Opremljanje doma > Kopalniška oprema
kateri material za fuge je najbolj kvaliteten

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kateri material za fuge je najbolj kvaliteten
Katere materiale za kopalnico mi priporočate glede kvalitete. Predvsem fugirni material, da se kasneje ne nabira kaka plesen tam kjer ni treba, kaj je najbolje uporabit tam kjer je stik banje s steno, kjer se rado pojavi tisto črno? Kateri material so najkvalitnejši?
Nam so predlagali fugirno maso kerapoxy. Opozorili so nas tudi pri izbiri keramičarja, naj bomo pozorni da ima že prakso z to fugirno maso.
Baje se keramičarji tudi izogibajo dela z njo ker je hitro vezoča in se je ne da potem odtranit iz ploščic
bjost,
preglej spletnik od "Terakote" in njegove komntarje.
Priporočal bi Mapei-ovo fugirno maso"Ultracolor plus". (podoben komentar kot bosces). Za sam stik AC Mapaesil oz. podobno maso , ki mora vsebovati " antibakteriološčke" primesi, ki preprečujejo nastajanje plesni. :lol: Moraš vedet , da samo kopanje odnese s tebe kar nekaj "stare" kože to je eden glavnih vzrokov nastanka plesni.

Lep pozdrav
Kje lahko kupim te Mapei izdelke na Štajerskem koncu?
Martin v Žalcu ali Celju (Tripexova stavba pri Sparu...)
bjost,
zupi13 v Žalcu imajo samo osnovno "belo", pa še to bolj poredko.
Prej bo držalo ta "Tripex" stavbo.(zadaj kjer je bil Baumax)
Kaj pa v MB?? Poišči malo boljše trgovine s keramiko, pa vprašaj za Mapei.

Lep pozdrav
Ko sem jaz kupoval sem dobil večino nians v Celju, ostale pa v Žalcu... Mogoče sem imel pa srečo?
Tudi zame je ta dilema zelo aktualna, pa če sem prav razumel, je Mapei Kerapoxy popolnoma neporozna (ne pije vode in zato plesen nima šans), vendar je bolj zahtevna za delo (predvsem moraš dovolj kmalu počistiti, ker potem ne gre več stran). Mapie Ultracolor Plus pa je baje zelo dobra navadna fugirna masa, ki ima neke primesi silikona, zaradi katerih je manj porozna. Torej, še zmeraj je porozna, vendar manj. Je pa tudi bolj preprosta za delat.

Sam še ne vem, kako se bom odločil (delal bom sam, vendar sem bil nekoč modelar - sem počel že kakšne bolj natančne stvari, kot so ploščice Wink )... Če ima kdo izkušnje s kerapoxyjem, bi bil vesel mnenja, ali je vredno truda.

Lp!
Kaj pa po nekaj letih, ko fuge spremenijo barvo. lahko te neporozne obnoviš-pobarvaš?
Lahko jih prebarvaš, lepo izgleda, ampak je mukotrpno delo. Starši so delali nekaj takega, pa je lepo izpadlo - mislim, da so uporabili neko barvo na epoksidni osnovi.

Je pa sigurno lažje takoj od začetka uporabiti dobro fugirno maso.

Lp!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »