Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Tuš kabina po meri

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuš kabina po meri
Kmalu bo prišel čas ko bom rabil tuš kabino.

Ker je "nestandardnih mer" (1m za vrata + 1m stenica) jo bo potrebno dati izdelati.

Kdo kaj izdeluje tuš kabine po meri.

Kolpa-san se mi zdi, da je zelo drag. Kakšne so izkušnje z Anibon?
Reflex...
Lep dan! Nia
Bossek

Kar je nestandardno pri Kolpa-sanu je lahko standardno pri kakem drugem proizvajalcu. Praviš, da ti je Kolpa san drag. 100×100cm ni ravno pogosta želja, zato mislim, da kaj takega od kitajčkov ( poceni ) ne boš našel. Ali ti pride v poštev tudi kotno odpiranje ali potrebuješ fiksno steno + vrata?
Evo slika pove več kot 1000 besed :roll:

Samo sedaj je tuš kabina 1m*1m. Se pravi vrata so standardna 1m, rabim pa tisto stenco in pa še tisti majhen kos levo pri vratih.

[Slika: kopalnica1.jpg]
Večja slika: http://slike.muha.cc/d/5334-1/kopalnica1.jpg
Steno pozidaš npr. iz siporeksa (ali pa knauf, ali pa wedi, samo ta je drag) in oblečeš s ploščicami. Steklo od stene do stropa kupiš kaljeno ali pa lepljeno ali pa (začasno mogoče) tisto navadno varnostno z mrežo. Namontiraš vrata in si zmagal. Kabine kot kabine (kupljene) sploh ne rabiš, če imaš 3 stene pozidane.

Težava bi znala nastati edino s tistim malim kosom ob vratih. Mi ni jasno, na kaj bi se to dalo pritrdit, da bi bilo dovolj fiksno še za nosit vrata - če naj ne bi bil viden noben nosilni profil. Ampak pri predelani oz. odrezani tuš kabini bi se zaletel v isti problem.
No pozidano imam že vse, sedaj iščem samo še tole steklo. Oziroma bolje rečeno zbiram ponudbe, da vidim kaj se sploh dobi in kakšen strošek je to.
zakaj pa ne daš pri steklarju delat?
s katerim programom je narisana ta kopalnica
ElBarto: google sketchup

Damjan80: Tudi to sem že malo pisal naokoli. Pač pravim da preverjam opcije, ki so :roll:
so v sketchupu tudi že barvni vzorci takih ploščic, wcjev, umivalnikov....?
Hvala za odgovor..
LP,
El Barto
ElBarto Napisal:so v sketchupu tudi že barvni vzorci takih ploščic, wcjev, umivalnikov....?
Hvala za odgovor..
LP,
El Barto
Tisto je narejeno samo toliko, da se vidi in niti pribljižno v živo ni isto Big Grin

Drugače pa modeli so če greš File->3D Warehouse->Get models...

Vzorci so pa tudi že notri
Tudi mi bomo imeli podobno, enaka vrata, na drugi strani pa bo steklo od višine kopalne kadi navzgor (tuš in kad bomo imeli skupaj). Kot sem že rekla, smo dobili priporočilo - da pokličemo Reflex - pridejo na dom, izmerijo, izdelajo in zmontirajo. Upam, da cena tudi ne bo pretirana :? Poskusi torej še pri njih ....
Lep dan! Nia
GLEDAM IN GLEDAM.......ampak iz nič si naredil problem in si zakompliciral življenje.
Big Grin
Tudi jaz se sprašujem kako bo s tistim malim steklom, pa kako bodo vrata pritrjena,če ne bo nobenega nosilca........ :roll:

Pozidaj do stropa oz. do zgornje višine vrat.
Če pa hočeš del tiste stene proti vratom steklene, pa razmisli mogoče o prizmah, če so vam všeč. Poglej si Anjino kopalnico za vzorec. Big Grin
tuš kabine po meri:
http://www.anibon.si

meni so naredili ponudbo, vendar sem se kasneje odločil za drugo varianto in sicer kolpa (imam samo vrata 120 cm).

lp,
Aleš

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »