Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Vprašanje glede nadomestne gradnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vprašanje glede nadomestne gradnje
Zdravo,
Možnost imam kupiti parcelo, kjer sta včasih stala 2 objekta - stanovanjska stavba in kovačija. Sedaj na tistem mestu ni razen pušpana in nekaj večjih kamnov ničesar več.
Znotraj te parcele sta vrisani tudi manjši parceli (40m2 in 25m2), ki po mojem označujeta omenjena objekta, vendar sta sedaj klasificirani kot pašnik.
Parcela ni v zazidalnem območju.
Sprašujem vas ali je na tej parceli možno graditi nadomestno gradnjo?

Za odgovore se najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav
.
cameron,
v kolikor imaš objekte vrisane v ZK potem lahko gradiš, obnavljaš, popravljaš ,renoviraš,........ objekta.
Seveda pa najprej potrebuješ LI!! :lol:
En primer:iz časa Marije Terezije je bil objekt. V stari Jugi ga ni bilo več. Vrisan je v ZK, v novi naši Slo. Se je dalo zgradit nadomestno gradnjo. Kar hodim tam ( sem sosed 25let) se vsi okoliški sosedje ne spomnijo objekta. Se pravi vsaj 50 let ga ni več.

Lep pozdrav
Kot so ti že povedali: priskrbi si lokacijsko informacijo.

Bodi previden, da ne boš kupil kovačije v oblakih. V primeru dvoma pojdi na UE in se konkretno(!) pogovori o parceli in možnostih. Mi na forumu, prodajalec in četa tvojih prijateljev ti lahko obljubimo gradbeno dovoljenje - ampak to je račun brez krčmarja.
cameron Napisal:Zdravo,
Možnost imam kupiti parcelo, kjer sta včasih stala 2 objekta - stanovanjska stavba in kovačija. Sedaj na tistem mestu ni razen pušpana in nekaj večjih kamnov ničesar več.
Znotraj te parcele sta vrisani tudi manjši parceli (40m2 in 25m2), ki po mojem označujeta omenjena objekta, vendar sta sedaj klasificirani kot pašnik.
Parcela ni v zazidalnem območju.
Sprašujem vas ali je na tej parceli možno graditi nadomestno gradnjo?

Lastnik naj pridobi izpisek iz stare zemljiške knjige, kjer naj bo vpisana tudi hišna številka. Pridobi si L.I. za nadomestno stanovanjsko gradnjo. Mislim, da bi moralo iti.
Držim pesti!

Skok na forum:

Zadnje novice