Kar naredi dom > Zabavna elektronika
koliko velik lcd?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koliko velik lcd?
Čisto vsaka elekro naprava, ki je v stanju pripravljenosti oddaja rahlo brenčanje, če prisloniš uho malo bližje aparatu boš sigurno slišal...
Seveda se s kvaliteto brenčanje zmanjša...
Ni nujno. Če ima trafo notri bi še nekako sprejel pa še to danes ni več tak problem. Poglej npr polnilce za telefon. Nič ni slišat od njih...
Pred leti ko sem kupoval tv (CRT), sem jim enega od gorenja kar nazaj nesel, ker je brenčal. Vsi so me čudno gledali, vendar moja občutljiv sluh je to pač motilo. Zamenjal s Philipsom in teh težav ni bilo. Kar koli brenči, še bolj pa če je v stand-by pa stran od mene.
Je pač Philips brenčal na nižji frekvenci in ni bil slišen.Wink Drugače pa resnično brenči vsaka zadeva, še navadne žice.

Najbolj zanesljiva zadeva za izklop stand-by mašin je še razdelilec s stikalom, po možnosti z vgrajeno varovalko in dušilko ter kakim varistorjem za stikalom. Pa še cenejši je. Stopiš v kako trgovino z elektromaterialom in imaš, ni treba ravno v Italijo, prek interneta in podobno.

lp
Okolje imamo najbolj na jeziku, najmanj pa v srcu.
Ko nam to vrne udarec, se pa čudimo.
NASLEDNJE JE POVZETO PO REVIJI MOJ MIKRO:

Svetujemo vam:

Velikost
Zaradi drugačnega razmerja stranic (16 : 9 proti 4 : 3) je ne morete primerjati s katodnim televizorjem.

Nikakor se ne odločite za televizor z manjšo višino zaslona, kot jo ima vaš katodni TV (čeprav bo diagonala večja!), saj boste sicer imeli manjšo sliko, kot ste je vajeni.

Razdalja
Priporočljiva je krajša razdalja za gledanje - vidnih je več podrobnosti.

Za oddaljenost gledanja velja pravilo 30° vidnega kota. Pomeni, da bi pri gledanju z razdalje 3 metrov potrebovali televizor z diagonalo preko 126 cm (50 palcev).

Ločljivost
Izogibajte se vsem modelom, ki imajo manj kot 720 vrstic.

Najbolje je, če ima televizor že osnovno ločljivost 1920x1080 in oznako full HD.

Vhodi
Naj ima vsaj en vhod HDMI ali več (za več naprav - HD-DVD predvajalnik, konzola, IPTV …).

Nujno mora biti prisotna tudi podpora DRM-zaščiti vsebine HDCP.
Če želite na TV priključiti računalnik, bodo dobrodošli tudi vmesniki VGA in DVI.

LP-DAMIJAN[/b][/u]
meni lcd nič ne brenči.
KDamc Napisal:NASLEDNJE JE POVZETO PO REVIJI MOJ MIKRO:

Svetujemo vam:

Velikost
Zaradi drugačnega razmerja stranic (16 : 9 proti 4 : 3) je ne morete primerjati s katodnim televizorjem.

Nikakor se ne odločite za televizor z manjšo višino zaslona, kot jo ima vaš katodni TV (čeprav bo diagonala večja!), saj boste sicer imeli manjšo sliko, kot ste je vajeni.

Razdalja
Priporočljiva je krajša razdalja za gledanje - vidnih je več podrobnosti.

Za oddaljenost gledanja velja pravilo 30° vidnega kota. Pomeni, da bi pri gledanju z razdalje 3 metrov potrebovali televizor z diagonalo preko 126 cm (50 palcev).

Ločljivost
Izogibajte se vsem modelom, ki imajo manj kot 720 vrstic.

Najbolje je, če ima televizor že osnovno ločljivost 1920x1080 in oznako full HD.

Vhodi
Naj ima vsaj en vhod HDMI ali več (za več naprav - HD-DVD predvajalnik, konzola, IPTV …).

Nujno mora biti prisotna tudi podpora DRM-zaščiti vsebine HDCP.
Če želite na TV priključiti računalnik, bodo dobrodošli tudi vmesniki VGA in DVI.

LP-DAMIJAN[/b][/u]

:lol: :lol: ki ga boste izrabljali nekje čez 10let ko bomo upajmo dočakali HD programe. Ampak važno da že danes daste 500 eur več za tv. To je tako kot bi kupili danes enoprostorca, ker načrtujete imeti otroke čez 5 let. Hahah kaj vse bo že takrat? :lol:
T2 zagotavlja Discovery channel v HD tehniki!!! Že danes!! Big Grin

lp-damijan
Plus to, da je zadeva extra plačljiva po novem. Vsaj pri nas. :lol: Ja no sej pravim vsi na T2 da boste imeli dva tv programa v HD in še po vrhu vsega oddajata z 720p...torej žalost.
Blokar Napisal::lol: :lol: ki ga boste izrabljali nekje čez 10let ko bomo upajmo dočakali HD programe. Ampak važno da že danes daste 500 eur več za tv. To je tako kot bi kupili danes enoprostorca, ker načrtujete imeti otroke čez 5 let. Hahah kaj vse bo že takrat? :lol:
No, pretiravat ni treba. FullHD se da prav lepo izkoristit ampak še ne toliko za gledanje TV programa. Tisti, ki vedo zakaj kupujejo FullHD televizor bodo nanj priključili računalnik, Playstation 3 ali pa kak samostojni Blueray predvajalnik. In jim bo prav vseeno če bo dnevnik v 1080p danes, jutri ali čez 10 let.

Za ostale, ki bodo FullHD izkoriščali bolj za postavljanje pred znanci kot za uživanje v sliki visoke kakovosti pa je tistih dodatnih 500 EUR tudi primerna cena. 8)

d.
Jah no ne vem, če sem kaj pretiraval. S tem, da bo šla zadeva na digitalno sceno to še ne pomeni HD oddajanja, kot misli velika večina. Potrebna bo še nadgradnja celotnega sistema. Pa ne le kabelskega, tudi naše medijske hiše se bodo morale temu primerno prilagoditi. Poznam primer, ko je naša XY medijska hiša oddajala v full HD verziji...Kakšen nateg je to bil pa raje ne bom povedal. Kar gre pri nas hitro je inflacija in pa skoki cen. Vse ostalo merimo pa v letih. Pa ni za dvakrat reč, da ne bo tudi s FULL HD tako. :twisted:
No, ampak za dnevnik je v bistvu vseeno če ni HD, tiste voditelje na rabim gledat v visoki ločljivosti, prispevki zbrani s tisočih strani pa tudi pogosto niso visoke kvalitete, dostikrat so tudi kakšne čip trik amaterske kamere in digitalci v igri pa to ...

Pač priključiš gor kakšen računalnik/playstation pa gledaš HD filme, dokler se ne naveličaš oz. dokler ne razkažeš stvar vsem znancem ...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »