilnega stroja pa podpiram dva stroja in ne dveh funkcij v enem - sama imam dva stroja že 20 let in jih samo menjam, ko se pokvarijo - boben od sušilca je veliko večji od bobna v pralnem in zato se perilo ne mečka (preveč).

Kaj vam bo kopalnica če se v njej ne moreš obrniti? Brez vseh zamer, vem le to, da sem se marsikdaj nasmolila ko sem delala nekaj, v kar sem bila prepričana da je prav, žal me takrat ni nihče kritiziral (kje si upajoSmile)) in potem, ko je bilo prepozno, sem spoznala, da sem zamočila.

LP!
Če ne gre tako, gre pa malo drugače.
ne samo, da ni slabo.....meni se zdi zelo dobro....čestitam saša
se priporočam za komentarje, ko mi bo uspelo prilimat kako skico najinega bodočega doma Smile
Še moj komentar: z ženo imava zelo majhno kopalnici (v stanovanju 90m2) v izmerah 1,8x2 kar pomeni, da imava že svojo rešitev. Tudi v prejšnem stanovanju sva imela isto kvadraturo kopalnice, le manjše stanovanje. Po slikah sodeč sva imela podobno situacijo. Postavitev banje, WC, umivalnika,... skoraj identično. Če želiš banjo, jo pusti na istem mestu, levo od nje (gledano od vrat) postaviš WC s kotličkomin poleg še PS, nad njim omaro za brisače ali kaj podobnega. Nasproti PS postavi umivalnik, nasproti WC-ja pa še bide, za vrata lojtrco. Nad lijakom sva imela še ozko omarico (globina 10cm) velikosti cca 100x60, vsa v ogledalih zaradi povečave prostora. In to je to. Vsaj tako sva imela midva seveda brez sušilca. Čeprav sva ga želela imeti, pa je prevladala odločitev, da ko skopaš otroka, ga položiš v topli kopalnici na previjalno podlago, ki jo imaš na PS. Če ti to ne ustreza, pa daš na PS sušilca.
V današnjem večjem stanovanju imava isto kvadraturo stanovanja, le da je WC ločen, PS in sušilec pa sva postavila na manjši balkonček, kjer je stena balkončka meji na steno kopalnice (ožji del kadi - za njim). Izvedel sem preboj skozi steno, povezal cevi in dobil več prostora v kopalnici. Bide, umivalnik (sedaj večji kot prej), banja, lojtrca - dovolj zaenkrat.
Upam, da sem ti pomagal s svojo postavitvijo, morda dobiš dobro idejo.
lp

Skok na forum:

Zadnje novice