Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Popravljanje fug med ploščicami

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popravljanje fug med ploščicami
V eni od kopalnic je mojster zelo slabo zafugiral med ploščicami. Sedaj mojster pravi, da ni možno popravit fug, ker se nova masa ne bo prijela na staro. Ali je to res? Lepo prosim če mi kdo svetuje, kako lahko zadevo popravim. Ploščice so sicer zelo lepo položene in nasploh sem z mojstrom zelo zadovoljen, zato če mi bo kdo dal pravi nasvet se bova z mojstrom dogovorila, kako bi zadevo sanirala.
strupko
Pozdravljen,

imel sem podoben problem, a moja rešitev ti ne bo ravno pomagala. Zafugiral mi je verjetno z presuho fugirno maso, ali pa jo je premalo močil.

Kmalu po njegovem odhodu se je začela fugirna masa drobiti, nastajale so luknje med ploščicami. Tudi jaz sem vprašal za nasvet na tem forumu in dobil odgovor, da mora čimveč stare mase ven. V ta namen se dobi v Bau- nekakšno strgalo. Ko mi je :twisted: mojster :twisted: keramičar drsal ven fugirno maso, mi je okrušil kar nekaj ploščic, čeprav sem mu rekel, naj na to pazi. Sedaj je fugirano v redu, izgled pa- katastrofa. V besu sem vrgel keramičarja iz hiše, v stranišču, kjer mi je to naredil, pa raje ne prižigam luči.

lp pavel
Jaz ga ne bi imenoval mojster in tudi zelo zadovoljen ne bi bil z njim. Kaj dosti se tu ne da naredit. Tam kjer so fuge izrazito poglobljene se da še enkrat vnesti fugirno maso, drugje žal ne.
pred fugiranjem je potrebno obvezno pogledati datum izdelave fug.mase. če je nanešena fugirna masa svetle barve se
še lahko obarva v temnejšo.lahko se poskusi z zelo finim smirkel papirjem,če je keramika fino-glazirana,če pa gres pa lahko fuge očistite z strgalom
pred fugiranjem je potrebno obvezno pogledati datum izdelave fug.mase. če je nanešena fugirna masa svetle barve se
še lahko obarva v temnejšo.lahko se poskusi z zelo finim smirkel papirjem,če je keramika fino-glazirana,če pa gres pa lahko fuge očistite z strgalom
Jaz pa imam drug problem: ko so se fuge posušile, so postale različnega pigmenta - po domače - šekasto. Klical sem proizvajalca Unichem, pa so rekli da je kriv ploščičar - da je nekje več, nekje manj izpiral, in s tem pobral pigment, ki se izloči na površino. Meni se zdi njihov odgovor malo za lase privlečen. Le zakaj bi se pigment izločal na površino? Kaj naj potem ploščičar šteje število potegov po fugah. Aja, še nekaj, masi se je dodala neka emulzija (tudi Unichem) za povečanje elastičnosti in boljšo hidro tesnenje. Bila je bele barve, kot lepilo Mekol je smrdela. Upam da ni ta kaj povzročila.
Obstaja sanacija, kakšen premaz?
za fugiranje uporabljajte samo enokomponentne fugirne mase,najboljše in najkvalitetnejše so barvne fugirne mase SOPRO,za tla-zunanje in notranje površine pa priporočam vodoodbojne fugirne mase CERESIT-CE40,CE43 garantirano saj delam to že 22let.
Kako rečejo: "posle j-----a nema kajanja". Fuge so narejene.
grompi Napisal:Jaz pa imam drug problem: ko so se fuge posušile, so postale različnega pigmenta - po domače - šekasto. Klical sem proizvajalca Unichem, pa so rekli da je kriv ploščičar - da je nekje več, nekje manj izpiral, in s tem pobral pigment, ki se izloči na površino. Meni se zdi njihov odgovor malo za lase privlečen. Le zakaj bi se pigment izločal na površino? Kaj naj potem ploščičar šteje število potegov po fugah. Aja, še nekaj, masi se je dodala neka emulzija (tudi Unichem) za povečanje elastičnosti in boljšo hidro tesnenje. Bila je bele barve, kot lepilo Mekol je smrdela. Upam da ni ta kaj povzročila.

Pri barvnih fugirnih masah je to pogosta težava. Lahko poizkusiš fuge oprati s čistilom za čiščenje cementnih ostankov, ali z gospodinjsko solno kislino. Velika verjetnost je, da se bo barva izenačila. Če ne maraš kemije, lahko poizkusiš tudi z nerazredčenim kisom za vlaganje zelenjave.
kera-mag Napisal:za fugiranje uporabljajte samo enokomponentne fugirne mase,najboljše in najkvalitetnejše so barvne fugirne mase SOPRO,za tla-zunanje in notranje površine pa priporočam vodoodbojne fugirne mase CERESIT-CE40,CE43 garantirano saj delam to že 22let.

Najkvalitetnejše so epoksidne fugirne mase, ki so dvokomponentne. Tudi cena je približno sedemkrat višja od cene cementnih fugirnih mas. Je pa res, da je delo z njimi nekoliko zahtevnejše. Še nekaj. Če ne uporabljaš fugirnih mas drugih proizvajalcev to še ne pomeni, da niso kvalitetne.
jaz samo trdim,da po izkušnjah in po končni sliki izpade izdelek zafugiran z fugirnimi masami sopro in ceresit lepši in kvalitetnejši od mapei,unihem,jub,kema ipd.Epoxi fugirne mase pa se priporočajo samo za kritične in problematične površine,
Terakota Napisal:
grompi Napisal:Jaz pa imam drug problem: ko so se fuge posušile, so postale različnega pigmenta - po domače - šekasto. Klical sem proizvajalca Unichem, pa so rekli da je kriv ploščičar - da je nekje več, nekje manj izpiral, in s tem pobral pigment, ki se izloči na površino. Meni se zdi njihov odgovor malo za lase privlečen. Le zakaj bi se pigment izločal na površino? Kaj naj potem ploščičar šteje število potegov po fugah. Aja, še nekaj, masi se je dodala neka emulzija (tudi Unichem) za povečanje elastičnosti in boljšo hidro tesnenje. Bila je bele barve, kot lepilo Mekol je smrdela. Upam da ni ta kaj povzročila.

Pri barvnih fugirnih masah je to pogosta težava. Lahko poizkusiš fuge oprati s čistilom za čiščenje cementnih ostankov, ali z gospodinjsko solno kislino. Velika verjetnost je, da se bo barva izenačila. Če ne maraš kemije, lahko poizkusiš tudi z nerazredčenim kisom za vlaganje zelenjave.

Kaj pomeni izenačenje, da bodo temnejše pobledele oziroma svetle potemnele. Pri meni je tako da je večina enakomero temnih, kakih 20 % pa je nekako pobledelih, predvsem so to horizontalne fuge. Naj poskusim najprej te?
Res si "kampelc" da talaš informacije zastonj!! Hvala!
Grompi pravilno s ugotovil. Pobledele fuge bodo dobile intenzivnejšo barvo. Čistilo bo odstranilo bledi zgornji sloj fuge.
Fugirali smo talne ploščice s fugurno maso Sopro, temno rjavo, potem smo čez nekaj dni brusili stene (kitanje) in se je zgleda prah zažrl v fuge, da so zdaj svetle. 2x sem probal čistit s Keranet od Mapei (čistilo, ščetka, voda...) pa ni efekta.
Kaj bi bilo učinkovito?
Sorry, moram, najbrž imaš rekord, da si obudil 11 let zamrlo temo. Da bi včasih bilo več takih (ki bi uporabili iskalnik pred..), bi mogoče kdo lažje našel odgovor na svoje vorasanje

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »