Gradnja in obnova > Energijski viri
Vaillant eloBlock

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaillant eloBlock
Ja, pameten polde ma te zadeve ze postimane, lahko recem da kardobro. In je marsikomu tukaj ze pomagal. Sicer pa, kaj sem narobe napisal?
Drugace pa @sess tak kot so ti ze drugi napisali, brez fasade si pecenka, ze s TC bi bila poraba kar nekaj vecja kot ce bi ogreval izolirano hiso, brez fasade in eloblock pa lahko zacnes ze zdaj dajat na stran za strom pozimi..dobis pa za dobre 3k€ LG TC ki jo bos glede na ceno eloblocka z montazo pokril v eni zimi, sploh ce dobis se subvencijo..
Poldee Napisal:Ja, pameten polde ma te zadeve ze postimane, lahko recem da kardobro. In je marsikomu tukaj ze pomagal. Sicer pa, kaj sem narobe napisal?

Kdo pa pravi da si kaj narobe napisal??

Sicer pa tud mi nismo vec dalec od postimanega, rekuperator je montiran, ostalo sledi v kratkem..
Super, kero crpalko si oz. bos pol vzel?
Tega novega mitsubishija 7.5kw.. bil sem zmenjen z ORCO da vzamem pri njih, dal sem celo aro ze, se pa je na koncu zataknilo, ker mi montaze nebi mogli izvest prej kot konec junija, ceprav smo bili dogovorjeni za konec aprila..aro so mi vrnili brez problema, sem pa potem narocil TC pri drugem izvajalcu tak da bo zdaj “pravi” mitsubishi, nebo nek “ponaredek” kot eni recejo..so mi pa od orce montirali rekuperator pa nimam pripomb, upam samo da se bo delal ok Wink
Spet smo na istem. Kaj za vraga kupuješ eloblock?
Kupi bojler, dva grelca in čakaj TČ.
Če imaš keš, pa že zdaj kupi TČ.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Fery a si že nabavil LG-ja?
Njet.
Nekaj druzga je bilo v paci. Moram preveriti, če je še kaj na tem.

Zdaj sem bil nekaj časa zaseden z modernizacijo štale, ampak zdaj je tudi to za mano. Mogoče bom imel malo več cajta.
Fery, ne bit tak skrivnosten: kaj imaš v paci? Jaz bi tudi malo zraven pacal... 8)
Saj pravim, da ne vem, če je še aktualno.
Itak je meni vseeno, kaj butnem. Važno je, da je ventilator zunaj in da malo tople vode pride noter.
Pa čim manj dinar.
Tudi sam resno razmišljam o eloblocku. Moja računica in prosim za vaše mnenje. ( trenutno ogrevam na pelete. Na eloblock bi preklopil samo svojo etažo ( mansardo cca. 80m2 ). Imam talno + stensko ogrevanje. V najhujšem mrazu potrebujem max 26.C dvižni vod. Ali bi pri peči potreboval manjši zalogovnik oz. koliko vode vsebuje ta peč? Ter kako bi dejansko peč delovala v praksi? Vrjetno, bi počasi začela vklapljati grelce, če bi temp. padla pod nastavljeno ali vklopi vseh 6kw naenkrat kar bi bilo vrjetno hitro preveč in bi se stalno samo vklapljala ter izklapljala.

Še moj izračun. Za elektriko sem vzel povprečje cca. 0,12 €/kwh ( kombinacija nižje in višje tarife ).

Lesni peleti 1500kg - 4,9kwh/kg ( 6300kw/h , izkoristek peči na pelete 84%, cena 248€/t ): 372€ / leto.

toplotna crpalka Zrak-voda COP 3.0 250€ / leto.

Eloblock 6kw COP 1.0 750€ / leto.

-------------------------------------------------

Investicija:

Toplotna crpalka: 5500€ (ekosklad + motaža )

Eloblock 6kw : 800€ ( Z montažo )

Razlika (1): 4700€

Eloblock 6kw + kamin: 3000€

Razlika(2): 2500€

--------------------------------------------------

(1) Amortizacija toplotne crpalke 9 let.

(2) Amortizacija toplotne crpalke 5 let ( brez uporabe kamina ).
za 26DV bi jaz šel v eloblock. Sezonsko porabo za ta DV pri eloblocku, si mislim da zelo dobro trofil. Ne rabiš zalogovnika.
Grelci se vklapljajo stopenjsko, po potrebi, seveda vse samodejno. Za 6kw bi rekel da kar po koraku 1kW, pri 12kW, ki jo imam sam, je pa korak 2kW.
Vklopiš/izklopiš pa jo preko sobnega termostata in potem deluje, dokler je termostat ne izklopi. Seveda termostat ni nujen, lahko imaš zgolj stikalo.
Glede količine vode točnega podatka nimam, ampak tak po občutku bi rekel, da je manj od 10 litrov.
pentax Napisal:za 26DV bi jaz šel v eloblock. Sezonsko porabo za ta DV pri eloblocku, si mislim da zelo dobro trofil. Ne rabiš zalogovnika.
Čaki mal, kaj ima veze DV pri Eloblocku? Delal bo enako učinkovito, pa če je DV 90°C.

@some1: ne rabiš nobenega zalogovnika in brez veze te skrbi on/off delovanje eloblocka. Za tako delovanje je narejen, itak pa je na talnem tako velika akumulacija, da bo vklopov/izklopov precej malo.
Si bom še jaz izposodil tole temo.

Namen imam vgraditi Eloblock 9kW v kombinacijo s talnim ogrevanjem torej nizkotemperaturno. Razmišljam, kako bi v to kombinacijo vključil še zalogovnik za SV. Prosim za kakšen nasvet.

Skok na forum:

Zadnje novice