Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
TERASA

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TERASA
Pozdravljeni!

prosim za nasvet glede bodoče terase pred hiško 5x4x5 metra. trenutno imam pred hišo surov beton , na katerega bi položil keramiko, pa me zanima , predpriprava betona pred polaganjem keramike ( izotek, estrih...?? ali direkt keramika na beton)vrstni red .

Pred hišo, bi  podaljšal teraso v širino  za cca. 2,5 m, kjer je sedaj trava, kaj mi priporočate, keramiko za na travo, prane plošče ...?

http://shrani.najdi.si/?15/f6/1ksZFiyt/2.jpg  

hvala in lep pozdrav
dačo1,
te tvoje dimenzije mi ne gredo skupaj!!
Na betonu položiš keramiko, na " novem " deli pa lahko položiš betonske polšče, ki bodo v nivoju keramike.
Za polaganje bet. plošč pa : izkop, nasutje, utrjevanje, izravnava, bet. plošče.
Lep pozdrav
(19.2.2020 ob 20:45)som16 Napisal: dačo1,
te tvoje dimenzije mi ne gredo skupaj!!

ja res je, sem se zatipkal Big Grin..., mere terase bi bile 5x5..

Torej na beton direkt položim keramiko, nato pa prane plošče v linijo ploščic...

Imam pa zunaj pri balkonskih vratih med betonom in vrati odprtino (na sliki se vidi tam kjer je sivi xps ob vratih) , ki ne vem kako jo obdelat , da ne bo kasneje prihajalo do vlage.., potem ko se položi keramika ...

lp.
Bolj pomembno je, kaj je pod to ploščo terase, da bo keramika obstojna.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »