Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Svoj števec za elektriko

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svoj števec za elektriko
Rada bi imela ločen števec za elektriko v zgornjem nadstropju hiše - mansarda, tako da bi pač dobivala svoj račun za elektriko. Zanima me kakšen je postopek pridobitve le tega in kakšna je cena ter koliko časa traja vse skupaj.

Hvala!
to zanima tudi mene....
Če misliš da bi ti elektro pošiljal ločen račun - raje pozabi. Odvisno sicer kako je narejena inštalacija, a verjetno brez vlečenja novih kablov nebi šlo. Poleg tega je treba plačat priklop, omrežnino itd.

Če želiš imeti odštevalni števec (kar bi bilo najugodnejše za vse, zate in za lastnika "glavnega" števca), potem ga je pač treba nekam vgraditi. Če imaš npr svojo omarico, se lahko poleg nje montira dodatno in v njej odštevalni števec. V bistvu je to klasičen števec, ki pa ne rabi plombe itd in po njem veš, kolikšna je tvoja poraba. Glavni števec meri skupno, z odštevanjem dobiš porabo spodnje etaže in s proporcionalno delitvijo računa krije vsak svoj del stroškov, kar bo mnogo ceneje kot 2 uradna števca.
LP,
Samojed
Samojed Napisal:Če misliš da bi ti elektro pošiljal ločen račun - raje pozabi. Odvisno sicer kako je narejena inštalacija, a verjetno brez vlečenja novih kablov nebi šlo. Poleg tega je treba plačat priklop, omrežnino itd.

Če želiš imeti odštevalni števec (kar bi bilo najugodnejše za vse, zate in za lastnika "glavnega" števca), potem ga je pač treba nekam vgraditi. Če imaš npr svojo omarico, se lahko poleg nje montira dodatno in v njej odštevalni števec. V bistvu je to klasičen števec, ki pa ne rabi plombe itd in po njem veš, kolikšna je tvoja poraba. Glavni števec meri skupno, z odštevanjem dobiš porabo spodnje etaže in s proporcionalno delitvijo računa krije vsak svoj del stroškov, kar bo mnogo ceneje kot 2 uradna števca.

Točno tako imamo mi že kar nekaj let. Ker pa tudi ogrevamo na elektriko, sproti javljamo stanje in plačujemo točno toliko, kot porabimo.
midva tudi nameravava vgraditi odštevalni števec, upam da bo to naredu prijatelj ki dela v tej stroki, obljubu je bomo pa vidli Big Grin
Kake števce pa se kaj kupuje za odštevalne?
Mi imamo čisto navadni enofazni števec.
Najceneje je dobiti kak rabljen števec (eno ali tro fazni, kar pač rabiš). Veliko električajev ima kakega doma. Pa mislim da bodo vedno bolj zaželjeni, ker je vprašanje kaj lahko počneš z novim - elktronskim, čeprav ga bp kupiš, le a ga lahko "skurblaš" je vprašanje. Stari, ki se počasi ven mečejo, bodo za take zadeve še kako zaželjeni po mojem.
Povprašajte pri električarjih ali pa kakega terenca od elektra pobarajte,ko ga vidite na terenu.
LP,
Samojed
Aja, pozabil - dobijo pa se tudi elektronski ali meghansko lektronski za vgradnjo na šino in direkten priklop. Cena je podobna - od cca100 evrov naprej, a če je v obstoječi prostora za mislim da 6 avtomatskih varovalk, se ga da vgraditi tja.
LP,
Samojed

Skok na forum:

Zadnje novice