Kar naredi dom > Zabavna elektronika
koliko velik lcd?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koliko velik lcd?
Praviš, da v dnevni, kjer je razdalja 5 m bi imela ekran 94cm. Mi imamo za razdaljo 3,5 m 106cm plazmo, pa sva se ravno pred nekaj dnevi z možem pogovarjala, da bi bilo vseeno, če bi bila večja diagonala.
Vzemi čimvečji ekran, da ti potem ne bo žal. Ker, ko boš enkrat imela v dnevni ta velikega, boš druge težko gledala. Včasih, ko se najine želje križajo, grem gledat v hčerino sobo, kjer je sicer še katodna 72 cm, pa se mi zdi tako čudno.
Bom malo tuje znanje naprej prodajala :lol:

Ravno danes sem brala, da naj bi optimalna razdaljo od tv-ja bila 2x širine ekrana, da pa je 3x do 4x tudi normalna razdalja gledanja.

Na 2x razdalji se domnevno vidi tista prava 'globina slike', ki jo daje plazma ipd.
ojla, hvala vam, sem pa nabavila 20 hitachi . se da prav lepo gledat, isto, kot pri 55 crt. v tanovi bajti, bo pa mal majnša razdalja in bo še boljš. vzela sem tud stojalo za na steno,ki se ge izvleče cc 30cm ven in poševno po želji.

za tv bom nabavila še en priključek, ki sam tv po določenih minutah ugasne iz stanja pripravljenosti.
drgač pa zvečer rada gledam tv, če ne berem in si nastavim slep ,tako da se sam ugasne, s tem priključkom, pa bo še stanje pripravljenosti ugasnilo .
za dnevno, pa še nevem, moram tud mal razjasnit pojme, kaj pomeni ,če kupim lcd 1080, ali 768 pik, oz. kdaj mi lahk koristi taboljši lcd ali bo takrat že out, ko bo prišel signal, blu reya, pa ne mislim še kupovat.
razlika v ceni je kar precejšnja,sploh ,ko nekateri full nižajo te lcd, ki niso full hd.

predlogi in mnenja zelo dobrodošla.
gole15 Napisal:za tv bom nabavila še en priključek, ki sam tv po določenih minutah ugasne iz stanja pripravljenosti.

Zakaj boš pa to imela in koliko stane taka zadeva?
LP, Goran
Goran_r Napisal:
gole15 Napisal:za tv bom nabavila še en priključek, ki sam tv po določenih minutah ugasne iz stanja pripravljenosti.

Tole ima naš starejši crt tv že vgrajeno notri... je super zadeva, ker ti popolnoma izklopi tv in ne troši el. energije po nepotrebnem.... edino kar ga je potrebno potem ročno prižgati, ker se ga ne da z daljincem, ker je popolnoma izklopljen :wink:
Slišala sem, da naj bi se razvoj na področju HD tehnologije ustavil, ker se je Toschiba umaknila ... povozil naj bi jo Sonny s svojo blue-rey (oz. kakorkoli se že to napiše Wink ) tehnologijo ...
Veste kaj več o tem? Saj potem takem, se ne splača več kupovati televizorjev, ki podpirajo HD in to ...
Več glav, več ve ...
Anja Napisal:Slišala sem, da naj bi se razvoj na področju HD tehnologije ustavil, ker se je Toschiba umaknila ... povozil naj bi jo Sonny s svojo blue-rey (oz. kakorkoli se že to napiše Wink ) tehnologijo ...
Veste kaj več o tem? Saj potem takem, se ne splača več kupovati televizorjev, ki podpirajo HD in to ...

Mešaš jabolka in hruške Wink ... brez skrbi se lahko kupujejo HD televizorji naprej.
Toshiba se je umaknila iz razvoja HD-DVD. Torej je zmagal Blu-Ray.
Tukaj je šlo za format zapisa na ploščke in ne na HD resolucijo slike.
LP, Goran
mstrek Napisal:
Goran_r Napisal:

Tole ima naš starejši crt tv že vgrajeno notri... je super zadeva, ker ti popolnoma izklopi tv in ne troši el. energije po nepotrebnem.... edino kar ga je potrebno potem ročno prižgati, ker se ga ne da z daljincem, ker je popolnoma izklopljen :wink:

No, če je pa samo za to, potem mislim, da je nakup takšnih aparatov nepotreben. Moja plazma npr. porabi v stand-by načinu le 0,7W. Kar znese po trenutnih cenah 1,1 EUR na leto.
LP, Goran
oj, videla sem na netu v trgovini Mediaworld italija. ne gre se mi kolk porabi, pač pa , da mi komplet izklopi tv.
zraven tud piše, da je tole super, saj kao preprečuje kakšne vžige tv?stane pa 39 eu.

ko sem gledala tv, mi je zraven izpisalo kaj se priporoča kot dodatek, recimo za steno stojalo in ta podaljšek.
aja, pa še ,da mi ne sveti tista rdeča lučka na tv v ksiht :lol:
gole15 Napisal:aja, pa še ,da mi ne sveti tista rdeča lučka na tv v ksiht :lol:

No, preko tiste lučke lahko nekaj zalepiš čez... toliko, da je čez lučko... je vseno bolje, kot pa dajati 40 EUR za tak hec Wink
LP, Goran
ma ne, želela bi, da je tv čist izključen, sam ko sem že v napolspanju , se mi pa res neda vstajat in izklapljat standbaya, zato. ma, bom še mel v živo pogledala kako zgleda.
gole15 Napisal:ma ne, želela bi, da je tv čist izključen, sam ko sem že v napolspanju , se mi pa res neda vstajat in izklapljat standbaya, zato. ma, bom še mel v živo pogledala kako zgleda.

Veliko boljše je če se aparatura do konca izklopi.... jaz tudi vedno glasbeni stolp izklop do konca, da mi ni treba celo noč poslušati tistega brenčanja.
Kakšno brenčanje neki?
Brenčanje odpade, če se nabavi kvalitetna roba Wink
LP, Goran

Skok na forum:

Zadnje novice

Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
13.09.2021 ob 11:31:52
Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
Cenjene Ogrevalne toplotne črpalke Mitsubishi Electric zrak-voda v deljeni izvedbi (v sistemu sta zunanja in notranja enota) se v... Beri dalje »
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
10.09.2021 ob 12:09:53
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
Če se odločate za klasično gradnjo hiše, boste zagotovo prišli do točke, ko se boste odločali med klasično opeko ali... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »