Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?
Mikrovent je enako kot, ce bi imel stara prepisna okna ali pa nova okna ves cas odprta na kip. Vse ostale zgodbice o prihrankih, ki se merijo v par k€, so s strani strokovnjakov dokazano, cisti nateg. Je pa res, da vecina nikoli nebi priznala, da se je odlocila narobe.
Ponavadi imajo ravno taki, ki stvari, o kateri se govori sploh nimajo, največ za povedat o njej, sploh v negativnem smislu. Tako je tudi v tem primeru. Sodiš lahko samo o tem, kar sam imaš.
Jaz sem z Mikroventi zelo zadovoljna in jih ne zamenjam za noben drug prezračevalni sistem.
@Sivka
Tudi menja takih, ki so videli samo eno stvar in jo na vse pretege hvalijo niso veliko vredna.

Nočem biti zloben, ampak šele primerjava več možnih sistemov ob upoštevanju dejanskih okoliščin lahko omogoči pravilno/optimalno izbiro.
Tody Napisal:Vrana_5g daj si enkrat merilec Co2 notri v spalnico v kateri spi 2 ali 3 osebe. Povej mi potem kako "zdravo" je to ko se zbudiš.

Prav tako prosim daj merilec co2 v dnevno sobo potem ko so notri 4+ osebe več ur...

Kar se tiče onesnaženosti pa nebi zgubljal besed... nismo lih Peking ampak razen če nisi zelo na podeželju ...

Velja..res bom naredil meritve.Lahko, da imaš prav.. :lol: glede na to, da letos avgusta začnem z novogradnjo, bom preklemano razmislil, a se splača dati 5jurjev za prezračevanje..lp. :?:
Lahko vzameš stran tudi spodnje tesnilo na oknu in imaš "microvent" efekt.
Če vzameš ven šipo pa "maxivent".
Vrana_5g upoštevaj da če daš kolikor toliko dobra okna boš imel neprodušno zaprto hišo. Torej ne bo malce pihalo tam in malce tukaj.
Centralno prezračevanje je samo luksuz, nikakor nujna zadeva.
1. Draga investicija (5k po povrnjenem ekoskladu)
2. Obratovalni stroški (filtri, elektrika, amortizacija)

Imaš pa vedno svež zrak, brez da moraš 6 x na dan hodit do 10 oken. In nimaš neprijetnega hladnega piša pozimi, kot bi ga občutil z odpiranjem oken.

Jaz bi ga plačal še enkrat.
+1 @ginekolog

V bajti z rekuperatorjem smo cca 3 tedne in razlika je 100:1 glede na hiso brez rekuperatorja v kateri smo bili prej. Do zdaj mi je prezracevanje najbolj prislo do izraza oz res opazne razlike so zjutraj, ko se zbudimo. Zrak v sobi je cisto drugacen, ni treba takoj odpret okne, da lahko zadihas.
arbajter Napisal:Če vzameš ven šipo pa "maxivent".

hahaha :lol: :lol: :lol:
ginekolog Napisal:Centralno prezračevanje je samo luksuz, nikakor nujna zadeva.
1. Draga investicija (5k po povrnjenem ekoskladu)
2. Obratovalni stroški (filtri, elektrika, amortizacija)

Imaš pa vedno svež zrak, brez da moraš 6 x na dan hodit do 10 oken. In nimaš neprijetnega hladnega piša pozimi, kot bi ga občutil z odpiranjem oken.

Jaz bi ga plačal še enkrat.

Dobro povedano.
Ne bi pa rekel, da je tako strašno draga investicija...(v primerjavi, ko se pa na naših cestah vijejo kolone kakšnega nemškega pleha po 50k+..)
Če gledaš v procentu kompletne investicije gradnje je p**** dim.

Lossnay 350LGH v navezi z mickino kanalsko klimo točno 5.000 evrov, brez kakšnih ekoskladov.

O stroških smo tudi že debatirali, govorimo o 100 evrih/letno kar se elektrike tiče in cca 10 evrih v filtrnem materialu. Amortizacije ne znam izračunati.

Ni bau bau.

O razliki med enakima hišama, vendar ena s centralnim prezračevanjem, druga pa ne, pa ne bi, je brez veze, škoda besed.
Zdravo.
Mal spremljam ponudbo prezračevalnih sistemov pa se mi zdi, da najbolj hvalijo
Lunos prezračevanje?A to drži al je sam reklama...? :roll: :roll:

Lp.
Mi ga mamo zj švoh eno leto, super zadovoljni... Če bi se odločal še enkrat bi sigurno naredil isto...
2 E2 enoti, 2 kopalniška silvento ventilatorja in ena vhodna enota nam lufta bajto tko k smo si zamisll Smile Blo pa je okoli 2300 €

So nam pa ponujal več kot smo pol vzeli.. oni bi nam dal 3 al 4 enote tele rekuperacije ampak nimam občutka da bi z dvema kje kaj manjkalo... Še tko je pozimi prezuh zrak...
Pozdravljeni

Ker se neprestano ponavljajo eni in isti prekrški, sem se odločil, da naredim malce več reda tukaj.

Pravila igre so sledeča:

- Tema iščem načrt je že odprta, tako da se prosim objavlja želje tam. Vse kar bo na novo odprto s to tematiko, preprosto brišem

- Slovnica Vsaj pišite v razumljivem jeziku, ne pa v slengu in nekih kracarijah, ki jih razume 2 uporabnikov foruma. Jaz nisem vaša učiteljica, ki bo popravljala slovnične napake.

- Držite se tem, ne pa kar nekaj po svoje tupit

- Tema naj vsebuje opis gradnje z slikami od začetka pa do konca gradnje. Ne odpirati tem, da poveste, da imate dokončan model in kako fajn leti.

- Zadnje čase se pojavlja vse več provokatorjev v temu oddelku in takih, ki samo nabijajo poste na forumu, nič bati, imam zdravilo tudi za vas.

Gospodje in še nekaj tistih dam, ki ste bolj redkobesedne, Če mislite, da je delo moderatorja lahko, se močno motite. Dnevno dobim nekje do 30 obvestil s foruma, če kdo odgovori na katero od tem v temu oddelku. Vse poste tudi preberem in potem odločam o njihovi primernosti. Poskušam bit nepristranski, kar ni lahko. Če kdo misli, da zmore več, mu lahko prepustim mesto, do takrat pa bi prosil, da se držite reda, drugače bom preprosto prisiljen uporabljati vsa sredstva, ki so mi omogočena na tem forumu. Če še ne veste, katere opcije imam, jih bom na hitro naštel:

- uredim lahko vsak post posebej,
- brišem lahko vsak post posebej,
- premikam temo drugam,
- razdelim temo na dva dela,
- brišem temo,
- vidim vaše IP naslove ter
- označim lahko temo kot obvestilo ali ne prezri.

To bi bilo vse za sedaj, ko se spomnim kaj novega, dopolnim seznam.

LP Kristjan

Skok na forum:

Zadnje novice