Splošno > O cenah materiala in storitev
cena električarjev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena električarjev
Nebomgabiksal Napisal:in so vse stene u nulo porihtali, pokitali in pobelili ?!
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Pri meni je vse na novo,sem ga tudi vprašala,kaj vse mi je računal v delo,se pravi poteg cevi,doze in razdelilc,to je vse,kar so naredili,sej pravim,štemali smo sami in to je še brez kablov in vsega drugega,samo to.
megy23 Napisal:Pri meni je vse na novo,sem ga tudi vprašala,kaj vse mi je računal v delo,se pravi poteg cevi,doze in razdelilc,to je vse,kar so naredili,.

O kaki kvadraturi objekta pa je govora?

Kable do dali tudi v cevi?

Ne vem no...če jaz takole čez palec uasekam, za dva nadstropja (120 kvadratov) dokaj na bogato z elktriko, mislim da je porabil za (štemal jaz) vgradnjo doz, cevi in večjih razdelilinih doz tam 40 ur (ed teden dela)
megy23 upam, da se boš dobro zmenila. Dejansko je 1000€ kolikor si omenila, puna kapa.
Daraga šola za naprej - vse po predračunu, pa še takrat bodi pozorna na postavko "obračuna se po dejansko porabljenih količinah" in dodaj "ki ne morejo odstopati za več kot 10%".
vincent Napisal:
megy23 Napisal:Pri meni je vse na novo,sem ga tudi vprašala,kaj vse mi je računal v delo,se pravi poteg cevi,doze in razdelilc,to je vse,kar so naredili,.

O kaki kvadraturi objekta pa je govora?

Kable do dali tudi v cevi?

Ne vem no...če jaz takole čez palec uasekam, za dva nadstropja (120 kvadratov) dokaj na bogato z elktriko, mislim da je porabil za (štemal jaz) vgradnjo doz, cevi in večjih razdelilinih doz tam 40 ur (ed teden dela)

Pozdravljen,

tam ene 100m2 je približno.to je brez kablo,beri zgoraj

lp megy23
Nebomgabiksal Napisal:megy23 upam, da se boš dobro zmenila. Dejansko je 1000€ kolikor si omenila, puna kapa.
Daraga šola za naprej - vse po predračunu, pa še takrat bodi pozorna na postavko "obračuna se po dejansko porabljenih količinah" in dodaj "ki ne morejo odstopati za več kot 10%".

Bomo vidl ja,kaj bo,jp,to pa je šola za naprej ja. :oops: :twisted:

Lp megy23
Ok. Kaj pravite na tole ceno za cca 100m2. 35 vticnic, 15 stikal, 12 luci,
vrtanje prebojev, napeljava žic,, dletenje, mavčenje, napeljava žic, montaža stikal in vtičnic in vezanje razdelilca. Omarica je ze. Gre pa za adptacijo.
Material, zajet v ceno: mavec, doze, cevi, žice in varovalke.
cena cca 5000 eur.
Meni se zdi to malce veliko, glede na to, da je brez DDV.
Če želiš konkreten odgovor, boš moral pripeti specifikacijo. Varovalke imaš npr. lahko tri, ali pa 47. Zato je cena zanje lahko 10€ ali pa 150€. O ceni montaže ene vtičnice/stikala smo na formu že veliko prebrali.
viewtopic.php?f=6&t=8676&
viewtopic.php?f=6&t=38617&
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Po moje material ni ključnega pomena, saj je lahko največ 65 varovalk, glede na napisano. Varovalka je cca. 3€.

curimuri, govoriš o prebojih, tukaj je sicer malo loterije, ampak več kot 20€ na preboj ne more nihče računat; če ima srečo gre v minutki ali dveh skozi. Če ima nesrečo in se zaj*** gre max. pol ure.
Štemanje kanalov je naslednji haklc. Kakšen zid? Benton, cegu, porobeton? Tukaj lahko prihraniš. Če nimaš dveh levih lahko tudi finomontažo narediš sam.
Koliko postorov, koliko "posebnih" želja?

Pridobi si še kakšno ponudbo (glej mali oglasi -> iščem izvajalca). Vseeno pa menim, da mora biti za opisana dela/material cena nekje okoli 2000€.
Tudi meni niso cisto jasni ti preboji, glede na to, da bo slo itak vse po tleh, iz hodnika je dostop do vseh prostorov. Stene na katerih bo vecina vticnic pa so nosilne in zunanje. Ja, itak, da bom pridobil več ponudbo. Samo, ker se mi niti ne sanja kaksne so cene el inst sem popvrašal. Da približno vem, kaj izgleda kot čisti nateg in kaj malo manjši :?
pol tega zneska je polna kapa.nekje na forumu je bil en link do približnega izračuna:postavke so bile povprečna oddaljenost vtičnice/štekarja do glavne omarce,število prebojev,količina štekarjev,vtičnic,luči,...izračun je vrgel ven na +/- 10%.malo poišči.
Po nasvetu moderatorja prestavljam temo sem...

Pozdravljeni,

mi lahko prosim kdo pove kako električarji računajo finomontažo stikal in kakšna približno je ta cena?
Ali računajo po komadih? (koliko cca je cena za finomontažo po komadu?)

Elektro omarica je že zvezana torej je potrebno le priklopiti stikala (navadna, menjalna, žaluzije) in vtičnice. Imam približno 55 vtičnic in cca 75 stikal
Sem iz štajerskega konca, če je ta podatek pomemben.

hvala in lp
Za 3€ po komadu (samo delo) pridema s kolegom zmontirat Wink
Imam predračun za grobo montažo (predhodno postavljene cevi v plošče) z materialom in ozemljitvijo 2.500€+ ddv. Gre za hišo K+P+M bruto 300m2.
Delo za fino montažo (vezava razdelilne omare, vezava 60 kom stikal, 75 vtilčnic) za 800€+ ddv.
glede na podane podatke ok ponudba.

Skok na forum:

Zadnje novice