Nepremičnine > Finančna plat
Novogradnja rastoči kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novogradnja rastoči kredit
Avtor teme piše da parcelo že ima, torej ima na razpolago vseh 25k.

Projektna dokumentacija cca 5k, razna soglasja, ureditev meje, geodetski načrt, morda geološko poročilo max 1k.

Potem ga čaka še komunalni prispevek, plačilo vloge izdajo GD, izkop, nasutje... itd....

Če se malo znajdeš in je parcela na ravnem, si za ta denar že komot pri zidariji (kot piše bo veliko delal v lastni režiji).

Je pa res da cene materialov in mojstrov gredo še samo gor...
Al pa moras se oppn narest...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Imel skoraj identično situacijo. Dobil kredit brez težav. Ni bilo potebno nobenega mešanja starševske nepremičnijne. Na nobeni banki na kateri sem bil niso tega scenarija sploh omenjali, da bi moral zastaviti nepremičnino od staršev.

Verjetno to govorijo ali mislijo tisti, ki še banke nikoli niso obiskali za namen pridobitve kredita.

Samo pogumno naprej in naj te ne zabijejo že na začetku.
To je bilo "popularno" ene 6 let nazaj. Sploh na NLB, ki ne daje rastoče hipoteke. In potem na startu ni bilo dovolj kritja in so začeli omenjati, kje bi lahko koga dobil, da bi se tisti zastavil kar ima
Skoraj identicna zgodba pri meni. Placa 1500EUR neto. Kredit dobil lani jeseni brez problema. 100.000EUR, na 20 let. 10 let fiknsa obrestna mera 2.25%, 10let spremenljiva 1,71%+EURIBOR. Kot zavarovanje je bila zastavljena samo moja parcela vredna cca. 20.000 in pa zivljenje za primer smrti (urejen v lastni reziji, ne preko banke). Zeleli so "vsilit" varcevalni racun in kreditno kartico, vendar sem to gladko zavrnil (koliko vem to niti ne sme biti pogoj pri kreditu in kreditnih pogojih). Nikoli ni bilo govora o zastavljanju cesarkoli drugeha in vpletanju drugih oseb, niti zene. Kredit imam pir Unicreditu.

Do pricetka gradnje sem cca. porabil 12.000EUR za vso papirlogijo. Za samo gradnjo pa do sedaj 80.000EUR, hisa je trenutno v 4. podaljsani fazi (vse grobe instalacije, estrihi, knauf, ze pokitane stene, stavbno pohistvo). Savinjska.
(5.8.2020 ob 10:43)Vajenec123 Napisal: Skoraj identicna zgodba pri meni. Placa 1500EUR neto. Kredit dobil lani jeseni brez problema. 100.000EUR, na 20 let. 10 let fiknsa obrestna mera 2.25%, 10let spremenljiva 1,71%+EURIBOR. Kot zavarovanje je bila zastavljena samo moja parcela vredna cca. 20.000 in pa zivljenje za primer smrti (urejen v lastni reziji, ne preko banke). Zeleli so "vsilit" varcevalni racun in kreditno kartico, vendar sem to gladko zavrnil (koliko vem to niti ne sme biti pogoj pri kreditu in kreditnih pogojih). Nikoli ni bilo govora o zastavljanju cesarkoli drugeha in vpletanju drugih oseb, niti zene. Kredit imam pir Unicreditu.

Do pricetka gradnje sem cca. porabil 12.000EUR za vso papirlogijo. Za samo gradnjo pa do sedaj 80.000EUR, hisa je trenutno v 4. podaljsani fazi (vse grobe instalacije, estrihi, knauf, ze pokitane stene, stavbno pohistvo). Savinjska.

Tole si delal kaj sam ali drugi pa si ti samo koordiniral izvajalce, nabavo materiala?
(14.8.2020 ob 13:13)elektron11 Napisal:
(5.8.2020 ob 10:43)Vajenec123 Napisal: Skoraj identicna zgodba pri meni. Placa 1500EUR neto. Kredit dobil lani jeseni brez problema. 100.000EUR, na 20 let. 10 let fiknsa obrestna mera 2.25%, 10let spremenljiva 1,71%+EURIBOR. Kot zavarovanje je bila zastavljena samo moja parcela vredna cca. 20.000 in pa zivljenje za primer smrti (urejen v lastni reziji, ne preko banke). Zeleli so "vsilit" varcevalni racun in kreditno kartico, vendar sem to gladko zavrnil (koliko vem to niti ne sme biti pogoj pri kreditu in kreditnih pogojih). Nikoli ni bilo govora o zastavljanju cesarkoli drugeha in vpletanju drugih oseb, niti zene. Kredit imam pir Unicreditu.

Tole si delal kaj sam ali drugi pa si ti samo koordiniral izvajalce, nabavo materiala?

Zidanje, streha, elektro instalacije zgolj kordiniranje izvajalcev. Knauf, strojne instalacije s pomocjo kolegov. Kitranje in razna manjsa dela sam.
Živjo,
Zanima me kako si rešil problem z rokom črpanja kredita. Jaz sem včeraj na bankah poizvedoval za stanovanjski kredit, in vsepovsod je bil pogoj da se gradnja konča v 12 mesecih in se naredi ocena hiše, kar pa če delaš v lastni režiji niti približno ni izvedljivo
(19.8.2020 ob 11:41)Samo1609 Napisal: Živjo,
Zanima me kako si rešil problem z rokom črpanja kredita. Jaz sem včeraj na bankah poizvedoval za stanovanjski kredit, in vsepovsod je bil pogoj da se gradnja konča v 12 mesecih in se naredi ocena hiše, kar pa če delaš v lastni režiji niti približno ni izvedljivo

Ni potrebe da je hisa dokoncana, vsaj pri meni ne. Po enem letu sem mogel urediti samo zavarovanje za hiso in cenitev. Imel sem rok crpanja dobre pol leta, kar pri meni ni bil problem, saj je bilo 20% po predracunih, ostalo 80% pa na racun (v 3 transah). Kar pomeni, da se crpanje zakljuci, ko je 80% preneseno na tvoj TRR. V
(2.10.2020 ob 12:02)Vajenec123 Napisal:

Ni potrebe da je hisa dokoncana, vsaj pri meni ne. Po enem letu sem mogel urediti samo zavarovanje za hiso in cenitev. Imel sem rok crpanja dobre pol leta, kar pri meni ni bil problem, saj je bilo 20% po predracunih, ostalo 80% pa na racun (v 3 transah). Kar pomeni, da se crpanje zakljuci, ko je 80% preneseno na tvoj TRR. V
Ampak v 12 mesecih je morala biti hisa toliko vredna da pokrije kredit še vec ker banka ne financira 100 % ali sem to narobe razunel ?
(3.10.2020 ob 21:13)Samo1609 Napisal:
(2.10.2020 ob 12:02)Vajenec123 Napisal:

Ampak v 12 mesecih je morala biti hisa toliko vredna da pokrije kredit še vec ker banka ne financira 100 % ali sem to narobe razunel ?
 To pa ja, torej ce si pocrpal kredit, banka pricakuje, da si namensko porabil denar, da si nekaj zgradil. Ce imas parcelo in si nekaj denarja ze vlozil v papirologijo, se to steje kot tvoj delez k financiranju. Moja hisa je bila v casu cenitve v 4. podaljsanji fazi, in je ze presegla znesek vrednosti kredita.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »