Splošno > Sam svoj mojster
Kaj ste pa vi danes počeli pod svojo streho?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj ste pa vi danes počeli pod svojo streho?
Ja - samo pa moram povedat, da na tisti flehi (30x30 cm) še danes trava ne raste ;-)
auditor Napisal:
vrhovac Napisal:preganjal krta, ki se je vrnil na parcelo. meša se mi, ker sem ga pred tem preganjal en mesec in se že veselil, ko se je predvčerajšnjim vrnil. pred ženo ga preganjam z "naravnimi sredstvi" :oops: , zares pa s čimerkoli, kar mi pride na pamet :twisted: .
mimogrede: hvaležen bom z vsak nasvet v tej smeri.

Berem tole težavo in naj opišem svojo: krt mi na zelenici pred dvema letoma naredi maketo himalaje (9 krtin na parih kvadratih), nekaj cajta sem jaz to poravnaval, posipal s poprom in ne vem š čim še - pa NIČ. Potem se pa enega dne naš mulc odloči, da bo krta "pocal" in zalije eno krtino. Od takrat nismo videli ne krtine, ne krta več. Tamalega sem še parkrat postavil nad krtino. Mogoče smešno, ampak pri nas je delovalo.
hahaha...krepam :lol:
in študiram, kaj si bom zdajle zmislil, da grem ob tej uri ven. upam, da zadnja krtina ni preveč ob cesti :oops:
al bi celo mulca jutr našuntal? :mrgreen: Mogoče mlado vino bolj zadane :lol: :lol:
auditor Napisal:Ja - samo pa moram povedat, da na tisti flehi (30x30 cm) še danes trava ne raste ;-)
To je bilo pa zanimivo, lulanje na krta, kaj bi šele bilo če bi ga pokakal?
Kaj je bil razlog za krtovo potovanje ne vem, je bila pa to edina stvar, ki se je na krtini zgodila po kakšnem tednu dni. Prej kupčki vsak dan, tudi tistega dne vsaj eden ali dva - od takrat naprej NIČ.

ABK sredstev (beri sra…) pa nismo uporabljali :-))
Še malo pa bo ravnina v hribu...

Priložene datoteke
.jpg   izkop.jpg (Velikost: 233,66 KB / Prenosi: 775)
gregorjanc a je tisto kamnolom tam zadaj na sliki? Ker konc pa je to?
Experienced Napisal:gregorjanc a je tisto kamnolom tam zadaj na sliki? Ker konc pa je to?
Tržišče? Smile
gnilivanili Napisal:
Experienced Napisal:gregorjanc a je tisto kamnolom tam zadaj na sliki? Ker konc pa je to?

Tržišče Smile
Gnilivanili si mi z jezika vzel, ampak nalašč nisem vprašal ker se mi je zdelo nekam znano in sem prav tako sumil na Tržišče Big Grin Ta del poznam zelo dobro, ampak ne ravno iz te perspektive.

Drugače pa @gregorijanc lepo da se vsaj nekaj dogaja Wink Mi smo pa ta dan v Nedeljo bili na Lisci, lepo vreme in vsi rinejo nekam in je povsod malo gužva Wink
Tak je. Najlepši kraj pod soncem oziroma nasproti sonca. Glede na to, da smo konec septembra začeli z izkopom je že čas, da počasi nehamo premikati hrib. Še ena velika škarpa spodaj in utrditev platoja pa bomo tudi mi začeli zidati..
Res je, sem tudi jaz iz teh koncev Wink lepo zrihtajte.
PS: Je pa vsak projekt lepo videti, ker se vedno najde kup idej, zato skrbno arhivirajte, ker nikoli ne veš Wink
Zena, otroka, TV, kamin - boljse kot mastercard Wink

http://shrani.si/f/2A/7a/WRI2FEb/image.jpg
alanford Napisal:
alanford Napisal:
alanford Napisal:Na vikendu zmontiral zunanjo enoto klime on off na streho za gretje preko tlakov.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
[Slika: 36fac72d1120f51972fb7603817155ca.jpg]
Nadaljevanje projekta. Med prazniki sem prebil steno, priključil plinsko povezavo z notranjim toplotnim izmenjevalcem, električno povezal notranji krmilnik z zunanjo enoto in naredil prvi test. Izmenjevalec se lepo ogreje do temperature, ki jo nastavim z daljincem.

Sledi vlek in priklop vodnih cevi iz pritličja do podstrešja. In to bi bilo to.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Sem končno minuli vikend vzel štermarco v roke in naredil kanal v zidu za ustavitev vodne povezave med talnim v pritličju in izmenjevalcem na podstrešju. Ko grem naslednjič dol, bom vse skupaj povezal in pognal.

Ni vse črno kar je belo.
Veš poet svoj dolg ... ?
Ne, nisem poet, imam pa dolg.

Projekt predelane on/off klime za gretje talnega v pritličju stare kamnite 2 nadstropne vrstne hiše v starem mestnem jedru gre priti koncu. Včeraj sem napolnil sistem z vodo in uspešno zagnal sistem. In danes, ob zunanji burji, se že pridno grejemo. Žena noče več nazaj domov.

Ostane mi še nekaj zidarskega dela, ureditev kablovja, montaža kanalete, da skrijem cevi, toplotna izolacija vodnega dela na podstrešju ter morebiti internetni vmesnik za vklop gretja na daljavo (dokler mi star daljinec dobro dela - beri: mama iz sosednje ulice, se ne mudi)[Slika: cadd7f74796f3cf802abdba8d557f7eb.jpg][Slika: eb9d2e3ff02671d05de82ace5b4756fb.jpg][Slika: de6bd62673134c8328069a0a18393450.jpg]

Ni vse belo, kar je črno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »