Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
sprememba namembnosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprememba namembnosti
Sem čisto nova na tem forumu in tudi z gradnjo čisto na začetku.

Imam pa že eno vprašanje.
Imela bova parcelo, ki zaenkrat še ni najina in ji je treba najprej spremeniti namembnost. Sedaj je to travnik, radi bi ga spremenili v stavbno zemljišče. Drugače pa je zazidljivo.
Kot prvo me zanima, če ima kdo izkušnje s tem in kako naj napišem vlogo?
Kot drugo pa, koliko časa je potrebno čakati na odgovor?

Hvala za odgovore.

lp
naty Napisal:Imela bova parcelo, ki zaenkrat še ni najina in ji je treba najprej spremeniti namembnost. Sedaj je to travnik, radi bi ga spremenili v stavbno zemljišče. Drugače pa je zazidljivo.
Kot prvo me zanima, če ima kdo izkušnje s tem in kako naj napišem vlogo?
Kot drugo pa, koliko časa je potrebno čakati na odgovor?

Nekaj ni v redu. Če je zazidljivo ne potrebuješ spremembe namembnosti. Če pa je res samo travnik počakaj da sedanji lastnik spremeni namembnost in šele tedaj kupi!!
naty Napisal:Sedaj je to travnik, radi bi ga spremenili v stavbno zemljišče. Drugače pa je zazidljivo.

Če je zazidljivo ste zmagali-neglede, če je parcela po vrsti zemljišča travnik, ali kaj drugega.
Brž na občino po LI za gradnjo, in boste točno videli, pri čem ste.

Btw. moja parcela je bila tudi vinograd ....do pred mesecem dni... 8)
Ja najbolj da vso stvar malo bolj razložim. Posest oz. travnik je od partnerjeve stare mame. Še enkrat sem govorila z njegovo taščo, ki pa mi nič več ne zatrjuje da je posest zazidljiva, ker še nihče ni dal vloge za to in je to zdaj prvič. Tako da je še vse skupaj en velik sprašaj.

Sedaj me pa zanima ali ni nobene variante da bi bila posest v osnovi zazidljiva? Kje lahko to preverim, kakšno je stanje te parcele?

Je res da če bi bila že zazidljiva, da se potem plačuje višji davek?

Če že res gremo po tem postopku da prosimo za zazidljivost....koliko časa to traja?

P.S. S tem ko mi je ona trdila da je zazidljiva je mislila to, da možnosti so za gradnjo samo zaprositi je treba.

Madonca sem vse skup zakomplicirala......ampak res mi ni več nič jasno.

Me lahko kdo razsvetli??????? Ali mi ni več pomoči.
naty Napisal:Sedaj me pa zanima ali ni nobene variante da bi bila posest v osnovi zazidljiva? Kje lahko to preverim, kakšno je stanje te parcele?

Na občino in zaprositi za Lokacijsko Informacijo za gradnjo.

naty Napisal:Je res da če bi bila že zazidljiva, da se potem plačuje višji davek?

Davek na nepozidano stavbno zemljišče.

naty Napisal:Če že res gremo po tem postopku da prosimo za zazidljivost....koliko časa to traja?

Težko, težko, ....

naty Napisal:Ali mi ni več pomoči.

Tak podobno smo vsi začeli ...
To sem že zasledila tukaj da bo šlo težko, ampak na občini so mi zatrdili da za ta del je možnost, za ostale parcele pa ne. Sami so predlagali naj damo vlogo.

Zanima me, če je kdo tukaj, ki mu je kaj takega uspelo???

Vem pa, da bo zeloooo težko.

Skok na forum:

Zadnje novice