Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Elektro kazen

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektro kazen
Pozdravljeni!

Zanima me koliko je kazen na Elektru, če ima števec odstranjeno varovalko oz. plombo?

Električar je ugotovil, da mi na števcu baje ena manjka in me prestrašil, da bom moral plačati kazen, vendar ne ve koliko.

Hvala!
Napad je najboljša obramba. Napizdi ga, zakaj jo je odstranil? :lol:

Se ne sekiraj! Ti je nisi snel in pika!Pa naj ti dokaže, da si jo!

Ti povem naslednje: pri nas smo imeli izredno velik račun za elektriko. In sem klicala na elektro, da sumim, da se je nekdo na črno priklopil na našo elektriko. Mi je uslužbenec dejal, da naj ven vržem fit in bom tako lahko potrdila moje sumničenje. In, ko sem ga vprašala, kaj lahko potem storim, ko in če ugotovim, da se sosed veselo napaja z našo elektriko. Je možakar lepo rekel: Nič, lahko ga civilno tožite....Mi s tem nimamo nič.....

Pozdravček
Rečite da ste redno kontrolirali in da tega ni bilo prej, ker bi drugače javili.
tjasa, za takega soseda je treba nardit scenarij: ko ga ni doma, odklopiš nulo, ki gre na črno k njemu in jo daš na eno fazo, nato pa še za nekaj časa na drugo. Njegove naprave bodo priključene na 400 namesto 230V. Z možem lahko stavita, koliko jih bo preživelo.... :twisted:
Opusti se i uživaj, nemoj da nam sada kvariš doživljaj....
Se pravi, da ne kupujemo prav dosti raket za Novo leto, ker ga bomo lahko imeli pri sosedu zastonj :lol: :lol:
Evo, upam da bo ratalo........matr jim :evil: javim, kakšen ognjemet je bil

Pozdravček
sam pazi, da ne bote kaj zaštrumfal, pa bo ognjemet pri vas doma Confusedhock:
Citat:Njegove naprave bodo priključene na 400 namesto 230V.
Nič ne bo. Napetost določa razlika potencialov. Če das na obe žici isti potencial je napetost: 230V - 230V = 0V

Pogoj je seveda, da sta izmenični napetosti časovno v fazi. Velja samo za potencial na žicah. Drugo je, če to primeš z roko...
ce192 Napisal:
Citat:Njegove naprave bodo priključene na 400 namesto 230V.
Nič ne bo. Napetost določa razlika potencialov. Če das na obe žici isti potencial je napetost: 230V - 230V = 0V

Pogoj je seveda, da sta izmenični napetosti časovno v fazi. Velja samo za potencial na žicah. Drugo je, če to primeš z roko...

Bo, bo, saj je napisal , da uporabiš različne faze.
...po akciji pa naivno soseda vprašaš, če so tudi njemu pocrkali skor vsi aparati (tako kot vam) in predlagaš, da pride elektro preveriti VSO instalacijo 8)
Citat:Bo, bo, saj je napisal , da uporabiš različne faze.

ja, z enofaznim bolj tezko, s 3 faznim pa res..
Ha, imamo trifazni tok........juhuhu bo fajn :lol:

pozdravček
Tjasa , ne razumem kako se lahko nekdo priključi na tvoj priključek. Če sumiš nekaj takšnega vzemi cvik cange v roke in po kablu.

Skok na forum:

Zadnje novice