Splošno > O cenah materiala in storitev
Avans ... Koliko?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avans ... Koliko?
KOliko se spodobi glede na dobre poslovne običaje plačati avansa?

Najraje bi videl da razčlenite glede na to ali se plačuje avans samo za delo in drobni material, glavni material pa kupi investitor sam ali pa ga plača ob prevzemu ... in na to da se plačuje tako drobni material, kot glavni material, in delo ...

majstri na plan!
Avans se plačuje glede na ponudbo/pogodbo. Zelo različno od firme do firme. od 10 pa tudi do 90%.
Če pa imaš v mislih šušmarje...je vse stvar dogovora. Jaz ne bi dal več kot 10%.
Različno, nekdo ne bo hotel dati nič, drugi spet do 90%.
Izvajalec pa spet... Bo zadovoljen z 10% ali pa bo hotel 80%.

Bi se dalo veliko pisat o težavah z obojimi, naročnikom in izvajalcem, pa ponavadi tu beremo o problematičnih izvajalcih.
Neplačnikov pa je tudi ogromno, ampak ker sami sebe ne dajo na tapeto (izvajalec ima pa pametnejša dela od stokanja po forumih glede neplačil) zanje pač redko slišimo.

Jaz običajno nisem dajal avansa, pa tudi izvajalci niso zahtevali.
(Velik vpliv v manjših krajih ima tudi "dober glas", tako investitorja kot izvajalca)

Edino za zadnje investicije sem dal po 50% avansa po predračunu, kao za material, za škarpe.
Le še pripomba na kar me je zaspanc spomnil. Avans ne jemljejo izvajalci za materijal kot večina misli. Ampak kot zagotovilo posla. Za materijal imajo tako vsi mojstri odlog plačila (razen seveda orto šušmarjev).
MojWeb Napisal:Le še pripomba na kar me je zaspanc spomnil. Avans ne jemljejo izvajalci za materijal kot večina misli. Ampak kot zagotovilo posla. Za materijal imajo tako vsi mojstri odlog plačila (razen seveda orto šušmarjev).

Posel se zagotovi s pogodbo. Če pa izvajalec nima dosti dela (posledično tudi denarja) in zahteva avans, potem je slab. Jaz take prezrem. Moj zidar je v pogodbi navedel plačilo po opravljenem delu, seveda po opravljenih fazah dela (temelji, pritličje, nadstropje, mansarda in streha).

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »