Splošno > Sam svoj mojster
knauf tunelček za napo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
knauf tunelček za napo
Lep pozdrav,

V kuhinji imam odzračevanje za napo v kotu stene, štedilnik pa je na drugi strani (cca 3m proč). Po vrhu stene (torej pri stiku stene in stropa) bi rad s Knaufom naredil tunelček v obliki kvadra za odzračevalno cev. Nimam še nobenih izkušenj s Knaufom in potrebujem pomoč.

Kako bi se sploh tega lotil? Verjetno potrebujem 3 knauf profile, tiste v obliki črke "L"? Eden na strop, drugi na steno in tretji za povezavo obeh knauf plošč... Ali pravilno razmišljam? Kako te Knauf plošče razrežem na željeno dolžino in višino? A moram obvezno pri stiku teh plošč prilepiti tisto mrežico? Ali je dovolj, da dam potem direkt na knauf ploščo izravnalno maso in čez pobelim? Skratka, prosim za kakšno pomoč, kako naj se tega lotim...

LP, Sašo
samurai Napisal:Lep pozdrav,

V kuhinji imam odzračevanje za napo v kotu stene, štedilnik pa je na drugi strani (cca 3m proč). Po vrhu stene (torej pri stiku stene in stropa) bi rad s Knaufom naredil tunelček v obliki kvadra za odzračevalno cev. Nimam še nobenih izkušenj s Knaufom in potrebujem pomoč.

Kako bi se sploh tega lotil? Verjetno potrebujem 3 knauf profile, tiste v obliki črke "L"? Eden na strop, drugi na steno in tretji za povezavo obeh knauf plošč... Ali pravilno razmišljam? Kako te Knauf plošče razrežem na željeno dolžino in višino? A moram obvezno pri stiku teh plošč prilepiti tisto mrežico? Ali je dovolj, da dam potem direkt na knauf ploščo izravnalno maso in čez pobelim? Skratka, prosim za kakšno pomoč, kako naj se tega lotim...

LP, Sašo

zato se dobi namensko cev za nape... ki jo pol obležeš z knaufom.. aja pa daj to nardit enmu ko obvlada da ti nebo pokalo pol... to ni tak dragi poseg...
ja, za cev vem... za knauf me pa zanima, kako bi to sam izvedel.. če mi lohk kdo pomaga, bi blo super.
Imam enako težavo in me zanima kakšna je in kje se kupi ta cev za napo, ki jo obdelaš z knaufom.

LP
Dejansko je lahko tako kot si opisal, 3 profile, sicer so U profili.
Če boš delal škatlo samo 150mm X 150mm (toliko ima namreč cev premera), potem lahko narediš samo z dvema profiloma, morda celo samo enim, ker profili so različnih dimenzij in če vzameš takega, ki je širok 75mm, potem tistih ostalih 75mm lahko visi v zraku.
Knauf lahko odrežeš kar z olfa nožem - prerežeš eno stran papirja, ploščo odlomiš in nato odrežeš še drugo stran papirja, vsekakor režeš s pomočjo ravne letve.
Na stike plošč med seboj, steno, stropom je potrebno dati mrežico. Če bo tunel res samo 150mm, potem daš izravnalno po celotni plošči.
Na koncu pobeliš.
Če res nisi tak tip za tako delo, potem dobi enga "majstra popoldanca", ki ti bo po šihtu to naredil. Več kot 80€ delo ne bi smelo bit.
ce bos delal za mapo... moras nujno uporabiti posebno cev za napo, ali pa navadno plasticno cev (110 premera), saj v nasprotnem primeru, ce bos delal samo iz knaufa, ti bo v parih letih vse slo v......
Zakaj=?
Napa odvaja vlago, in zato rabis najprej cev, katero pa lahko potem "obleces" v knauf, da lepse zgleda...
...moje mnenje...
[Slika: 233230239483e8a603e8d4.jpg]

Žal mi je da vas pol tako površno bere. Avtorja zanima le kako skriti cev v gips škatlo.

Na steno in strop pritrdimo UD profile, nato s stropnega spustiš pas gipsa, nanj navijačiš še zadnji UD in nato privijačiš še spodnjo ploščo.

To je vse.
Lp, furbo
Kako pa fiksiraš profile če imaš steno zidano iz teh rdečih votlih opečnih zidov, pa še frajha ni gor?
A obstajajo kakšni posebni vijaki v tem primeru al kako?

Hvala!
obstajajo posebni vložki za take vrste zidu
super, hvala za vse odgovore. jutri se bom lotil in bom poročal o uspehu.

samo še eno vprašanje imam: kako je s to mrežico? nekdo mi je rekel, da ne sme biti prilepljena na steno oz. strop - tam kjer je stik z drugim materialom. a je to res? kako se potem to naredi in pokita?
Poglej - na prvi strani tega foruma je na levi strani napis 'išči s stricem googlom' - v okence pod tem napisom vpiši le dve besedi: furbo knauf. Potem pa kar nad zadetke. Predlagam, da preletiš vse, zadrži pa se pri tistih, ki odgovarjajo na tvoje vprašanje. Že na prvi strani zadetkov jih je kar nekaj, v katerih je vse opisano do podrobnosti.

Pa veliko uspeha pri izdelavi - samo ne obupat.

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
ni mi še uspelo naredit, sem pa zaenkrat privijačil knauf profile na strop in steno in bom jutri dokončal Smile

imam še eno vprašanje: stanovanje je novogradnja in odtok zraka za napo je speljan v steno v navadno vodovodno pvc cev (fi 110mm). zato sem tudi jaz mislil uporabiti kar takšno cev, saj najbolj "paše" v luknjo na steni... zdaj sem pa iskal z iskalnikom in sem tukaj našel nek komentar, da se to ne sme zaradi požarne varnosti.. kako je zdaj s tem? a je to res? na drugi strani sem slišal, da tudi nekateri monterji kuhinj uporabijo kar te cevi, pri nas so očitno v celotnem bloku v stenah po taki cevi speljani odtoki od nap...? Mal sem brskal po netu in prebral, da je tališče ("melting point") teh pvc cevi 212 C. a ni to dost?
evo, objavljam kar tukaj, če bo še koga drugega zanimalo - nekaj sem furbota še po zasebnih sporočilih spraševal in tu so njegovi odgovori. Smile

samurai je napisal/a:
Citat:živjo!
zadnjič bi mi pomagal in odgovoril na moje vprašanje, kako bi se lotil izdelave knauf tunelčka za napo... no, zdaj sem se končno lotil in sem pred nekaj dilemami in nebi rad narobe naredil.. a mi lahko še malo pomagaš?
- a je pomembno, kje je tisti tovarniško zarobljen konec gips plošče? mislim, ali mora biti pri stropu oz. steni?
- kako naredim pravokotni stik 2 gips plošč (a to potrebujem alu kotnik, ali je dovolj samo mrežica?)
- imam fugenfiller leicht. a je to samo za fuge, ali lahko celotno ploščo izravnam s tem fugenfillerjem in potem čez belim?

lp

Drugič raje vprašaj kar na forumu, tako imajo še drugi kaj od tega. Pa pojdiva:

- zarobljen kos plošče je najbolje imeti na stikih plošč in sicer navpičnih, rezanje dvometrskih kosov je mučenje samega sebe.
Da se še malce pojasnim, najlažje je obešati na strop kose 120 oz 125 ( širina plošče rigips ali knauf ) X višina. Tako imaš med ploščami lepe tovarniške stike, ki se jih najlažje pokita, ob steni in vogalih pa lepo ravnino, na katero se spet enostavno da vogalnik. Tudi poraba materiala je na ta način optimalna.

- v tvojem primeru je dovolj tudi mrežica, kotnik ščiti vogal pred udarci, torej naredi po želji.

- fugenfiler je samo za kitanje stikov, je pa pri teh škatlah tako, da ko se položi vogalnik, zaključek od njega povsem v vogalu nekoliko gleda ven iz površine gipsa in potem imajo navadno pleskarji tako široke lopatice za gips ( oz. drugače jim rečejo, take kvadrataste zadeve ), da praktično potegnejo maso po celi površini škatle, da to izravnajo, tako masa za kitanje v bistvu potem tudi služi kot izravnalna. Na stenah kaj takega ne bi šlo, tu pa je možno.
Kakšne so omejitve glede polaganja knaufa v tem primeru? Verjetno se lahko knauf plošča popolnoma približa cevi od nape?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »