Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
suhi estrih

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suhi estrih
V spalnici smo prejšnji teden čez iverico položili osb 2x15 mm križno, točkovno lepljenje in šraufanje, filc in laminat 8 mm. Je boljše kot je bilo samo ni to spet tisto kot recimo v drugem delu hiše, ki je betonska plata.

Zato bi probala iz dnevne tudi iverico stran vržti.

Sem iz Barja v bližini gostilne Livada. A vi to delate, lahko bi se dogovorili da pridete na ogled.

Res vam fuul fuul hvalaaa
Problem je v tem, ker se bojim spet vložiti toliko enega denarja pa da bo isto. Leta 2007 sem res verjela gradbenikom, ker je podjetje katero je bilo na trgu več kot 30 let mi svetovalo, kaj je najboljše za narediti in so tako tudi naredili.

V spalnici se trenutno nič ne maja edino na sredini ene strani slišim topo škripanje, vendar mi moji pravijo, da to samo jaz slišim, ker sem obsedena s tem in me zelo moti.

Jaz vseeno mislim, da je iverka največji problem, pa nisem prepričana, če so delali odmik od sten (hehe nisem glih gradbenik).

Spomladi nameravam dnevno renovirati pa bi bila zelo vesela vašega obiska.

Če prav razumem vi izvajate tovrstne adaptacije, če jih se lahko dogovorimo tudi za izvedbo.
Kako je uspela adaptacij? Kako ste naredili novo konstrukcijo? Materijal? Kako se zdej obnese?

Thx za odgovor
Glede na izkušnje Barje me kar malo skrbi, kako bom pri sebi naredil suhi estrih.

Mi lahko svetujete, če bo tole OK:
- osnovni nosilci (lepo poravnani) so razmaka 300-400 mm (različno),
- 2xOSB križno, vijačen na nosilce in med sabo,
- folija in filc (morda tista pena, ki je za pod laminat), (v kopalnicah še hidroizolacija),
- 2x gips križno (vijačeno med sabo, tako da ne gre skozi folijo spodaj),
- 5 mm pena in vinil.

Okoli do sten bom dal trak, da bo ločeno - zaradi prenosa vibracij.

Na splošno pa bi rad imel pod, ki ne bo škripal se vidno podajal, vseeno pa bo malo mehak in prožen zaradi mojih nerodnih otrok. Smile
Na ta način sendviča se bo sigurno prenašal udarni zvok v spodnji štuk. Kakor sem zasledil v strokovnih člankih je edina stvar primerna proti udarnemu zvoku kamena volna 3cm in dvoplastni OSB ki se ne dotika robov. Problem hrupa, govora in drugih zvokov v prostoru pa se nasproti spodnjemu štuku zmanjša samo z čimbolj gostim materijalom - izolacijo med stropniki oziroma pod plavajočim podnom v zadostni debelini.

Zanima me če je kdo že izdelal tak plavajoči poden na osnovni podlagi kot so stropniki in kako je to izvedel?
prosim za nasvet...

Na betonsko ploščo bi naredil suhomontažno leseni estrih...

1. betonska plošča
2. 5x2 cm Naturboard TPT (trda volna za pripravo pohodnega estriha) pod leseno letev
3. lesena letev 5x6 cm
4. osb plošča debeline 22 mm.
5. razmak med letvami bo 50 cm in bo zapolnjen s kameno volno 8 cm..

med letev in osb bom dal ali pluto ali filc ali kakšno podobno podlago za preprečitev udarnega zvoka.

Ali bi moral lesene letve vijačiti v betonsko ploščo (npr. s turbo vijaki 130)? Ali bi zadostovalo, da so letve prosto plavajoče in jih osb plate fiksirajo od zgoraj navzdol...

Prosim za kakršnikoli nasvet oziroma mnenje kaj je najboljše v dani situaciji... Prostor je v mansardi in bo nekakšna igralnica (velikost 80 m2). Streha je izolirana.
schultz,
poraja se mi vprašanje, kako boš dosegel zadovoljivo ravnost poda ( pohodna površina). Ne glede na togost/trdoto , pa Ab plošča ni 100% ravna.
Predlog: ali vgradiš izravnalno maso, da izravnaš ali pa vgradnja štaflov , vijačenje in pod štafle vgardiš filc/peno/pluto za preprećitev prenosa udarbega zvoka; se bo prenašalo minimalno preko vijakov.
Predlagam dve plasti OSB plošč; razmak na 62,5 cm ( na pamet) ,da nimaš preveč odpada.
Lep pozdrav
štafni predvidevam, da so morali oziroma letve...

pod štafne bom dal stisnjeno volno.. na mestih kjer bo treba dvigniti bom podložil z zagozdami oziroma kajlami ali z debelino lesa.... kjer bo treba spustiti bom odstarnil volno.... mogoče malo več dela, vendar se znebim vijakov v betonsko ploščo....

če bi se odločil za vijake... koliko vijakov je potrebno za eno štafno dolgo 4metre (5 široko in 6 visoko) in koliko globoko je potrebno iti v beton s turbo vijakom...

ali je prva možnost preveč zakomplicirana in bi raje delal drugo možnost s vijačenjem...

hvala za nasvete...
schultz,
prva varianta se bo še vedno " hopsala ". Angel
Drugo bolj , osebno , zagovarjam in je bolj preizkušena. Ona prva je tipa " Drži vodu dok majstori odu ".  Confused
Letve moraš postaviti na robu stene/prostora. Nato sredino loviš z ravno letvo; kakor pride , pač pride. Podložiš z kajlicami in " ščepec Pu pene ". Pod vijake peno/gumo/pluto... Vijačili smo po potrebi. Nekako  4,00 m moral 5 vijakov ( tudi 7 če je treba). Imeli smo Ab plošču in uporabili vijake dolžine 15 cm ( na pamet rečeno). Toliko dolgi, da ga ne moreš kar ven potignat.
Malce prebrskaj, smo že kar veliko komentarjev dali na izvedbo montažnega suhega estriha.
Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »