Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Starejše pritlično stanovanje (68let) - kako obnoviti ?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starejše pritlično stanovanje (68let) - kako obnoviti ?
Zdravo,

gledamo pritlično stanovanje, potrebno prenove v hiši stari 68 let.
Predvsem se ukvarjam s vprašanjem sanacije oziroma izolacije tal in sten. 
Opis  :
- na žalost nisem smel odpirati toplega poda
- prostora je dovolj (tako kvadrature kot višine - cca 270cm)
- stanovanje je sedaj bolj ali manj zaprto, vonja po vlagi ni zaznati
- stanovanje je prazno cca 2 leti in se samo minimalno ogreva:
       - predvidevam, da je to najslabše možno in da se vidi več, kot sicer ob rednem ogrevanju
- na eni notranji steni se nekaj dogaja (slika), ampak
      - na otip in po termo kameri ne deluje temperaturno zelo drugače (hladno) ali vlažno
- na klasičnih mestih za toplotne moste je videti sledove dogajanja 
     .- na podu še bolj izrazito, ampak je stena pokrita z lesenim opažem, ki vidno črni (slika)

Strinjam se z nasvetom, da naj predvidevam, da izolacije ni. Me pa zanima (videl sem kar nekaj urejenih stanovanj v starejših hišah), ali se tako stanje da rešiti (imamo prostor in višino)?

Če se da, kaj vse je potrebno narediti in koliko je približna ocena/m2 take adaptacije.

Hvala za komentarje in nasvete,
Tinia.

Priložene datoteke Predogledne slike

jst ne bi. če ni nujno. res nujno. Da avtomatsko odpadejo "novejše", že hidroizolirane hiše...

da se. Marsikaj. Reši zadeve? Težko. omeji. Pomaga. Reši pa težko... In na bloku brez termo izolacije spodaj od strani in zgoraj, brez hidro spodaj in med stenami... Težko se je že zmenit da ti pustijo to delat. To je vse poseganje v konstrukcijo... In ne, nimaš višine. Preklade od vrat so določene. Razen če boš imel 1.8m visoka vrata...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zdravo,

za informacijo... Bil sem na ENSVET svetovanju...

Zunanje stene in notranje stene se reši z nekimi vstavljanji emulzije (KEMA) v vrtine na vsake toliko. Pod pa bi skopali od znotraj in naredili povsem na novo (nasutje, podložni beton, stirodur, estrih s talnim gretjem)...

Iščem gradbenika, da tole prelije v finance.

Hvala in lp,
Tinia.
(13.7.2020 ob 02:13)tinia Napisal: Zdravo,

za informacijo... Bil sem na ENSVET svetovanju...

Zunanje stene in notranje stene se reši z nekimi vstavljanji emulzije (KEMA) v vrtine na vsake toliko. Pod pa bi skopali od znotraj in naredili povsem na novo (nasutje, podložni beton, stirodur, estrih s talnim gretjem)...

Iščem gradbenika, da tole prelije v finance.

Hvala in lp,
Tinia.

Da se vse sorte, pa ti bodo to sostanovalci dovolili?
Sumljiva je tudi tista razpoka, ki predvidevam da je ista kot na sliki zunaj. Posedanje temelja v vogalu?
Tisto na deskah je plesen. Nič presenetljivega, posledica neizoliranih sten, cokla, temeljev, nabira se kondenz, zagotovo. Zelo verjetno pa še kapilarna vlaga zraven.
Če mislite to kupiti, jaz nikakor ne bi šel v nakup. Če ste dobili za bivanje, morda obnova.
Strinjam se s pogledom, da ni vse kar je staro za podret. Iz izkušenj pa rečem, da je adaptacija bolj zahtevna od novogradnje.
Če boste dobili zadevo ugodno in vam ni cilj narediti stvari kot jih ima znanec v novogradnji, potem samo s pogumom naprej. Pod ugodno mislim na ceno, ki vam bo pri vložku 600-800€/m2 še vedno predstavljalo konkurenčno ceno v okolici.
Definitivno pa pred nakupom navlečite na lokacijo vse mogoče strokovnjake (statike, potencialne izvajalce, gradbenike), da vam podajo jasno sliko. Vložek je v primerjavi z dragimi presenečenji.
(17.7.2020 ob 12:04)puma91 Napisal: Strinjam se s pogledom, da ni vse kar je staro za podret. Iz izkušenj pa rečem, da je adaptacija bolj zahtevna od novogradnje.
Če boste dobili zadevo ugodno in vam ni cilj narediti stvari kot jih ima znanec v novogradnji, potem samo s pogumom naprej. Pod ugodno mislim na ceno, ki vam bo pri vložku 600-800€/m2 še vedno predstavljalo konkurenčno ceno v okolici.
Definitivno pa pred nakupom navlečite na lokacijo vse mogoče strokovnjake (statike, potencialne izvajalce, gradbenike), da vam podajo jasno sliko. Vložek je v primerjavi z dragimi presenečenji.

Hvala vsem za mnenje... N

ajbolj sem ravno iskal tole oceno stroška na m2. 
Če je med 600-800, potem bi moral stanovanje kupiti "zastonj", da bi se to splačalo...

Po mojem bomo tole preskočili...

LP.

Skok na forum:

Zadnje novice

Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »