Kar naredi dom > Zabavna elektronika
koliko velik lcd?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koliko velik lcd?
Se mi ne sanja, ker si ne predstavljam tv. v spalnici. Pa še nekaj če imaš od kavča do tvja 5. metrov a ni 94.diagonala malo majhna. Razen, če se govori o čem drugem.
No, meni je pred mesecem dni crknil 82cm TV (pol leta po selitvi v novo hišo).

Stara hiša:
oddaljenost od TV: 3,5m 82cm ekran CRT (torej vidno cca 76cm)

Nova hiša:
oddaljenost od TV: cca 4,5m

V stari hiši je bil ekran 82cm (oz. vidnega 76cm) čisto dovolj. Sicer se ne bi branil kaj večjega ampak je bilo zagotovo dovolj.

Ko smo se preselili, je bila 82cm TV občutno premajhna. Zdaj imamo plazmo 106cm in je ravno za silo - če bi bile finance, bi si zagotovo umislil 127cm.

Moj predlog:
za TV, ki je oddaljen 3m, kot navajaš, bi bil minimalno 26" oz. 66cm ekran, pa čeprav gre za spalnico. Če daš na 3m 66cm LCD in gledaš slabši analogni signal, bo slika še vedno dovolj lepa. Če bo ekran večji, bo slika slabša.
Če bosta pa gledala HD, potem pa si lahko umislita tudi 127cm ekran Wink
LP, Goran
Jaz gledam 22" na 3m iz postelje in ker TV v spalnici ni primarni TV mi ni jasno zakaj vsi posiljujete gole15 z gigantskimi dimenzijami.

In tiste, ki kritizirate Hoferjeve izdelke, naprošam, da navedejo konkretne razloge proti njihovemu 16:10 22" LCD TVju za 299€.
Želim boljšo ponudbo v price/performance rangu za sekundarno TV.

Goran_r,
predvidevam da si imel 4:3 CRTja, zdaj pa imaš vsaj 16:10 če že ne 16:9?
Si upošteval, da je ključnega pomena višina zaslona, ki je pri wide 82 morda celo manjša kot pri 72 CRT 4:3?
ja,jaz sem vajena,da je v sobi tv.včasih berem,včasih pa mi zelo paše pogledat kak film.

zaenkrat imamo skor nov crt samsung slim fit,totalna jajca.je pa 72,se bojim,da bomo morali,takoj ,ko gremo v novo bajto ,čez 1mesec razmišljat tud o lcd za dnevno.
nevem,danes sem gledala v merkurju na 94 hd signal in je bilo uaoooo,pol pa na navaden signal grozaaaa.

me za dnevno kar ne mika kupovat še tv ,ker se bojim,da bo razočaranje in slabša slika kot na crt.

kdaj pa bomo imeli hd signal?siol imamo,pa je kar je.
Zaspanc Napisal:Goran_r,
predvidevam da si imel 4:3 CRTja, zdaj pa imaš vsaj 16:10 če že ne 16:9?
Si upošteval, da je ključnega pomena višina zaslona, ki je pri wide 82 morda celo manjša kot pri 72 CRT 4:3?

Zaspanc... zbudi se in poglej, kaj sem napisal... 82cm ekran - takega ni v 4:3 formatu - torej sem imel 16:9 format in zdaj imam tudi 16:9 format

26" pa tudi ni tak gigantski ekran, kot ti navajaš...
LP, Goran
Goran_r, sem napisal "predvidevam", ali si ti zaspal in spregledal?

Če imaš ti veliko dnevno, še ne pomeni da nimajo nekateri majhno spalnico.

Poleg tega so bile omenjane tudi 37", ne le 26 (ki res ni gigant, a govora je o 4x3 spalnici), želje pa so bile 15 do 19...
A ne obstajajo celo izračuni za idealno diagonalo glede na oddaljenost do TV?
gole15 Napisal:dragi moji,govorim spalnici,ki meri cc 12m2!!!

za v dnevno,kjer je od kavča do tv cc 5m pa bom razmišljala o 94 lcd,zadj pa rabim eno 20 za SPALNICO!ideje vseeno dobrodošle.

Človek, vzemi si 20 min časa, pa se v kakšni trgovini vsedi za TV-je različnih velikosti z razdalje, kot jo imaš od postelje do stene v spalnici, pa si izberi velikost ki ti najbolj paše. Vsak član foruma ti bo svetoval tisto, kar njemu najbolj paše v njegovi spalnici, tut ne vidijo vsi enako dobro, tako da tukaj lahko dobiš nasvete od 10" do 100". A boš TV gledal 5h na dan ali 5x letno? Sej verjetno maš tudi kakšne omejitve glede omar in podobno, a ne ? Itd ...
No... saj se ne mislim prepirat ali komu karkoli vsiljevati Wink

Vprašanje je bilo postavljeno, jaz sem pa napisal svoje mnenje iz lastnih izkušenj. Ravno zato, ker sem imel približno enako veliko oddaljenost od ekrana v stari dnevni... imel sem cca 3,5m od stene do stene... ko sediš na kavču, si še cca 20cm bliže... CRT ima tudi cca 50cm globine, tako da si v končni fazi na cca 2,8m oddaljenosti od ekrana. LCD lahko postaviš cca 20cm od stene in potem gledaš v 3m oddaljeni sobi ekran, ki je oddaljen 2,8m od oči.

In ja Wink (pa ne, da bi se ponavljal Wink ) jaz bi za tako oddaljenost vzel 26". Ravno zato, ker je bil eden izmed postavljenih "pogojev", da lahko normalno gledaš Wink
LP, Goran
to s trgovinami je pa mal tako tako.sem bila v merkurju včeraj,samo...
med tisto poplavo tv je mala 20 res malaaa. :?
nimaš občutka v trgovini,zato pa sem rabila nekoga,ki ima lcd v sobi in kolk velik bi bil ok.

in ker imam zdaj 51 ekran,ki je mogoče mal prevelik,bi bil v novi bajti dovolj malo majnši,nevem pa ali je 51 crt isto, kot lcd eneke veličine.

si nisem mislila,da se okol teh lcd ševedno tolk krešejo mnenja.
jap,bom morala v lov za dnevno lcd,pa bom spet tam;katerega kupiti.vam javim ,ko ga kupim,kaj sem izbrala in kako izgleda-za sobo,dnevna bo itak pela 94.

oj,kakšen digitalni reciver pa ?me zanima,če se da res kaj izboljšat signal.kaj pa bi šlo tole na siol tv?bi se včeraj kar vsedla tam v merkurju in gledala tisti program na hd,res dobro Smile
CRT 51 ima cca 47 cm vidnega polja.
LCD 51 (20") ima pa vidnih vseh 51 cm.

Je pa vprašanje, kaj boš gledala v spalnici. Če bo to TV SLO, potem si nabavi 4:3, če boš pa gledala bolj filme, potem pa absolutno 16:9 ekran...
Ker je film na 51cm 4:3 res majhen Wink

Kar pa se tiče dnevne:
Na 5m oddaljenosti ne dajaj manj od 106cm oz 42". Ti bo žal Wink
LP, Goran
oj,goran,ampak kašen je zdaj ekran pri crt 4:3?hvala
Jaz imam v dnevni LCD oddaljen od sedežne 1,8 m, diagonala je pa 75 cm. Za to razdaljo je čisto O.K. V spalnico pa ne bi nikoli dajal tv-ja. ...čim manj elektronike in podobnih reči imeti v spalnicah! Pravijo, da tudi preveč vtičnic na steni ni dobro imeti...
Pravijo, pravijo...

Ko sem se pred časom pogovarjal z električarjem, je rekel, da je enkrat enemu montiral v vsako sobo samo eno luč, eno stikalo za to luč in eno vtičnico... nič drugega. zaradi "sevanja" ali česa že...
Je rekel: "on bo umrl ravno tako, kot ti in jaz... bo pa do takrat za marsikaj prikrajšan" Wink
LP, Goran
TV ni glih za v spalnico, razen če nimaš all in one garsonjere. Od viška glava ne boli, ali pa si vzet čas in meter ter jet v štacuno ter se postavit pred različne dimenzije v oddaljenosti ki jo boš mel doma. Oči ne smejo trpet pri podnapisih to je dejstvo.

Sevanje je pa pri LCD precej manj nevarno kot je blo pri CRT. Tam je blo pravilo da mora bit oko oddaljeno 3 kratno diagonalo daleč. CRT seva ionizirajoče žarke ki so škodljivi, plus prisotno je elektromagnetno (EM) sevanje. LCD oddaja le EM valovanje pa še to manjše od CRT ker je napajanje šibkejše.

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »