katero streho izbrati? - Print verzija
PodSvojoStreho.net
katero streho izbrati? - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Tlaki, izolacija in ostrešja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Tema: katero streho izbrati? (/showthread.php?tid=80447)

katero streho izbrati? - mtkolife - 11.6.2021

Pozdravljeni.

Hiša v kateri bivamo bo po nekje tridesetih letih potrebna prenove. Gre za betonsko streho, ki ima površino nekje 110m2. Na strehi sta dva dimnika, napušč je 0,5m.

Poklicali smo kar nekaj krovcev in vsak "govori svoje". Jaz si preprosto želim,d a bi streha vsaj malo "dihala", da bi bilo poskrbljeno za toplotne mostove in da bi se streha tudi dodatno izolirala, saj ja obstoječa hiša dvostanovanjska, s stanovanji v pritličju in mansardi. 

Sam se najbolj nagibam h Bramac mediteran, saj gre tako rekoč za "neuničljivo" zadevo...torej postaviš in imaš naslednjih 25-30 let mir.

Nekateri krovci favorizirajo korce...sam nad njimi nisem navdušen, saj mnogi (ki so nedavno prekrivali streho) govorijo o temu, da morajo 1x ali tudi večkrat na leto na streho in zamenjati kak počen korec. No tega si ne želim. Jaz po strehi skakal ne bom, saj je višina ogromna in raje postorim kaj drugega (pod pritličjem so še dve etaži, najprej garaža, potem pod njo še delavnica in kotlovnica in višina je precejšnja) Big Grin Big Grin

En ponudnik je favoriziral Gerard kritino...češ da je to najboljša možna izbira, vendar sklepam, da gre zgolj za zadevo s katero je krovec najbolj vešč.

To je dejansko to, torej korci-opečnata kritina, beton-bramac kritina ali kovinska kritina-gerard.

Kaj bi vi izbrali? Kot rečeno nagibam se h Bramacu, me pa vseeno zanima vaše mnenje.  Pa še cenovno? Če je kakšen krovec tukaj...kakšna bi bila cena? Aja pa gre za povsem simetrično streho, ravne linije, pa streha je dvokapnica. Upoštevati je potrebno tudi, da bi bilo potrebno zamenjati tudi komplet vse žlebove.

RE: katero streho izbrati? - ivank_ - 11.6.2021

Če je že sedaj bila gor betonska kritina, potem je lahko še naprej.

Glede izolacije, naredi tako kot se dela, ali pa pusti tako kot je. Nič pa nisi napisal, ali imaš sedaj/v planu bivalno/ogrevano podstrešje.

RE: katero streho izbrati? - mtkolife - 11.6.2021

Mogoče smo se narobe razumeli. Streha je betonska, trenutna kritina pa so korci Smile

Stanovanje je mansardno, tako da je podstrešje samo minimalno po sredini hiše (nevem kako da obrazložim).

RE: katero streho izbrati? - tona gas - 11.6.2021

"Mogoče smo se narobe razumeli. Streha je betonska, trenutna kritina pa so korci."
Pišeš da drugi ki imajo korce da jim pokajo kaj vam v vseh teh letih ni noben počil?
Malo si sestavi text da bojo fantje dobili točno informacijo ne pa kar nekaj....

RE: katero streho izbrati? - mtkolife - 14.6.2021

Mogoče sem preveč slabo obrazložil pa vendar najprej na hitro...kaj bi vi izbrali?
-Bramac,
-Korci ali
-Gerard?

Streha cca 110m2, dvokapnica, na območju močne Burje. Smile

RE: katero streho izbrati? - xgego - 14.6.2021

Jaz defenitivno za področje burje ne bi izbral gerard.
Po mojem daj gor korce, tudi če kaj poči glede na to da imaš betonitano streho, ni panike.

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »