Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Pomurje & Murska Sobota

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomurje & Murska Sobota
V Prekmurju živim od rojstva in ta pokrajina je tisto kar me dela ponosnega. Prekrižaril sem Slovenijo po dolgem in počez, delal z veliko ljudmi na različnih koncih, ampak ko pridem čez Petanjski most se počutim doma.

Ker imam rad bolj umirjeno življenje brez pretresov se mi zdi, da ga tukaj še najlažje najdem. Nekateri omenjate, da smo "bogu za hrbtom" oz. tam nekje dalec stran. Saj pa ne zivimo v kameni dobi, avtocesta se bo v kratkem zgradila, smo v informacijski dobi in takorekoc povezani.

Pa tudi sluzbo se da dobiti, sploh ce si priden in imas ideje. Ni vse tako crno.
Prekmurje v enem stavku "raj na zemlji"

Fantova žlahta je vsa iz prekmurja. Jaz neizmerno uživam v tistih krajih, ko grem na obisk.

Žal pa sta najini službi vezani na ljubljano in sva se odločila, da naš raj prodava. Nahaja se na Gornji Bistrici. To je 15 km iz murske sobote, 15 od moravskih toplic. Lokacija je sončna, na njej pa je hiška potrebna obnove. Streha je obnovljena, okolico smo uredili (posekali staro drevje, nasuli teren). Notranjost je potreba temeljite obnove.

Cena je med 43.000 - 45.000 eurov.

Več si lahko pogledaš na prokon nepremičnine.

lp
tanjak Napisal:Prekmurje v enem stavku "raj na zemlji"

Fantova žlahta je vsa iz prekmurja. Jaz neizmerno uživam v tistih krajih, ko grem na obisk.

Žal pa sta najini službi vezani na ljubljano in sva se odločila, da naš raj prodava. Nahaja se na Gornji Bistrici. To je 15 km iz murske sobote, 15 od moravskih toplic. Lokacija je sončna, na njej pa je hiška potrebna obnove. Streha je obnovljena, okolico smo uredili (posekali staro drevje, nasuli teren). Notranjost je potreba temeljite obnove.

Cena je med 43.000 - 45.000 eurov.

Več si lahko pogledaš na prokon nepremičnine.

lp

Pojem "raj" je zlo relativen. Tukaj je dober primer.
Kukr kol vzameš. Lj je "zakon".

[Slika: 20.jpg]

Recimo meni je kaj takega "raj".

Uro hoda iz doline.
Zjutraj te zbidijo ptički.
Tako malo za hec, te krave pa jest nočem v moji bližini. Res je lepo slišat zvončkljanje ampak samo od daleč, verjemi, sem živela poleg kmetije. Tega smradu mam dovolj.

Drgač pa me prekmurje fascinira in ostajam pri izjavi, daje to raj, odmaknjen od današnjega sveta.

lp
tanjak Napisal:Tako malo za hec, te krave pa jest nočem v moji bližini. Res je lepo slišat zvončkljanje ampak samo od daleč, verjemi, sem živela poleg kmetije. Tega smradu mam dovolj.

Drgač pa me prekmurje fascinira in ostajam pri izjavi, daje to raj, odmaknjen od današnjega sveta.

lp

Kakšna ironija. Big Grin Prekmurje je splošno zelo kmetijska regija. Ko tu pri nas kak gnojšar štale sprazni, moraš sredi poletja okna zapirat. Big Grin
ja to je res, tud v prekmurju smrdi
mate prov
x3dx Napisal:... Če ma kdo izkušnje z Pomursko regijo pa ga prosim, da mi pove kako je kaj z ureditvijo papirologije na tistem koncu. Slišal sem, da se da pridobit vse papire potrebne za pričetek gradnje relativno hitro. Baje celo v enem mesecu? Confusedhock:

Delam v projektivnem biroju na dolenjskem in ti povem, da je v enem mesecu teoretično možno, za praktično pa so potrebni naslednji pogoji:
-da imaš tloris že izdelan oz z njim ne boš kompliciral - ali boš izbral tipski načrt ali pa se boste v 2-3 dneh odločili
-da je v projekt. biroju nekdo toliko prost, da bo takoj začel prednostno delati na tvojem projektu
-da na parceli ni veliko soglasjedajalcev in da je šef biroja (ker ti nisi od tam) z njimi "na ti" - ker imajo po zakonu časa za izdajo projektnih pogojev in soglasja na projekt skupaj več kot en mesec časa!!
-"na ti" mora biti tudi z načelnikom pristojne upravne enote (mislim, da imajo tri tedne ali en mesec časa za izdajo gradbenega dovoljenja)

Torej, veliiiko pogojev. Pred 4 meseci jaz nebi nič računal. Prosim sporoči mi kako hiitro bo šlo :wink:
Ja, tale smrad........ampak kakšna noga pujseka mnjami, mnjami...... Big Grin
Prekmurje je lepo, zato si vsako leto vzamem čas za temeljito kolesarsko turo po teh krajih. Najraje kadar je huda vročina, ker ni klancev. Bogu za hrbtom ti kraji niso, tako kakor ni pravzaprav noben kraj.
Smrad je moteč za preveč občutljive ljudi, ki imajo radi kozmetiko. Zdaj živim, sicer mestni človek, že 30 let na kmetih, s štalami v bližini pa mi nič ne smrdi. Krasen je vonj po pravkar pokošeni travi ali pa po senu ali pa pogled na pasoče se krave okoli moje hiše.
Pa lep pozdrav!

@x3dx!
Po medijih se pojavljajo trditve, da je Prekmurje slabo razvito in zaostalo. Meni se to sploh ne zdi res. Prekmurje že dolgo poznam. Ko sem bil še v službi, sem večkrat bil tam službeno. Ljudje so izredno prijazni in odprti. Če danes gledam po tej pokrajini, vidim veliko novih hiš, lepo urejenih, infrastruktura je na nivoju. Če ti lahko svetujem v tvojih dilemah: odločitev za Prekmurje ne bi bila slaba.
Pozdrav!
Beton je za pridne, les za pametne.
Jaz sem prav tako iz okolice MS pa mislim da ni to nič kaj slabši kraj kot kje drugje.
@x3dx

Pred kratkim je kupila sestrična parcelo cca 10 arsko mislim da za cca 3,5 mio SIT po starem in sicer v RAKIČANU pri MSin je res lep in miren kraj vse kar potrebuješ pa je v radiju 5km.

Pri nas se cene za sam projekt načrta gibljejo od 8€ po m2 naprej zidarje pa dobiš od cca 9-10 € po uri naprej. Kolega je pred kratkim dal za načrt skupaj z gradbenim dovoljenjem za hišo velikosti 190m2 K+P+M manj kot 2k€. Pod streho bi jo naj spravil za cca 50k€.

lp, brane
no ja,jaz pa živim na štajerskem delu Slovenije pa tudi ne bi zamenjala..sem živela 15 let v Ljubljani pa se ne bi vrnila..pa brez zamere. tu,v okolici Ptuja so cene kar zelo nižje..tam okoli 40000eur se dobi že manjša hiša(pa ne stara).. pa je blizu avtocesta MB-LJ. je pa res,da je z zaposlitvami malo težje...se pa moraš itak vsepovsod znajti... Ti priporočam,da pogledaš tudi okolico Ptuja,je vse 15min. do mesta...
Ni pomembno,kako velik je uspeh,pomembno je,da smo mi z njim zadovoljni.

Skok na forum:

Zadnje novice