Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
KONEC HIPOTEKE-KAJ ZDAJ?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONEC HIPOTEKE-KAJ ZDAJ?
POZDRAVLJENI!
ODPLACALA SEM KREDIT ZAVAROVAN S HIPOTEKO NA HISO.DO SEDAJ JE BILA BANKA LASTNIK HISE SEDAJ PA JO MORAM NAZAJ NAPISATI NASE.PA ME ZANIMA KAKO IN KJE TO NAREDIM IN KAKSNI STROSKI ME CAKAJO?
DAVEK OD PRODAJE SEM ZE PLACALA,DA MI JE BANKA IZDALA PAPIRJE O POPLACILU.KAKO NAPREJ?
HVALA
POMAGAJTE
ko sem jaz to delal nekaj let nazaj:

- obisk zemljiske knjige in oddati vlogo za izbris hipoteke...
vem da sem potreboval zemljisko/knjiznji izpisek + vloga + overjena listina o poplačilu hipoteke

vlogo (predlog za izbris) so mi pa spisali na banki

takratni stroški - cca 20 eur...

obisk referenta na zemljiški knjigi bi moral dati vse odgovore...
srečneži

kje je še to zame ... še 14 let. :roll:
Ali je in kolk manjsa obrestna mera ce imas hipoteko proti kreditu?
ralliart odvisno koliko se spogajaš :? Načeloma je nižja zaradi varnosti :?:

se pridružujem puntosharku (19) Confusedhock:

sicer pa kako je bila banka lastnik? Lastnik si ti, banka pa ima vpisano hipoteko, torej pravico na nepremičnini.
kako ni?dva obroka zamudis,dobis tri opomine in kaj kmalu je tvoja hiska njihova...
POMAGAJTE
Ce je na nepremicnini vpisana hipoteka, to ne pomeni, da je banka lastnik hise. Banka oz. posojilodajalec je lastnik hise v primerih "sale and lease back". To je primer Orion. V teh primerih ste v primeru zamude obrokov res relativno hitro peceni.

V primeru posojila zavarovanega s hipoteko, pa je banka samo vknjizena kot upnik in v primeru, da pride do neplacial kreditov, se lahko nepremicnina pricne prodajati. Do takrat imate se cas z banko urejati po sporazumni poti.

Ce pa se hocete znebiti hipoteke, pa potrebujete izbrisno pobotnico, ki vam jo morajo dati na banki. Na poglagi izbrisne pobotnice se vlozi predlog v zemljisko knjigo za izbris vpisa hipoteke.
kot je rekel dominic.....menim,da si že odbila izbrisno pobotnico, čeprav si malo čudno vse skupaj napisala. Če pa si dobila "potrdilo o poplačilu" pa vloži predlog za izbris pravice na nepremičnini. Obrazec si lahko potegneš iz interneta. Pokliči na zemljiško knjigo, koliko je takse, se mi zdi da nekaj malega več kot 9€, in to zraven priloži (sodni kolki!)
Če pa je banka res vpisana kot lastnik, pa rabiš zemljiškoknjižno dovolilo, da ti dovoli vpisati se kot lastnica.To je ponavadi vsebovano v kupoprodajni pogodbi.
če ne veš, vprašaj majstra

Skok na forum:

Zadnje novice