Splošno > O cenah materiala in storitev
cena električarjev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena električarjev
Pozdravljeni

Sem nova na forumu in me neki zanima. Z fantom sva kupila stanovanje v lj, letnik 1977, 70 kv. metrov. V tem stanovanju bi rada zamenjala elektriko v celoti, rada imela lučke tudi na stranskih stenah. Zanima me kolikšna bi lahko bila okvirna cena za takšno delo v Ljubljani?lp
*** vse piše na tem forumu. Uporabi malo iskalo Wink.

Popravil Nebomgabiksal ;-)
Lep pozdrav,
Kroket
Midva pa iščeva električarja iz gorenjske (sva iz okolice Cerkelj), da bi nama v kuhinji potegnil elektriko.Stanovanje imava v zgornjem nadstropju stanovanjske hiše, v spodnjem nadstropju je na istem mestu tudi kuhinja, tako, da je že vse potegnjeno do gor, le do pečice, hladilnika in do posameznih štekarjev je še treba potegnit. Ali je na tem forumu mogoče kdo, ki bi lahko prišel čimprej?
A to imate še v fazi izdelave sten ali so stene že izdelane.Ponavadi se dovod za štedilnik vleče direktno iz omarice z varovalkami,pa za hladilnik svojo varovalko,pa napo,drugo gre lahko iz iste?
za adaptacijo stanovanja(50m2) mi je elektricar naracunal1400 eur. (materjal + delo+ omarica). mojster je fusar, racuna pa da bo delal ene 3 dni. kaksna se vam zdi cena in ce ve kdo za koga cenejsega naj mi napise kontakt
Za iskanje izvajalcev je DRUGA tema...
konj82 Napisal:za adaptacijo stanovanja(50m2) mi je elektricar naracunal1400 eur. (materjal + delo+ omarica). mojster je fusar, racuna pa da bo delal ene 3 dni. kaksna se vam zdi cena in ce ve kdo za koga cenejsega naj mi napise kontakt

Ne moremo vam povedati, a je poceni al ne, če niste nč napisali koliko vtičnic,luči,....,pa drugih stvari rabite za naredit.
No, da še jaz zase vprašam...

V cca. 65m2 stanovanju je potrebno po sobah:

Soba 1:

- premakniti 1 dozo za cca. 100cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl).
- premakniti 1 dozo za cca. 50cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl)
- premakniti 2 dozi za cca. 30cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl)
- porezati steno cca. 200 cm in od ene doze teh 200cm poloziti novo cev in kabl)

Ostalo ostane kot je, do obstoječih doz so ze cevi.

Kopalnica:

iz obstojece doze postemati oz. porezati zid v skupni izmeri cca. 3m za poloziti cevi in kable za 5 zadev (luci, stekerji, ventilator). Do obstojece doze je ze kanal

Soba 2:

- od ene obstojece doze zrezati cca. 2m (v skupni izmeri) stene - več cevi, razdeliti od obstoječe doze do 5-6 novih vticnic nove kable (cez cev v originalni dozi potegniti nove kable)

- 2 dozi premaknit zacca. 2m (vsako) oz. od tam podaljsati oz. napeljati naprej do nove pozicije - za napo in indukcijo.

Soba 3:

- zrezati steno cca. 2m in potem cca. 70cm po stropu za podaljsati od obstojece doze novo cev in kabl

- zrezati po stropu cca. 70cm in poloziti novo cev in dodati kabl od obstojece doze.

- 2x preboj stene cca. 30cm in napeljava cevi za bodoce plane.

- zrezati cca. 3m stene in poloziti cev ter potegniti kabl(e) za 6-8 skupnih vticnic (za tv-jem).

Zamenjat za novo omarico z varovalkami...

Mojster bi rezal sam (ceprav imam masinco od Boscha), rekel je, da bi, brez priklopa vticnic in stikal vzel 1000eur z materialom.

Do vseh obstojecih doz so cevi, povsod, kjer bi se pozicija doze spreminjala oz. bi se podaljsevala, bi se od omarice vlekel nov kabl (razen tam, kjer so res predvideni res mali porabniki, bi se 1 kabl pac podaljsevalo naprej..)

Je to veliko ali ne? Naj bi pa bila cena z racunom...
crammond Napisal:No, da še jaz zase vprašam...

V cca. 65m2 stanovanju je potrebno po sobah:

Soba 1:

- premakniti 1 dozo za cca. 100cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl).
- premakniti 1 dozo za cca. 50cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl)
- premakniti 2 dozi za cca. 30cm v eno smer (porezati zid in poloziti cev in kabl)
- porezati steno cca. 200 cm in od ene doze teh 200cm poloziti novo cev in kabl)

Ostalo ostane kot je, do obstoječih doz so ze cevi.

Kopalnica:

iz obstojece doze postemati oz. porezati zid v skupni izmeri cca. 3m za poloziti cevi in kable za 5 zadev (luci, stekerji, ventilator). Do obstojece doze je ze kanal

Soba 2:

- od ene obstojece doze zrezati cca. 2m (v skupni izmeri) stene - več cevi, razdeliti od obstoječe doze do 5-6 novih vticnic nove kable (cez cev v originalni dozi potegniti nove kable)

- 2 dozi premaknit zacca. 2m (vsako) oz. od tam podaljsati oz. napeljati naprej do nove pozicije - za napo in indukcijo.

Soba 3:

- zrezati steno cca. 2m in potem cca. 70cm po stropu za podaljsati od obstojece doze novo cev in kabl

- zrezati po stropu cca. 70cm in poloziti novo cev in dodati kabl od obstojece doze.

- 2x preboj stene cca. 30cm in napeljava cevi za bodoce plane.

- zrezati cca. 3m stene in poloziti cev ter potegniti kabl(e) za 6-8 skupnih vticnic (za tv-jem).

Zamenjat za novo omarico z varovalkami...

Mojster bi rezal sam (ceprav imam masinco od Boscha), rekel je, da bi, brez priklopa vticnic in stikal vzel 1000eur z materialom.

Do vseh obstojecih doz so cevi, povsod, kjer bi se pozicija doze spreminjala oz. bi se podaljsevala, bi se od omarice vlekel nov kabl (razen tam, kjer so res predvideni res mali porabniki, bi se 1 kabl pac podaljsevalo naprej..)

Je to veliko ali ne? Naj bi pa bila cena z racunom...
Ko sem na grobo preračunaval vaše podatke sem prišel do zneska dobrih 600€, pod predpostavko, da je povprečna dolžina vodov, ki jih je potrebno zamenjati 5m. Cena pa je itak z računom.
Glede na to da sprašujete tukaj o ceni, je očitno, da vam je ta znesek previsok in potem takem, ne vem zakaj enostavno sami ne poštemate utore za kable in luknje za doze, zagipsate cevi in doze, nato pa samo pokličete enga fušarja ali pa upokojenega mojstra da vam zveže napeljavo in menja omarico.

Tak. Pa sem vam privarčeval delo, denar, uporabnikom tega foruma pa pisarjenje.
Lep pozdrav,
Kroket
saj to ne bi bil nohen problem. orodje dobim prakticno kar hocem na sposojo zastonj, vendar je bila fora, da mi je omenjen mojster rekel, da je cena ista, ce sami rezemo utore in polagamo nove cevi. in ker nisem iz el. foha, se mi je zdela pondba za 1000 eur samo za razpelat novo kablovje po pravici povedano bolana. se posebej, ker je to se brez priklopov stikal in vticnic (pa saj ne, da ne bi tega znali sami).
Ja no a ni bolje potem da sami naredite, pa nato napišete tukaj gor kako ste sami naredili delo in s tem privarčevali 1000€.
Drugače pa se dobijo 3 ponudbe in se nato dobi realna slika. Je pa tak, da manj kot je dela, večja je cena. Pač taka je ekonomska računica.
Lep pozdrav,
Kroket
iz nekje, pa ne vem kje, imam info, da naj bi morali v blokih elektriko delati pooblasceni ljudje, torej firme z racunom.

Ce se motim, zacnemo sami delati takoj v ponedeljek :mrgreen:
Če je tvoje stanovanje, potem kar sam naredi.
Sej zvezal bo mojster. Napeljali bote pa vi.

P.s. kaj pa druge briga kaj vi delate.
Lep pozdrav,
Kroket
Z rezilko se loti sten le, če je stanovanje prazno in če boš kasneje vse prebelil. Prahu pri tem načinu je neomejeno. Narejeni kanali so lepi (hja, imajo lepe robove) in dokaj enostavni za pogipsat.
Varianta 2 pa je s precej manj prahu (a vseeno kar nekaj za pospravljat) - kanale pa narediš z malo 'štemarco' s ploščatim dletom.

lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »