Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kopalnica - kakšne ploščice in kakšen namig

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalnica - kakšne ploščice in kakšen namig
no, z dvemi enojnimi umivalniki verjetno ne bi dosti pridobili, boljse bi bil en, sirok 75. ampak ze to, da ne bi bilo visoke omare stlacene zraven, bo napredek. jaz bi verjetno kad vseeno zasukala in znizala predelno steno na 130 cm, da se prostor vizualno ne bi zmanjsal.
software za kopalnice imajo ponavadi saloni od proizvajalcev keramike - podobno, kot za kuhinje. v archicadu se sicer da to narediti, ampak je dosti bolj zamudno.
3D sva plačala posebaj v salonu. Če sedaj kupiva opremo in ploščice pri njih nama vzamejo ta znesek v račun.
Načrt hiše je res malo bolj moderen, drugačen bi rekla.
takih nacrtov je na sreco ze kar dosti. to pomeni, da je ljudem uspelo prestopiti miselne okvirje, ki so jih dobili od doma.
Špela, ali se ti ne zdi, da če obrnem banjo, da bo preveč posegala v prostor in ko boš odprl vrata, boš že imel pred sabo banjo. Če je kopalnica široka 3 metre in če je banja dolga 180 cm + obroba, pridemo cca.na dva metra. Ko odpreš vrata (80cm) imaš samo je 20cm prostora.
Tvoj predlog glede pulta mi je všeč, samo zaradi majhnih otrok so mi to varianto odsvetovali.
Ta umivalnik, ki ga imava sedaj se mi zdi, da ima premalo odlagalne površine, sploh, če omaro umaknemo, ostane več prostora za umivalnik.

Predelno steno bomo verjetno zgradili iz steklakov, lahko jo tudi znižamo.

Mi lahko svetuješ s kakšno konkretno ploščico - proizvajalca. Meni je bila všečena od Dom keramike imenovana Khadi, (talna ploščica, v svetlo rjavem odtenku "špric") samo potem kombinacija z mozaikom v rjavih odtenkih (mozaik Deserto 2) se mi je zdela preveč mrtva. Bilo bi mi O.K. če bi bil vmes med kamenčki vsaj eden malo bolj živ (npr.oranžen).
Včasih pa si omejen z okoljem v katerega želiš takšen objekt postaviti... Sem videl zelo moderno varianto hiše, ki pa se nikakor ni zlivala z kmečkim okoljem v katerem je bila postavljena... Je potrebno kar nekaj dejavnikov upoštevat, da zadeva zgleda tako kot je treba...
no, z modernim sem imela v mislih predvsem notranjo razporeditev prostorov, ki pa je lahko moderna tudi, ce je hisa pokrita s slamo :wink: in nic ne moti ruralnega okolja.
primar, kaj pa, ce se da kad nekoliko pod kotom, da vseeno malo povecamo prehod?
kar se tice prehoda, bi morala narisat, tezko recem nekaj na pamet.
zakaj pa pult ni primeren za majhne otroke? resnicno me zanima, ker poznam kar nekaj druzin z majhnimi otroki in pultom in se mi se ni noben pritozil, zato sprasujem.
modelov ploscic ne poznam, jaz samo vem, kako so videti. od zivih oranznih odtenkov mozaikov so mi vsec ene v Granitu, oznake pa ne vem. niso mi pa vsec vecbarvni mozaiki.
Glede na prvotno temo te debate:
Pred letom sem si malo ogledoval slike raznih kopalnic. Ena kopalnica je imela stenske ploščice položene pod kotom in kljub 'običajnemu' videzu ploščic (porcelanasti gres) je stvar izgledala zelo ekskluzivno. Na vsaki steni so bile ploščice položene pod drugačnim kotom (med 50 in 70 stopinjami).
Sama se težko odločim za nekaj, kar ne vidim. Lahko, da bi mi bilo všeč, kar ste mi predlagali.
Zame bi bilo najbolje, da bi prišla v eno trgovino in rekla evo to je to, samo očitno pri vsej tej ponudbi danes, tega ne bom doživela.

Pult so mi odsvetovali zaradi malih otrok zato, ker se armatura inštalira na steno in je zato pipa višja, sami umivalniki pa so postavljeni na pult in pritrjeni samo z nekim vijakom pri odtoku (ne vem nimam pojma) in niso tako močno fiksirani kot navaden umivalnik. Če so to pametni argumenti pa nisem čisto prepričana, zaradi višine pipe bi mogoče še rekla.

Kakšne ploščice pa imate vi?

Danes sem začela z drugim projektom - KUHINJA. Upam, da pri izbiri ne bom toliko "bluzila" kot pri kopalnicah. Bila sem v Harvey Normanu, ta mesec imajo še neke akcije. Verjetno se bom odločila za kuhinjo Veneta Cucine. S to debato bi bilo bolje, da odprem novo temo. Mogoče jutri, otroci kličejo...

.
prosim????? Confusedhock:
armatura se pritrdi na steno???? ja, v redkih primerih se res lahko, ampak neodvisno od tega, ce je pod umivalnikom pult ali ne. umivalnik je v vsakem primeru NA POPOLNOMA ENAK NACIN pritrjen na steno, pipa pa gre normalno iz umivalnika ven. ne vem sicer, kdo je bil "pameten", obstaja moznost, da ta nekdo ne prodaja taksnih umivalnikov in zato napleta taksne zgodbice.
primar, ce zelis fotko mozaika iz Scarbo-ja, ti jo lahko posljem na mail. sicer v njihovem salonu se nisem bila, se bom pa enkrat tam ustavila.
Sicer pa pojdi se malo naokrog, v Granit in Avenus (avenus ima dokaj fancy stvari, samo za moj okus so malo kicasti, sploh Villeroy sanitarna keramika), jaz bi na tvojem mestu tudi do Kopra skocila, saj ni dalec.
Špela prosila bi te za fotko.
Bila sem v Avenusu, vendar bolj na hitro sem si ogledala ploščice, ampak kot so mi rekli oni prodajajo izključno samo Villeroy - sanitarno keramiko in ploščice.
Meni se ne zdi kičast, ampak preprosto tradicionalen "za danes in jutri", sploh WC in bide sta O.K., umivalnik v tej seriji pa mogoče res ni fensi, ampak ostale kolekcije pa so pre$$$. Ena varianta je bil tudi Duravit, ampak je podobna zgodba, kot pri Villeroyu (Stark 1 je fensi in $$$). Sploh za banjo PAIO sva se navduševala, stane pa blizu 300.000. Potem te navdušenje počasi mineva.
V spodnji kopalnici imava tudi varianto Rocca.
Kater proizvajalec je pa tebi všeč?
poslji mi mail, da ti posljem fotko, lahko pa mail kar tukaj gor napises.
avenus je do nedavnega prodajal vec proizvajalcev ploscic, na spletni strani imajo se vedno kup povezav, zato se mi zdi cudno, da bi prodajali samo villeroy.
kaj je meni vsec, ni tako relevantno, ker vsec mi je marsikaj, npr. http://www.makro.it :wink:
kar pa je realnost, je za mene najveckrat catalano zero, ki ima lustne stvari za srednjo ceno. kopalnice sanitarna keramika se ne naredi, jo pa lahko pokvari.. ja, ta kad paio je res dobra, meni je lepa kad tudi foster od hoescha, pa stane pol manj (spet realnost).
Rada bi imela malo bolj prostorno banjo, da se lahko notri uležeta tudi dva ali pa daš notri dva otroka in čofotata. Morala bi preveriti prostornino kadi Foster.
Tudi Catalano mi je všeč, recimo varianta zero Domino (slika 8), ko sta levo in desno umivalnika vmes pult in tudi umivalnika imata širšo odlagalno površino, vendar sam umivalnik (luknja) se mi zdi majhen. To je stvar na katero sva sedaj z možem ful pozorna - da bo umivalnik dovolj velik in globok (sedaj v stanovanju imamo ful majhen umivalnik, da se komaj normalno umiješ, poleg tega pa imaš še pol kopalnice mokre - v hiši naj bo drugače!).
Danes sem zopet iskala po netu ploščice in mogoče bi bilo tole nama z možem obema dovolj blizu, nekaj takega -
http://www.rex-cerart.it/contents/cataloghi/Smack.pdf
Ali se vam zdi preveč otročje?

Se pa strinjam s tabo Špela, da je velika razlika v tem kaj je komu vseč in kaj je "realnost". Vejetno bi se tudi jaz odločala za katere povsem druge stvari, če bi imela polno$$$. Ker potem ti ni problem čez par let zamenjati stvari oz. verjetno si zgradiš (plačaš da ti drugi) novo hišo. Jaz pa gledam tudi na to, da ne opremljam samo za danes ampak za nekaj desetletij in zaradi tega ne grem v kakšne futuristične ekstreme pa seveda zaradi$$$.

Moj mail je mici.1807@gmail.com
meni je vsec prva slika v kombinaciji z rdeco, res pa je, da tam ni nobenih teh rozic in mozickov.... no, kaj pa vem. moja prijateljica je pred leti kupila zelo drago keramiko s simpaticnimi soncki in lunami, zdaj pa se ji to ne zdi vec to. okus se spreminja in enkrat smo v bolj otrocjem moodu, drugic v bolj minimal... ploscice pa se tem nasim razpolozenjem ne prilagajajo, lahko pa damo v kopalnico frajersko scetko za WC in simpaticne obesalnike.
Špela, prosila bi te za tisto sliko mozaika.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »