Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Tlaki, izolacija in ostrešja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Tema: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf (/showthread.php?tid=80437)

Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - butale - 10.6.2021

Živjo, 

prosim za nasvet, kako zaščititi ostrešje od spodaj, da ne bodo mogle v izolcijo med ostrešjem in knaufom razne živali. 
Streha je obstoječa, betonski strešniki, ostrešje je ok... sedaj bi rad to zaprl s knaufom in vse skupaj izoliral od znotraj. Gre za samostojen objekt, ki bo garaža. En del objekta je drvarnica in skladišče, ki bosta ostala hladna, garaža pa bo ogrevana. Narediti ostrešje kot se je treba, z vsemi mrežami, zračnim mostom itd nima smisla, glede na namen objekta in stanje strehe. 
Torej, idejo imam, da bo med špiravce dal mrežo (luknjice cca. 5x5mm), ki sem jo dejansko tudi našel za kupiti... potem pa folijo, izolacijo, konstrukcijo, parno zaporo in knauf...
Morda kakšna druga ideja? 
Aja, objekt je dejansko napol v gozdu... kune, podgane, miši, veverice, polhi.... 

LP Butale

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - som16 - 10.6.2021

butale,
vsekakor močno mrežico. Sem napisal, da so kune ( pa ne Hrvaške ) potrgale/pretrgale mrežo proti voluharjem ( dvojna in zabita z žeblji + klamfe ).
5 x 5 je prevelika rega. Prej manjša.
Kakšna slika ?

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - butale - 10.6.2021

Živjo,
rega je 5x5 mm, ne cm... zaradi miši... tole s kunami me malo straši:-) problem bo, ker bo prostor ogrevan in bo zagotovo vabil živali...
Sliko? Ostrešje kot ostrešje.... špiravci in late....

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - som16 - 11.6.2021

butale ,
dobro. Verjetno imaš v mislih stik na kapu? Ali imaš napušč oblečen? Tu je nabolj kritično. Pazi na zadnjih šperovcih in okdkapni pločevini va strehi.

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - combe - 11.6.2021

Pozdrav!

Tudi jaz imam podobno vprašanje.
Gre za mansardo, ki jo bom urejal. za lego je na strani fasade do strehe postavljen lesen barvan opaž, ki pa je na vrhu zaradi zračenja vgrajen na cik cak, torej je pod strešnimi letvami luft cca. 6x6 cm. Tudi pri meni so na podstrehi v zimskem času na obisku kune, ki z lahkoto pridejo skozi tako luknjo. Ker bom mansardo urejal v otroške sobe, me zanima, kako te luknje zapreti. V prihodnosti pride fasada, zaenkrat pa še ne. Razmišljal sem o kakšni mrežici 1x1 cm, pa so rekli, da jo bo zgrizla... kaj pa kakšen stirodur ali pa kar les?
In še to, s čim bi potem zaprl ta trikotnik med lego in zunanjim opažem-izolacija (kamena, steklena, stirodur)?
Prilagam še sliko za lažjo predstavo.

Hvala in lp

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - ivank_ - 11.6.2021

Nabavi varjeno cinkano mrežo 1x1 cm. Če jo boš uspel dobro pritrditi, bo preprečilo vstop kunam.

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - som16 - 11.6.2021

combe,
naj dodam k predhodnemu odgovoru: uporabi stekleno volno ali pa kameno volno; če se ti uspe dogovoriti kupi lamele in jih izreži .

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - kadotr - 12.6.2021

Zelo dobra, a malo dražja, je perforirana pločevina. Včeraj sem jo videl pri Metrapanu, v rolah.

RE: Preprečitev vdorov živali v ostrešje / Knauf - combe - 12.6.2021

Super ja, imam kar nekaj sicer malo starejše kamene volne od tlakov ko so ji delali, tako da sem že razmišljal da bi dal kar to... za luknje pa res ali res gosto mrežico ali neko pločevino, da jo ne bojo razne golazni prežvečile in se naselile noter v izolacijo.

Hvala za nasvete...

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »