Splošno > O cenah materiala in storitev
cena električarjev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena električarjev
stanovanje izgleda, kot da je padla atomska, ker se renovira VSE nankrat. Tako da me prah ne skrbi Wink

bomo kar z rezalnikom.
V pogodbi imamo električarska dela za pritličje in mansardo 5.425 eur z DDV-jem. Meni se zdi to precej veliko, vendar za vsako reč, ki bi jo želela dodatno, pravi električar, da bo zadevo še podražilo Confusedhock: Pa nimava nekih esktremnih želja, niti ne pametne hiše :roll:

Ker bi želela, da nama isti mojster naredi tudi klet, me zdaj skrbi, da ne bo to še dodatnih 1.500 eur.

Vaše mnenje? ...hvala!!
Imam avto in mi pije 13L... veliko ali malo?

Povej vsaj kvadraturo, koliko prostorov, lokacijo (v Ljubljani so zlatarji)... Mene je prišla mansarda stene & knauf + 2x vetrolov + stopnišče + malo zunaj ... 4200€ groba in fina montaža (v ceni ni drobni material). Kakršnokoli zmišljevanje all inclusive.
Material za našo hišo (klet, pritličje, mansarda skupaj neto 185 m2) je bil 1530 eur, (komplet groba in fina montaža, vključno z štekarji, vtičnicami, montaža luči...), delo je bilo pa 900 eur. V to ceno pa ni všteta zunanja el. omara in priklop le te, ter valjanec. Smo pa pomagali štemati stene.

LP Karmen
Joj, sem res bolj ohlapno postavila vprašanje... :roll: :oops:

Gre za cca 160 m2, nismo iz Ljubljane, izvajalci so s štajerskega konca, ne gre pa za nič posebnega, samo groba inštalacija; v ceni ni niti električne omarice...
uf, ko sem tole bral cisto po nakljucju, sem se kr prijavil
zame kot električarja me je tole kr razocaralo na kak nivo se nekateri spuscajo z oceno koliko je katero delo vredno

pa veliko sreče ob iskanju najbolj ugodbega izvajalca
eleTomaz Napisal:pa veliko sreče ob iskanju najbolj ugodbega izvajalca

Treba se je znat pogajat. Pol pa prideš iz 7.000 EUR na 3.300 EUR. Za isti objekt.

Dobrodošel na bojišču!

Big Grin

Lp, Ivo
Kvadratara 254 m2, če kaj pomaga vsega skupaj 147 doz, 1250 m cevi (oranžnih), dovodni kabel 65m do omarice, kabel od omarice do hiše 35m, omarica, vse razdelilne omarice po hiši, štemal v večji meri sam, za omarice si je moj električar sam štemal.

No še pomemben podatek, da je bil električar oz. še je moj svak, ki mi je delal zastonj, kakor mi je tudi pri sami gradnji izdatno pomagal...

Znesek do sedaj ca. 950 EUR.

Veliko del naredim s pomočjo prijateljev in v izdatni meri veliko postorim sam.

LP, Boštjan
Prosil bi za mnenje predracuna/cene storitve...kaj se vam zdi?

Stanovanje, cca 50 m2, periferija Slovenije.

Pomoč pri načrtovanju po mojih željah.
cca 30 vtičnic,
cca 10 modulov stikal/tipk, različnih velikosti, povprečno 3 tipke na modul šaltra
vlečenje kablov (moja pomoč).
priključitev vsega in še gospodinsjkih aparatov+luči (cca 10-12 kom).
Vse doze in cevi bile predhodno že zagipsane (sami)
Omarica varovalk in priključitev vsega.
Meritve in končno poročilo.

Mislim, da nisem nič pozabil??

Samo delo (brez materiala), cca 1300€+DDV. Meni malo veliko.
Kakeršen popis, takšen predračun... cca. :twisted:
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
a si z levo nogo vstal? Wink

No, pa naj velja TOČNO namesto cca, pa bom potem stvar jaz korigiral, če bo potrebno.
lp
Nič ne pomaga - še vedno sem na levi nogi :wink:

Vlečenje kablov bo ene 200€
Za montažo vtičnic bo treba odšteti 100€
prav ene toliko za montažo stikal,
mogoče kakšen evro manj še za luči... pa si na 500€.
Potem pa je še vezava cele omarice in meritve.

Po moje ti jurja z DDV ne uide. Drugače pa boš verjetno dobil tudi kakšen ZS s ponudbo.
Ali pa kar Išči izvajalca.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
No jaz sem izbral samogradnjo, razen vezave omarice. Stanovanje 72m2,
-70 doz vse skupaj
-40 vtičnic
-10 stikal
-porabljenega je bilo cca 350m kabla
-groba inštalacija v ceveh
-omarica z FID stikalom in 18varovalk
-napeljava za internet-4 vtičnice, 70m kabla UTP, omarica za internet (130€ - DRAGO ko :evil: )
-priklop na omrežje, ki je že v bajti (cca 10 metrov 5x6mm2 kabla )
-fina montaža vsega

Vse skupaj sem naračunal 1200€, ves material sem nabavljal sam v lokalni štacuni, mojster mi je za vezavo omarice in priklop vzel 50€. Vse ostalo sem delal sam.

LP

Lesy
ok, hvala.

Koliko pa majstri računajo za meritve in certifikat o ustreznosti, tako povprečno?
Za:
2 FIDA + glavni
10 vtičnic
merjenje časa odklopa in toka.
Prosim za pomoč.

Pred kratkim mi je električar napeljal vode v mansardi cca100m2 (2xotroška soba, spalnica, hodnik, dnevna s kuhinjo). Ko sem dobil poračun pa nisem bil najbolj zadovoljen :? . Nato sem mu rekel za specifikacijo dela in materiala. Za material mi je naračunal cca 1200eur (brez vtičnic in stikal) - kar je čisto ok in se strinjam. zataknilo pa se je pri delu. Naj cena dela, ki mi ga je zaračunal električar ostane zaenkrat še skrivnost, ker bi rad dobil neko dokaj normalno oceno Smile

Ali bi mi lahko nekdo pomagal in ocenil (groba ocena) za delo na podlagi specifikacije materiala.
Povedal bi še, da je bil to popoldanski "mojster".

In še specifikacija (stvar je bila napisana na roke in so nekatere postavke malo čudne - to je še meni jasno pa vendar upam da bo nekdo ki se malo bolje spozna znal razbrati zakaj se gre):

Kabel 3X 2,5……..400m
Kabel 3X 1,5……..300m
Kabel 4X 1,5………80m
Kabel Py 16………..30m
Kabel Py 06………..15m
Kabel 3X 0,75…….15m
Kabel 4X 0,75…….10m
Žica 4mm2………..45m
Žica 2,5mm2……..45m
UTP…………………...25m
Antenski…………….20m

Doza podometna fi67…….100kom
Doza razvodna 100/100….…4kom
Doza nadometna 100/100…4kom
Pen cev………………40m
RB cev 16 ………….700m
RB cev 25…………….40m
RB cev 23……………40m
Vijaki M6…………….3škatle
Skobe -13,5……….80kom
Gips……………………100kg
Vtičnice nadometne……3kom

Varovalka 3X25A…….1kom
Varovalka 3X20A……..1kom
Varovalka 10A…………8kom
Varovalka 16A…………12kom
Fid 4X24A……………1kom
Trifazna zbiralka…..1kom
Enofazna zbiralka……1kom

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »