Splošno > Sam svoj mojster
Masa za fuge med pohorskim lomljencem?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masa za fuge med pohorskim lomljencem?
Spet jaz Big Grin

Sedaj sem uspešno dimnik "oblekel" v dalmatinski lomljenec (beri naravni), zdaj pa moram med kamni še zafugirati. Obstaja že narejena kakšna masa ali je to enostavno iz mivke in cementa? In pa katera mivka je dobra, ker imam eno sivo in eno v žaklih (ne me spraševat kero, ker ne vem), vem le to, da je bolj rjavkaste barve.
Mešanice mi vedno probleme delajo, zato zopet sprašujem, koliko zajemalk mivke in cementa se meša? Če pa je kdo to že delal, kar dvomim da ni, bi bil pa vesel, da mi še malo obrazloži, kako se lepo fugira med kamni, kateri so različnih dimenzij (tako površinsko, kot tudi v debelosti). Vem, da potrebujem spužvo ali gobico, da lepo zagladim fuge in da so lepi prehodi. Skratka, kdor pozna kakšno finto, kako se to lepo izpelje, bi bilo zelo dobrodošlo to izvedeti Tongue

Evo, to je to, hiška počasi dobiva novo obliko in prav veselo je malo delati :wink:

LP
Kar sami naredite, najbolje naredite.
... jaz sem uporabil sivo mivko in cement (za zunaj sem mešal 1:1), nanašal sem sproti ko sem kamen lepil, fuge sem gladil z fugir lopatico (8 in 10 mm) potem sem pa kamen skrtačil z sirkovo ščetko.
Če imaš velike fuge si izposodi pištolo za fugiranje.
lp
Kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo,
za denar, ki ga nimamo
in vse to zato, da bi natredili vtis na ljudi,
ki jih ne maramo! NN
O šit Confusedhock: . Jaz sem pa že dimnik popolnoma polimal, upam da ni nič narobe. Kje pa se to pištolo lahko dobi? Se da mogoče te fuge tudi s kelo zapolniti, potem pa pač nekako zgladiti fuge?

LP
.. pištolo dobiš pri keramičarjih, še prej pri zidarjih ki delajo škarpe.
Nič sekirat če si že polepil.
lp
za denar, ki ga nimamo
ki jih ne maramo! NN
OK. Mislim, da bom jaz probal kar srečo s kelo, ker jutri nadaljujem z delom, tako da ne bo pištole. Upam, da mi bo šlo.

LP
..lahko, ampak bolj ko boš nasvinjal težje ga očistiš :lol: :lol:
NASVET
v maso ne dodajaj drugega kot mivko in cement :!:
ali pa bo čiščenje nočna mora

lp
za denar, ki ga nimamo
ki jih ne maramo! NN
Razumem! Smile Bom upošteval tvoj nasvet

Hvala
Sebastjan kupi si posebne kele za fugiranje,ki so različnih širin(kot običajna kela samo da je lopatka široka 1,2...cm).......lahko pa poskusiš s podobno pištolo kot je za silikon ,samo potem rabiš redkejšo maso,kar pa ni dobro,ker lahko popackaš kamen........Uporabi navadno savsko mivko in cement

Drugače pa mojstri ki delajo škarpe prisegajo na fugiranje z navadno kuhinjsko žlico :lol: .....sporoči mi mail,pa ti pošljem kako fotko pofugirane škarpe.......

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Eno vprašanje mimo teme:
Kaj je kela? Mogoče špohtel po slovensko?
Teoretik Napisal:Eno vprašanje mimo teme:

Zidarska žlica........špohtl pa samo žlica :twisted: .

lp Mare
BTW Mare, mail imam v vsakem izmed postov, ker sem ga po defoltu vnesel (kot npr. ZS) :wink:

Drugače je pa danes nedelja in vse zaprto z gradbenim materialom, tako da bom probal s kuhinjskim priborom :lol: . Če mi bo šlo, bom dal končane slikce gor, če ne pa bom verjetno kakšno vprašanje še imel.
Slikice pa bi bile zelo zaželjene.

LP Smile
Mare Napisal:

lp Mare

Ne se jezit, sem priseljenec s severne Primorske, tam pa imamo drugačne izraze. :? Za kelo pa prej res še nisem slišal, kljub temu da sem poročen s Štajerko. :oops:
Teoretik Napisal:
Mare Napisal:

lp Mare

Ne se jezit, sem priseljenec s severne Primorske, tam pa imamo drugačne izraze. :? Za kelo pa prej res še nisem slišal, kljub temu da sem poročen s Štajerko. :oops:

Drugač pa so tvoji sovaščani znani po tem da fugirajo s sekircami....... :twisted:

lp Mare
Mare Napisal:Drugač pa so tvoji sovaščani znani po tem da fugirajo s sekircami....... :twisted:

lp Mare

Ne, oni s skercami ne fugirajo, temveč fuge delajo. Tongue
Samo le domorodci, mi pritepenci še nismo prevzeli njihovih navad. 8)
Sebastjan,
daltmatinci uporabljajo za tak kamen beli cement in ne sivega. Je menda lepše. Malo probaj, da ne boš kaj zasral :wink: .
LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »