Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Energijski viri (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Tema: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku (/showthread.php?tid=79568)

Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - jkleme25 - 14.1.2021

Pozdravljeni,
temperaturo v prostorih krmilim z sobnim termostatom T15Rf ki vklaplja in izklaplja  obtočno črpalko  in mešalni ventil  glede na zgornjo nastavljeno temperaturo, ko se voda v zalogovniku ohladi obtočna črpalka še vedno deluje. Zanima me če je smiselno montirat neki termostat ki bi izklopil črpalko nekje pri 30°C in kako.Zanima me zaradi porabe električne energije.V prehodnem obdobju zakurimo samo zvečer ali pa niti ne, čez dan  pa se zalogovnik ohladi in ni smiselno da črpalka dela.
Lp
Jaka

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Fery - 14.1.2021

Pumpo ugasneš takrat, ko ti voda ne koristi več za ogrevanje. Pri 30 stopinjah bi ti morala še.
Poraba je zanemarljiva. Bolj je zoprn hrup. Če ga slišite.

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - jkleme25 - 14.1.2021

Peč je v kleti, tako da nas ne moti. Je normalno da se obtočna črpalka ne izklaplja. Izklopim jo ročno šele po  kurilni sezoni?

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - MMaks - 14.1.2021

Črpalko zvežeš preko termostata, ki meri temp. v zalogovniku.

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Sebek - 14.1.2021

Kupiš obični cevni termostat, ga namontiraš na zgornjo cev zalogovnika, ter fazo od črpalke spelješ skozi termostat. Termostat nastaviš na željeno temperaturo pod katero ne želiš ohlajati zalogovnika.

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Hanzi - 14.1.2021

Kako zvezati sobni termostat in termostat na zalogovniku?

RE: Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku - Sebek - 14.1.2021

Če si mislil na moj predlog, potem sem že napisal.
Vse ostane tako kot ima sedaj, edino odklopi fazni vodnik ( izklopljena varovalka!!!) na črpalki, ga podaljša do cevnega termostata, ter ga iz cevnega termostata pelje nazaj na črpalko.

Črpalka se bo izklopila, ko bo padla temperatura v zalogovniku, kljub temu da v hiši še ni dovolj toplo.

Če ima v zalogovniku montiran tudi pravi termostat, ki omogoča enako funkcijo kot cevni, se lahko posluži tudi tega.

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »