Splošno > Sam svoj mojster
Lepilni trakovi (abdektrak) - kako jih odstraniti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepilni trakovi (abdektrak) - kako jih odstraniti
Pozdravljeni

Pred več, kot letom dni, sem vgrajena okna (belo lakiran les) zaščitil pred vsemi mogočimi vplivi, ki je pojavljajo pri notranji izgradnji stanovanja. Zaščitil sem jih s PE folijo, ki sem jo na okna nalepil s krep lepilnim trakom (bolje poznan kot "abdektrak"). Sedaj se pojavljajo problemi pri odstranjevanju tega traku, saj na oknu ostajajo sledi lepila. Na kak način se ga lahko znebim, ne da bi poškodoval barvo oken.

P.S. Trak sem navlažil. Sicer je malo bolje, ampak samo malo.... :oops:

LP

Jože
poizkusi z fenom, nalepke-etikete se dajo na taksen nacin lepo odstraniti, za ta trak pa zna biti problem, drugace pa obstajajo tudi taksni s katerimi nimas problemov pri odstranjevanju tudi po daljsem casu, tako da za drugic priporocam ...

pa veliko uspeha
zrihtamo marsikaj
Našpricaj z WD 40 in malo počakaj, potem pa z krpo obrišeš
Chif
Če ti ostane lepilo- industrijski aceton.
Če ti ostane še trak- industrijsko čistilo, kako se mu točno reče- moram pobrskat v delavnici.
Lep dan še naprej, pa kjerkoli že ste.
Navadno jedilno olje.
Kdor hoče najde pot, kdor noče najde izgovore.
Če bo sploh šlo. Baje ta lepila spremenijo kemijsko strukturo pod vplivom UV žarkov ipd. Vsekarko poizksui to kar so ti predlagali sogovoriniki, jaz bi poizkusil od najmanj agresivnega (olje, Wd etc) do najbolj (aceton ipd.). Se je pa meni tudi zgodilo, da sem imel nekje nekaj tega lepila in je sonce sijalo nanj en teden, pa sem imel ogromno težav.

Vsled tega, da ostali ne bi delali takšnih stvari. Za to obstajajo posebni trakovi AERO, ki so vijolične barve in tudi cena v primerjavi s konkurenco je relativno ugodna.
tele krep traki so hudic, se kr zapecejo na les. Probi z wdjem tko kot je ze en omenu.
topila ti bodo poškodovale lak... Cry ali pa vsaj razhrapavila površino laka...
Sam se z starimi kreditnimi karticami in karticami od TR, stare magna....
fizično, počasi cm po cm....pa vroča voda, pa cet ,pa veliko nohtov... :?
da niserm poškodoval plastike...
(ti pa laka in lesa)
Če je že preveč časa samo še brušenje in barvanje. Isto se zgodi s folijo na plastičnih, ko se zapeče na okno, ker folk hoče imeti okna zaščitena do konca, potem pa dol ne dobi.

Papirnati trak imaš lahko max. par dni, toliko da zaščitiš in pobarvaš potem pa takoj stran !

l.p. Jože
Vsem ostalim še enkrat predlagam, da drugič poizkusijo z vijoličnim aero trakom. Jaz sem iskal pred več kot letom dni primeren trak za lesena okna, ker se v običajnih trgovinah ni dobilo nič primernega. Po naročilu sem dobil trak, ki sploh ni bil primeren. Potem pa sem v Merkurju odkril ta vijolični aero trak, katerega cena je zelo sprejemljiva. Sem ga imel po cel mesec, pa se ni nič poznalo.

http://www.aero.si/ps/lt_m_4401.htm
Zalepil kovinsko ograjo na balkonu pred hidroizolacijo in polaganjem ploščic z rumenim krep lepilnim trakom. Po 10 dneh ga ne dobim več dol, se trga. Nasvet Pupe28 je zadetek v polno. Namazal z jedilnim oljem, pustil 1 uro, potem se trak skoraj že sam odlepi.
Jaz te probleme rešujem s tem izdelkom:
https://www.euroton.si/avtodeli/tesa-od ... 03722.aspx

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »