Gradnja in obnova > Energijski viri
Vaillant eloBlock

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaillant eloBlock
Kar se TČ tiče, deli to porabo v kWh s 3, bo čisto OK približek.
Cca 2000 kwh s tč.
Ja, to že, si predstavljam.
Izhajal sem iz dejstva, da TČ se plača 6500€ (npr Daikin 8kw) in greje pozimi - plačaš manj elektrike.
Samooskrbno SE plačaš, glede na kolikšno se izbere,od 65000 ? do 10000€ - pa dela elektriko celo leto.
6500 do 10000€.... zgoraj sem se zatipkal
Pozabil si še na SV če je ni grel eloblok. Tudi eleblok z vsemi priteklinami in bojlerjem ter delom ne bo jurja ampak kar nekaj več.
Pa fajn bi bilo, če bi stavke malo lepše oblikoval, da ne rabiš tri krat prebrat kaj želiš povedati :-)
Pa dobro, sem pričakoval, da je bilo kolikor toliko razumljivo kar sem napisal...
Eloblok 9kw (pravzaprav je Bosch) je bil 400€+200€ delo, račun , garancija.
SV je bojler 100 L (gorenje ali Bosch, je bil 80€ + 40€ delo, račun, garancija), ločen od elobloka.
Za ogrevanje je šlo letos 5500kWh.
Vsa ostala elektrika v celi sezoni vključno z SV je 5500kWh. Skupna poraba el. je 11200kWh.

Ali plačati TČ ( ta vsebuje tudi SV) za 6500€ + mesečno plačevanje elektrike (npr 60-70€)??

Ali plačati od 6500 do 10000€ ( odvisno ali 6kw oz. do 11kw), za samooskrbno SE, ki morebiti pokrije vso porabo elektrike??
Tole varianto, sem nekaj dni nazaj, želel izpostavit v temi "sončne elektrarne", kjer je bilo govora o povračilni dobi investicije! :wink:

Ne vem kje si sicer dobil številko 6500€ za T.Č., ker se mi zdi nekoliko visoka, glede na porabo elobloka, vendar JA, jaz bi na tvojem mestu premislil :!:
Pri tebi bi bila investicija v elektrarno, bistveno hitreje povrnjena!

P.S. Pri meni je tole odpadlo, ker sem moral kupit T.Č., da sem sploh prišel na tvojo porabo elobloka! :?
K letošnji porabi za ogrevanje kamot prištej cca 20% poleg, da dobiš neko porabo "normalne" zime...letošnja je bila pod povprečjem. 20% podatek sem dal na podlagi svoje nižje porabe, napram prejšnjim dvem sezonam ogrevanja s tč.
Forumaš gt001, če se ne motim je bil nekaj sezon na el. peči in je letos presedlal na group buy IVT. Je pa njegova investicija v tč bila /5-6 napram tvoji oceni vložka v tč.
Cena za TČ je pretirana, za SE pa podcenjena.

Upoštevajoč to, je pa potem še varianta TČ in potem primerne SE. Če se da koku računati...
simek:
6500€ je predračun za Daikin 8kw

pentax:
Se strinjam z dodatkom glede mile/jake zime, razliko do prejšnje sezone nam kaže cca -26% porabe za letos.
Tu naj sicer povem, da v lanski sezoni je manjkala severna in južna fasada. Torej nekaj fasada, nekaj zima... Ob milejši zimi sem pa res pričakoval še nekoliko manjšo porabo in se naivno preveč nadejal končnega učinka fasade.
Glede gt001 ne razumem za kaj gre in ne poznam group buy IVT??

JaBK:
Cena za navedeno TČ je pretirana ali za TČ "nivažnokatero"?
Za SE 11kw je cena iz prejšnjega tedna na sosednji hiši.
Sem pa ravno danes naletel na novo navdušeno lastnico 11kw SE z eko kreditom, vse skupaj - kot je povedala 15300€, torej je res možen precejšen razpon - taka cifra se mi ne obrne.

Tvoj drugi (od)stavek mi žal ni razumljiv??
JaBK Napisal:Cena za TČ je pretirana, za SE pa podcenjena.

Upoštevajoč to, je pa potem še varianta TČ in potem primerne SE. Če se da koku računati...

komu!

Preračunaj si varianto, da kupiš T.Č. in SE! Morda prideš "skozi", z manjšo SE!
Cene tako za TČ kot SE so lahko precej različne, odvisno od kvalitete vgrajenih komponent. Za SE lahko daš od 9€ pa vse do 20k€ v primeru najboljših (Panasonicovih) panelov. Enako lahko dobiš čisto solidno TČ (LG monoblok) na ključ za cca 4k€ - subvencija, ali v primeru vrhunske naprave 15k€.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Za TČ je cena pretirana, tako za daikin kot nasploh, če gledaš ta nivo TČjk. Poleg tega dobiš nazaj subvencijo za TČ, 1-1,5k€, če je še vedno, kot je bilo.

11kw SE z vsemi papirji, dovoljenji in projekti ne verjamem da je 11k€, razen če je sam delal človek. Preko geni in Petrola ipd sem tudi jaz dobila take cene. Okoli 15k€.

Drugače sem pa mislila tako, kot je simek rekel. TČ zna biti cenejša kot SE. Torej kupiš TČ in potem primerno SE, če že SE.
Torej v kolikor prav razumem, če se odloči budget do 10000, bi iskal TČ za 1/3 in SE za 2/3 vrednosti.

Od oka se mi zdi - laično, skoraj bolje samo SE kolikor kW se bi pač za ta denar dobilo...

Bom preračunal ko zberemo nekaj ponudb.

Še pojasnilo: sosed je pojasnil, da ima ceno 10000€, to je z odbito subvencijo in brez davka, ker ga dobi nazaj, ker je "poslovni kmet"...
Občutek dobivam, da skriva realno stanje...
ja pridobi ponudbe za par različnih TČjk od par različnih izvajalcev. In enako za SE. za 11kW ali pa recimo za 8kW.

pa pri obeh upoštevaj subvencije, tudi pri TČ je in skupaj vržeš. Daj povej potem, kaj dobiš, me prav zanima. Moram reči, da bi meni ta varianta bila bližja, že če je cena ista je poraba manjša, če nabaviš TČ. To je pa edini garant za prihodnost. Netmetering zna iti po vodi, cene za sonlkarje so že zdaj različne, ko bo pool dovolkj velik, jih lahko spreminjajo kakor hočejo, pa ne moreš nič...

Skok na forum:

Zadnje novice