Splošno > Sam svoj mojster
zidanje kamina

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zidanje kamina
mfeist, vsi se že veselimo tvojih odgovorov Smile Kam si pobegnil?

Hvala!

Lp, Dean
Pozdrav vsem!

Od lanskega aprila do danes se je pri nas marsikaj naredilo - tudi kamin zunaj že stoji v vsej svoji veličini. Pošteno smo ga že preizkusili, manjka pa še nekaj dokončnih fines:
1. zaključni sloj na kapi in dimniku: nekajkrat smo zakurili in zdaj počakali še zimo, da beton naredi svoje - spomladi se kapa in dimnik ponovno fino zaribata in pobarvata
2. dimniška kapa: dogovorjeno za izdelavo po meri, moram samo še izmeriti dimnik Smile
3. lesena vrata pod delovno ploščo in lesena polica v elementu: po meri narejena masivna vrata iz polnega lesa; starinski izgled
4. streha nad celotnim kaminom: štirje leseni stebri, čez ukrivljeni šperovci in pokrito s plastiko - enak sistem kot pergola ob kaminu (slika spodaj)
5. mehanizem za peko kralja živali: našel pri sosedih hrvatih proti Zagrebu - ugodna in zelo kvalitetna izdelava - nosilec, vilice, motor... - dolžina palice po meri narejena - moram it samo še iskat
6. morebiti vrata na kurišču: še vedno mogoče razmišljam, da bi na steni levo in desno pritrdil tečaje za vrata. Vrata bi dal delat po meri in kamin zaprl, ko pečem izpod peke, mogoče kdaj tudi za kakšen kruh kar na šamotu ali pice. To varianto še puščam odprto, ker ne vem kako je v tem primeru z dimnikom - loputa za odpiranje in zapiranje dimnika?

Ostalo naj povedo slike. Če ima kdo kakšno vprašanje, na plan z njim. Rade volje razložim. Izdelava je v celoti lastna s pomočjo dodatnih parov rok Smile

[Slika: 067.jpg]

[Slika: 069.jpg]

[Slika: 088.jpg]

[Slika: 074.jpg]

[Slika: 096.jpg]

[Slika: img0046.jpg]

[Slika: img0064.jpg]

[Slika: 093.jpg]

[Slika: 102.jpg]

[Slika: 141.jpg]

[Slika: 155.jpg]

[Slika: 157.jpg]

[Slika: 185.jpg]

[Slika: 212.jpg]

[Slika: 172.jpg]

[Slika: 2012-07-07-003.jpg]

[Slika: 2012-07-07-006.jpg]

[Slika: 215.jpg]

[Slika: 216.jpg]

[Slika: 217.jpg]

[Slika: 218.jpg]

[Slika: 13082011392.jpg]

[Slika: 29082011141.jpg]

[Slika: 29082011149.jpg]

[Slika: 29082011141.jpg]
svaka čast Smile
Hvala Smile
Tole si pa odlično izdelal!
Kapo dol.
Če prav razumem, si s tem nadomestil prejšnji "serijski" kamin, ki jih prodajajo v merkurjih in bauhausih?

Glede vrat spredaj, ki jih omenjaš pa po mojem razen estetskega učinka ne vem, če imajo smisel?
Po mojem mnenju je odprtina prevelika in boš težko dosegel efekt krušne peči, oz. pizza peči.
Poleg tega tam v pizza peči glavno vlogo odigra obod, ki zadržuje (in odbija) vročino navzdol, zato se tudi dimnik premakne iz sredine naprej.

To je bil tudi glavni razlog, da sem se jaz odločil za dvojno kurišče - roštilj posebej, pizza peč pa posebej, ker sem prvenstveno hotel imeti pizza peč (predvsem za peko kruha in tudi za pizze, uporabljamo pa tudi za peko v lončeni posodi).
Celega prašiča itak ne bi nikoli pekel, zato mi zadošča roštilj manjših dimenzij.
Zdravo tudi tebi.

Tako je, ta je nadomestil svojega manjšega predhodnika Smile

Okoli vrat imaš prav ja. Peč za peko kruha in pice bi poleg vrat spredaj zahtevala najbrž tudi velban strop v peči in pa dimnik pomaknjen naprej - jaz ga imam namreč zdaj čisto zadaj.

Sicer pa odličen kruh pečemo tudi v peki - po končani peki mesnih mojstrovin izpod peke še vedno vržem pod peko kruh, ki se odlično speče in izkoristi še preostanek žerjavice Smile
Seveda se da speci kruh izpod peke, nam ga je sjor Frane velikokrat spekel na Korculi.
Je pa tezje, ker moras dobiti filing za vrocio, da ne zazges.
No, saj zazge se tudi nama v krusni peci ...Pizzo ze obvladam, kruh pa se ne :-(
Ah, če gre meni kruh izpod peke brez težav, potem bom pa še pico poskusil Wink
Temperaturo peči za kruh preveriš z časopisnim papirjem. Postat mora rjav, ne sme pa zagoret.
Vržeš pest moke in vidiš kako porumeni,če hitro zažge je prevroča.Tako je zmeraj delala naša mama,ko je še doma pekla kruh.
Odlicno, kapo dol...
Glede vrat pa, sosed jih ima na podobni furuni pa jih ne uporablja. Za kruh je peka odlicna - kot ze ves, pizza pa se bo super spekla tudi v tvoji peci. V kotu dobro zakuri, ko dobis zerjavico jo pometes od kota stran, v kot pa na samot polozis pizzo. Speces jo pa lahko tudi pod peko...
Super,

hvala za predloge. Mogoče samo še kakšen namig glede časa pečenja pice? Kako dolgo jo potem pečete recimo na šamotu? 3min? 5, 10?

Hvala Smile
O hudo........

Majstorski, deanw.
No pain, no gain.
Odvisno od vrocine nisem pa nikoli meril, po mojem kaksne 3 ali 4 minute?
Gledam kako rumeni, malo jo obracam (oziroma vrtim) in potem jo vzamem ven, ko je ustrezno "zazgana". Najbolje da probas najprej kar tako, ne izpod peke.
Vrocino peci pa jaz "merim" tako, kot je pisalo v navodilih - ko je celoten velb bel (saj ni vec) je ok za pizzo. Je pa to prevroce za kruh, zato najprej specem par pizz, potem jih pojemo, sele nato kruh.

Good luck!
Pizza v pravi peci okoli 4 min., v tvoji ( tako kot sem opisal) kaksno minuto vec.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »