Kar naredi dom > Dom in male živali
rastline in mački

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rastline in mački
Lep pozdrav.
Imam štiri mucke ki so veliki razvajenčki, stalno v stanovanju, ker jih ne spuščamo ven in seveda en problem. Vsako rastlino ki jo dobim, rože v lončku, ali rezane, takšne ali drugačne, tudi kaktuse, vse nam mucki prej ali slej lepo pomalicajo. Vegetarijančki :lol:

Kakšno rastlino sploh lahko imamo v stanovanju, da nam je ne bi popapcale mačke?!
Sem velika ljubiteljica živali sploh muck - bolj kot za rastline bi te moralo skrbeti za mucke. Stanovanje namreč ni primerno zanje, sploh v tvojem primeru ko očitno nimajo niti malo stika z naravo.....
Se čisto strinjam s tabo, ampak so že od rojstva stalno v stanovanju in glede na to, kako predejo in se stiskajo k nam, mislim, da nas imajo radi. Sem namreč v bloku, okrog njega pa ogromno psov in potepuških mačkov, ki so sicer božci ampak tudi prave vrečke bolh ipd... Drugače pa vem ja, da je idealen prostor za živalce narava, ampak tudi sami jim lahko omogočimo zelo prijetno bivanje...
Hvala pa veliko srečnih trenutkov z najprijaznejšimi bitjeci...
Brez veze je razpravljanj o tem, a so mački za ven ali noter, ker se lahko razvije ena dolga brezplodna polemika, pa še vprašanje se nanaša na čisto drugo stvar.

Naša mačka rož sploh ne poduha, vsaj kadar smo zraven. Kupi seme mačje trave in jo posej, potem pa boš videla, če bo kaj boljše. Ker za mačke sploh ni zdravo, da ti očupajo sobne rastline, od katerih je vsaj pol strupenih. Imaš srečo, da se ni še noben zastrupil. Drugače bi bilo dobro, da rastline umaknete na nedosegljiva mesta za muce.
Ja, mačja trava pomaga. Lahko jo kupiš tudi že pripravljeno, da jo samo zaliješ in zraste. To prodajajo povsod.
Pa še to - stanovanje je več kot primerno za mucke. :wink:
Prvič, ko greš po regrat, vzami s sabo še eno dodatno vrečko. Izpuli šop ali dva trave, nesi domov in vtakni v cvetlični lonček. Dobro potlači, da ne bodo mačke zvlekle ven. Občasno zaliješ in imaš približno en mesec mir. Ko je trava "popasena" čisto na kratko, ali pa če se posuši, jo greš zamenjat. Izpuliš spet šop ali dva, rabljene šope pa vtakneš v nastalo luknjo.

Od rož si pa za začetek nabavi kaj takega z debelimi listi (npr. fikus). Brez skrbi, da se bodo pri taki izbiri mačke odločile za travo in bo imel fikus popoln mir. Kasneje lahko dodaš še druge rože, vedno pa prej preveri, da rastlina ni strupena za mačke. Za vsak slučaj, če bi se katera vseeno zmotila... :wink:

Idealno okolje za mačke je hiša z bio vrtom, po možnosti nekje v planinah. Ampak spet, če bi si vsi ljubitelji mačk postavili hiše z bio vrtom v planinah, bi bila pa tam taka gužva, da ne bi bilo za živet. :roll: Hvala bogu, da so mačke prilagodljive in jim (razen izjem) življenje vstanovanju čisto ustreza.
Jaz imam pa takšne izkušnje, da to nič ne pomaga, ker ni nujno da mački manjkajo vitamini, da zato je rastline. No, verjetno bi mačja trava pomagala, čeprav sem jo jaz naši mački kupila samo enkrat. Izkazalo se je, da ona preprosto rada grizlja rastline. Sedaj ko je večja, jo je minilo.
tiste rastline, ki jih je, "namaži" s pomarančnimi olupki in muca se jim ne bo približala (mogoče deluje to samo pri naši :? )
s pomarančnim olupkom ali pa potresi poper.... deluje... jaz z našo zverino nimam takih problemov, 8) je namreč preveč len za karkoli.... :lol: sem pa opazila, da se mu pomaranče nekako ne dopadejo in kar odskoči, če je npr. na kavču in se lotim lupit pomarančo :lol: to s poprom sem nekje zasledila... ma ne vem več kje :oops:
Vijolic se muce sigurno ne lotijo.
Izkušnja z različnimi mucami.
Najprej res preveri, katere rastline so za muce strupene in če ijh imaš rada, muce namreč, se boš tem odpovedala.
Kar se pa tiče odvajanja muc od nezaželenega vedenja (kakršnegakoli pač), je najboljša "vzgojna šiba" šprica z navadno vodo. Šprica = lahko tudi prazna in dobro pomita plastenka od čistila za steklo ali pa tista za vlaženje rastlin. Vsakič, ko muca stori kaj, kar ni OK, jo enostavno pošpricaš z vodo in če si dosledna, se bo neželenega vedenja v kratkem odvadila.
Zakaj mački radi jedo rastline. Ker je v prehrani pomanjkanje vlaknin ki so potrebne za izločanje "dlake" iz prebavnega trakta. Predvsem tisti, ki hranite mačke s cenenimi mačjimi hranili i n so le ti v zaprtem okolju brez stika z naravo, je potrebno zasaditi in to redno početi malo večjo količino mačje trave. Če že tega ne počnete, potem prinesite mačku vsaj malo resaste mlade trave, ki jo najdete na travniku. Ampak po temu bodite pozorni na to, da bo maček večkrat bruhal in verjetno bo zbruhal tudi večje količine dlak (kepe). Prav tako je potrebno mačku občasno dodajati pasto "maltsoft" od Gimpex-a, ki raztaplja dlake.

Kar se pa okolja tiče ... pa saj ti maček pove, ali mu je zaprto stanovanje OK ali ne. Še vedno bolje, kot pa cesta in žalostne zgodbe. Minili so časi, ko so bili mački samo lovilci miši. Pa še en stereotip: maček neha loviti. če ga kastriraš ali muco steriliziraš! Halooo, tale je hudo iz trte izvita. Nagon ostane!
Pri moji nekdanji punci jih je kar 6 ! v dokaj malem stanovanju (cca. 35 m2).

Požerejo dobesedno vse, še na kaktus so se spravili. Od pomarančnih olupkov samo kihajo. Naravo na žalost opazujejo samo skozi okno če slučajno niso rolete dol Sad

Vsi so sterilizirani. Nesnage pa delajo da je joj, mislim da so okupirali stanovanje. Njej sta ostala samo še spalnica ter špajz :roll:

Sicer ne maram preveč mačk ampak sem vseeno mnenja, da je to mučenje živali... :x

LP, BB
Jaz tud imam mucija in to skoz v hiši. Živimo ob glavni cesti in samo lahko si mislite koliko časa bi bil med nami če bi bil zunaj. Prav, da mu nič ne manjka ker je skoz noter. Big Grin Ponoči najraje spi pri meni pod kovtrom.

Ker mačkonar nima stika z zunanjim svetom (razen občasnega sprehoda po strehi in balonu) sem mu v cvetličarni kupila par ciperusov, ki jih lepo grizlja. Na splošno imajo mački radi grobo oz. resasto travo. To morajo jesti zaradi tega, da se mu ščisti želodec, ki je poln dlake. Poleg tega mu vsak drug dan stisnem kak centimeter ali dva paste Malt-soft.

Muc je tudi kastriran, nagona po lovu pa še zdaleč ni izgubil, saj je na balkonu ujel že 3 ptiče. Confusedhock:

Tisti, ki imate muce noter zaradi tega da nimajo bolh, mu raje kupite Frontline.

Pa še ena slikca mojga krucija

http://www.alter.si/content/mystuff/46/m...jpg?blabla
zivim z macki ze tri desetletja in moram rect, da sem opazovala različne pasemske in nepasemske muce jest raslinje in najveckrat je bila to ta trava, ki te fino u prste zareže, če jo potegneš med njimi, drugace pa so muce moje mame fino rade jedle zeleno solato, tako nabrano z vrta, ko jo je čistla je še mački sveže oprano postregla.

lp, piara

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »