Splošno > O cenah materiala in storitev
Ali obstajajo pošteni izvajalci gradbenih del?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali obstajajo pošteni izvajalci gradbenih del?
Izhajam iz trditve nekega direktorja gradbene firme: "Gradbeništvo je danes ena sama velika goljufija!"
Dobiček se kuje na osnovi preplačanega materiala, ur ali dodatnih del.

O neki že objavljeni negativni izkušnji z gradbinci se ne bom ponavljala. A ko zgodbo pripovedujem skoraj vsak od njih pozna nekoga, ki so ga že prinesli naokoli, če se milo izrazim.

Sprašujem vas kot stranke oziroma tudi gradbince, ali poznate poštene zidarje? Se da peljati gradbeno firmo na pošten način? Je možno preživeti s firmo, ki ima za geslo: "za pošteno delo pošteno plačilo", ki posluje brez laži o količinah materiala, urah in rokih?

Je to v današnjih časih sploh mogoče? Poznam zidarja, specializiranega za zaključna dela, ki jih opravlja res kvalitetno. Ali bo preživel v teh časih, če bo začel na svoje, kot si želi? Vem pa, da ne laže in je pošten.

Polonca
So pošteni oziroma jaz bom pošten!
kva-spet Napisal:Izhajam iz trditve nekega direktorja gradbene firme: "Gradbeništvo je danes ena sama velika goljufija!"
Dobiček se kuje na osnovi preplačanega materiala, ur ali dodatnih del.

O neki že objavljeni negativni izkušnji z gradbinci se ne bom ponavljala. A ko zgodbo pripovedujem skoraj vsak od njih pozna nekoga, ki so ga že prinesli naokoli, če se milo izrazim.

Sprašujem vas kot stranke oziroma tudi gradbince, ali poznate poštene zidarje? Se da peljati gradbeno firmo na pošten način? Je možno preživeti s firmo, ki ima za geslo: "za pošteno delo pošteno plačilo", ki posluje brez laži o količinah materiala, urah in rokih?

Je to v današnjih časih sploh mogoče? Poznam zidarja, specializiranega za zaključna dela, ki jih opravlja res kvalitetno. Ali bo preživel v teh časih, če bo začel na svoje, kot si želi? Vem pa, da ne laže in je pošten.

Polonca

Zato pa je nadzornik, ki kontrolira dejansko količino in kakovost vgrajenih materialov.
Drugi pogoj, ki sem ga jaz iskal pri izvajalcih je: nobenih avansov. Tudi jaz na šihtu nisem plačan za vnaprej. Če nima toliko zaledja, da nabavi material, potem ni kaj prida.
za ostale ne vem, vem da je zidra ki je zidal nam dejansko pošten, teko glede mteriala, termina in kvalitete. Skozi ves čas gradnje sva imela občutek, da mu ni za mojih zadnjih 100€, dejansko se je na koncu to izkazalo, kot razlika pri računu glede na predračun: -3.600€.

JAz ga lahko samo pohvalim in priporočam.

lp,
A
cace Napisal:...
Drugi pogoj, ki sem ga jaz iskal pri izvajalcih je: nobenih avansov. Tudi jaz na šihtu nisem plačan za vnaprej. Če nima toliko zaledja, da nabavi material, potem ni kaj prida.

Sicer se s tem strinjam, ampak obstajajo tudi nepoštene "stranke". Z avansom imaš nekaj materijala pokritega, če do ostalega dela plačila težje prideš oz slpoh ne. Kar se je že zgodilo.
Bo čisto držalo, tako z ene kot z druge strani se dogajajo goljufije. Je pa res zanimivo, da večina, ki so pošteni, naleti na slabo stran.
Bolj se obremenjuješ s tem, slabše je. Lahka si še bolj pozoren, pa te hitro kdo okol prnese.

LP
predlagam vemis iz Moravč
Super so!
...moje izkušnje z mojim zidarjem so sicer pozitivne...a...sem opazil, da je bil nazačetku bolj ugode kot pa kasneje - pojasnilo:

...na začetku, ko sva se dogovorila za določeno delo in ceno je blo to to, sedaj pa izkoristi vsako šanso in doda večji strošek...primer:

ne bom konkretno opisal kaj, ker mi še nekaj dela in, da se nebi tukej prepoznal bom samo na grobo opisal kako je zaslužil 100 EUR v 5 min.

Dogovor za delo je bil med mano, zidarjem in še enim izvajalcem del, ker izvedba dela zahteva njuno vzajemno sodelovanje. Teren smo pregledali in določili cca ceno izvedbenih del, ki je znašala 2.500 EUR komplet (delo obeh) , le material je bil moj strošek. Sicer je bilo razdeljeno tako...2000 EUR drugi zvajalec dela, 500 EUR pa moj zidar. na koncu se je izkazalo, da ni bilo toliko dela za drugega izvalaca in je spustil ceno (sam od sebe) na 1.400 EUR....moj zidar pa povišal ceno na 600 EUR (kljub enakemu obsegu del) ....in mi še reče....no, pa si spet dobro priše skozi....

....v končni fazi sem res plačal manj...a hočem povedati, če obstaja možnost vsak izkoristi šanso....
Dokler dobro naredi, je 100€ malenkost.

Sam zahtevam avans v visini 50% pred in 50% po opravljenem delu.
Zakaj? Preprosto zato ker je to strosek ali vsaj vecinski strosek materiala katerega bom porabil. Je pa tudi res, da dokler ne pripeljem materiala, ne zahtevam in niti nocem prejeti avansa.

Stvar je v tem, da se je nic kolikokrat zgodilo, da mi stranka ni placala celotnega zneska kljub dobro opravljenemu delu. Vzroke katere navajajo kot opravicilo ne bom nasteval ker jih je prevec. Tako da je to zacaran krog kjer stranke ne zaupajo izvajalcem zaradi slabih izkusenj, ti pa ne zaupajo strankam prav zaradi le-teh. Stranka mora zaupati izvajalcu in ta stranki, saj drugega ne preostane.

Kar pa je najpomembneje in cesar se sam drzim kot pijanec plota pa je, da je ravno dobro opravljeno delo najvecja reklama podjetju. Tako da vsak ki bo slabo delal, bo tudi prisel na slab glas in ga nihce ne bo zelel najeti.
Lep pozdrav,
Kroket
Lahko pa iz lastnih izkusenj dodam se to:

Bo prezivel ce gre na svoje, vendar bo prvih par let verjetno ''zivotaril'' in zasluzil vcasih tudi piclih 300€ na mesec, vcasih pa mu bo uspelo priti do tisocaka. Tezko je priti do nivoja kjer si lahko privoscis dodatnega delavca ali vec delavcev. Sploh ce izvajas splosna gradbena dela. Najbolje pa je, da se specializira na neko podrocje (recimo polaganje keramike ali izdelava strojnih ometov itd.). Na ta nacin lahko veliko hitreje prides do dobre kvalitet, do dobre prepoznavnosti in do lepe place.
Lep pozdrav,
Kroket
Tako kot pri vsaki stvari. So pošteni, so pokvarjeni. Nekaj pa jih je vmes. Z enimi in drugimi smo najbrž že vsi imeli opravka. Velja da slab glas seže v 9 vas. Dober pa tudi.
nekdo je tukaj hvalil vemis iz moravč jaz predlagam čim dalj od njih, če ne želite biti razočarani.
Leo je to da obstaja ta portal tu a se dejansko vidi kdo koga priporoča da se tudi tu naredi selekcija!!Tudi sam sem nekoga pohvalil in s tem naredil uslugo nekomu,ki išče poštene izvajalce.
Pomen poštenosti je veliko ?????Zakaj!!!!!
Sam sem tudi pri zbiranju ponudb se zaj!!!!!Nobeden arhitekt-projektant ne naredi niti 50% točnega popisa govorim iz izkušenj z arhitekti ali projektanti imam dobre znane Ljubljanske arhitekte za prijatelje!!!!To pomeni ,da stranka z popisom išče izvajalce in v začetku je primorana plačati dodatna dela in s tem pride do sporov izvajalec investitor-podobni primeri so v večjih projektih in delih po Sloveniji. V tujini tega ni ker so arhitekti oz.projektanti odgovorni za popise in škodo dodatnih del plačajo sami!!!Pa se vprašajmo kaj bi bilo pri nas ,koliko bi jih ostalo????Predlagam vsem ki se boste letos ali v prihodnje podali v zidavo se dogovarjate v delih na METER M/2 in ne po popisu sicer boste plačevali dodatna dela in s tem prišli v mlin za trganje vašega denarja!!!! Sedaj je cena dela z materialom nove gradnje v Ljubljani nikje 150-180eurov m/2 za ta denar sedaj delajo mojemu kolegu v Domžalah!!!
zanimivo: eni za vemis, drugi proti. Confusedhock:
So, so, brez skrbi.

In ni jih tako malo.

Ampak o njih se ne govori. Sami se ne reklamirajo, ker imajo dovolj dela.

Dokler pa bomo kupci ali investitorji vedno in samo gledali na ceno (žal je tudi pomembna - ni pa najvažnejša / kar večina ugotovi prepozno ), toliko časa bo prostor na trgu za vse mogoče nategancije in goljufije.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »