Splošno > Sam svoj mojster
Kaj ste pa vi danes počeli pod svojo streho?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj ste pa vi danes počeli pod svojo streho?
Big Grin Župniku torej? Big Grin Big Grin Big Grin
LP,
Samojed
k0202 Napisal:Danes je pač nedelja ,zato se ne dela, tisti pa, ki dela so mu nebeška vrata že naprej zaprta.
Točno tako!
Nisem zdrav, če se ne pojavim vsak dan na bajti. Naložil sem posteljo in jo tudi postavil. Prvo v hiši.
Mislim, da za nedeljo ni bilo pretežaško delo.
Potlej sem pa na topli peči sanjaril...
Beton je za pridne, les za pametne.
Jaz pa sem si oči naslajal na delu, ki sem ga opravil čez teden Wink

lp, TB
Vstal ob devetih, pozajtrkoval.

Na kocke sem narezal polovico bele štruce. Nasekljal čebulo in pol in jo na nekaj žlicah olja lepo prepražil in pretresel na kruhove kocke. Nasekljal sem šopek petršilja in ga dodal kruhu. Primerno posolil, malo popopral in naribal na vrh ščep muškatnega oreščka. V posodi, kjer sem pražil čebulo, sem zavrel 1/2 l mleka in ga zlil na kruhove kocke. Vse skupaj sem rahlo premešal in pustil času, da vse skupaj ohladi.

Iz 30dag moke, 20 dag margarine, 10 dag sladkorja, jajca in pol pecilnega sem pognetel krhko testo, ga zavil v folijo in postavil v hladilnik.
Opral in olupil sem 8 jabolk, jih razčetveril, odstranil peške in narezal na 2-3 mm debele lističe.
V posodo sem dal nalistana jabolka, žlico vode, malo cimeta in cca 10 dag sladkorja in vse skupaj na hitro podušil.

Prižgal sem pečico na 180. Testo sem vzel iz hladilnika in ga 2/3 na listu peki papirja ravaljal ter poveznil na porcelanasti model za pito. Obrezal sem višek in ga za 8 minut postavil v pečico. Medtem sem zavrel dve veliki žlici marmelade. Na pol pečeno testo sem vzel iz pečice in nanj najprej polil vrelo marmelado in jo z žlico enakomerno razmazal po površini. Sledila so podušena jabolka. Preostalo testo sem razvaljal in ga s cikcak nožem zrezal na cm široke trakove in jih v obliki mreže razporedil čez jabolka in vse skupaj vrnil v pečico za 20 minut.

Iz hladilnika sem vzel piščanca, ga opral in očistil, posolil notranjost in pripravil dober meter belega sukanca v debelo šivanko. V ohlajene kruhove kocke sem ubil štiri jajca in narahlo premešal.
Piščancu sem, kjer se je le dalo, z leseno kuhalnico privzdignil večji del kože in podnjo umestil ves nadev, zašil vse odprtine in ga na hrbet obrnjenega položil v pekač. Malo sem ga naoljil in potisnil v vročo pečico (180) - v njej je ostal (nekaj časa pokrit s folijo) dve uri.

Vzel sem si uro pavze in šel gledat TV.

Sledilo je čiščenje in pranje solate (ledenka in radič) in lupljenje krompirja.
Krompir se je kuhal 20 minut v malo osoljeni vodi. Odlitemu sem dodal polovico lončka kisle smetane, deciliter mleka in dve žlici masla in ga pretlačil.
V pripravo solate je sledil še strok česna, skodelica češnjevca (fižola, kuhanega včeraj, da na bo kdo mislil kaj drugega), sol, olje in šilce jabolčnega kisa.

Na kosilo je prišel sin s punco, s seboj sta prinesla eno polno škatlo lunic (pecivo iz čokoladnega biskvita z orehi, prelito s sladkorjevim ledom in razrezano v obliki polmecsecev).

In potem smo trpeli celo popoldne. Na obisk je prišla še moja sestra, in se nam v trpljenju pridružila.

Fotke nimam nobene, tud za slikat ni ničesar več...

To sem pod svojo streho počel danes.

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
s fantom montirala kuhinjo...
k0202 Napisal:Danes je pač nedelja ,zato se ne dela, tisti pa, ki dela so mu nebeška vrata že naprej zaprta.

Ja,ja v nebesih je menda lepo,ampak v peklu je pa dobra družba :lol: :lol:

Spet sem penzlala.....
Tako z brušenjem sten sem končal včeraj Big Grin Big Grin Big Grin

Danes pa nadaljejem s fugiranjem robov ...

Wink , TB
gremlin, sem mislila, da si mlajši... tam enih 30 Big Grin :lol:
Dnevi so sadeži in naša vloga je, da jih užijemo.
(Jean Giono, 1895--1970)
Danes sva najprej nabavila ves material v Merkurju, saj bova kmalu sama zakitala in pobarvala klet. Potem sva šla na hiško, kjer je moj zvrtal luknje v jekleno konstrukcijo za stopnice. Začasno bova gor pritrdila deske zaradi večje varnosti. Do zdaj sva jih imela samo čez položene ... No, jaz pa sem malo pometla. Kasneje sva sosedu vrnila les, ki nama ga je posodil za fršolanje balkona in vhodnega podesta pri izdelavi estrihov.
Dnevi so sadeži in naša vloga je, da jih užijemo.
(Jean Giono, 1895--1970)
Jaz sem pa dobre dve uri brusla knauf strop. Pol pa ni šlo več, k me je bolel vrat k hudič.
Montiral sem podstrešne zložljive stopnice in delno izoliral ploščo nad mansardo. Vmes pa kuril "kiperbuš" Big Grin
LP,
Samojed
Smo šli nastavit termostat na 19 st. (sedaj imamo 15 st.), ker pridejo parketarji v ponedeljek in so rekli, da je takšna temperatura priporočljiva zaradi sušenja. Pa je tak super občutek, ko prideš v hiško in je toplo :lol:
Joj, danes je 29. november. Včasih je bil to praznik. Dva dneva. Brigala me je bajta, brigalo me je vse! Čudovit čas za gore, za prvo smučarijo. Na Vršiču ali pa v Tamarju. Šli smo na Mojstrovko ali na Kotovo sedlo, si nadeli smuči in odplapolali v dolino. Užitki za bogove. Zvečer pa vesela družba.
Joj, kje so ti dnevi!!!
Beton je za pridne, les za pametne.
s55ra Napisal:gremlin, sem mislila, da si mlajši... tam enih 30 Big Grin :lol:

To je pa zato, ker še nisi prebrala celotnega foruma (me prav zanima, kaj te je zavedlo).
Tukaj nekje: http://www.podsvojostreho.net/viewtopic.php?t=2573 sem napisal cifro, ki je veljala takrat (skoraj dve leti je že od takrat). In danes bom počel nekaj zelo podobnega kot prejšnjo nedeljo, le obiskovalcev bo nekaj več, namesto piščanca bo pečenka, namesto pite pa kremšnite...

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Glede na to, da smo včeraj izvajali malarijo sem danes samo opazoval, kako se sušijo stene Smile Čisto po nedeljsko Wink

[Slika: malaramalija.jpg]
Utrinek iz včerajšnjega dne: Glavna mojstrica malarije v akciji :lol:

lp, TB

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »